Warsztaty (CZARNA LISTA)

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez cieski niedziela, 11 czerwca 2006, 20:23

Za filtr powietrza zapłaciłem 35,00 zł i według instrukcji (na filtrze) chyba co 15000 należy go wymienić a Bio Clip (64,00 zł) nie jest zamiast filtra tylko zamiast odkażania bakteriologicznego klimatyzacji. Alternatywa: kupić płyn w sprayu za podobną cenę.
Raczej nie zmniejsza przepływu powietrza bo ma wymiary ok 1 cm średnicy i może 8 wysokości, wkłada się go pomiędzy 2 sąsiadujące lamelki filtra i klipsami łapie z drugiej strony.

cytat:
Bio Clip - jest wkładem antybakteryjnym mocowanym spinkami do filtra kabinowego i służy do dezynfekcji układu klimatyzacji. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na stosowanie go razem z prawie 90 procent filtrów kabinowych obecnych na rynku. Środek antybakteryjny umieszczony jest w plastikowej obudowie. Tworzywo z jakiego jest wykonana obudowa oraz jej specjalna konstrukcja powodują systematyczne dawkowanie środka do wnętrza układu.
Dzięki temu nie następuje rozwój bakterii oraz drobnoustrojów w układzie – na parowniku, przewodach, ściankach nawiewu, itp. W odróżnieniu od Clim Pura wkład antybakteryjny nie działa doraźnie, tylko zapobiegawczo. Oznacza to, że w przypadku kiedy istnieje problem przykrego zapachu spray Clim Pur zlikwiduje go natychmiast, natomiast Bio Clip po około pięciu dniach. Bowiem taki czas jest potrzebny aby środek antybakteryjny znajdujący się we wkładzie rozprzestrzenił się w układzie i osiadł na parowniku. Jednak dzięki zastosowaniu wkładu Bio Clip możemy mieć pewność, że problem przez najbliższy rok lub 15 tys. km nie powróci. Ważnym jest, że obydwa produkty mogą być stosowane jednocześnie – Clim Pur aby usunąć przykry zapach lub przeczyścić układ oraz Bio Clip aby mieć pewność, że w układzie nie nastąpi rozwój bakterii i drobnoustrojów.
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Brada wtorek, 8 sierpnia 2006, 22:20

BTW...

A czy ktoś może mi dokłądnie opisać procedurę czyszczenia klimy w kangurze? Tak jakby zaczeło mi leQutko wonić.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez _ONE_ środa, 9 sierpnia 2006, 07:04

Grzesiu, http://www.motofocus.pl/technika/technika_2370.php
...to nie o Kangoo, ale warto poczytać :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Brada środa, 9 sierpnia 2006, 17:41

Dzięki Filip!
Czytałem już ten artykul, i kilka podobnych. Z tym że mnie interesuje jak to fizycznie zrobić w Kangurze? Wiem że są jakieś parowniki, odpływy i inne gadgety, ale gdzie tą :-) sondę włożyć 8O
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Bullitt środa, 9 sierpnia 2006, 17:46

Psikasz na parownik po wyjeciu filtra kabinowego oraz do nawiewów - wkładasz sonde do konca. Postepuj wg instrukcji preparatu. Jedne zalecaja włączanie dmuchawy, inne nie. I polecam Bioclip na filtr. Naprawde duzo daje.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Bullitt sobota, 26 sierpnia 2006, 15:40

Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Brada sobota, 26 sierpnia 2006, 21:19

:x Ja bym się conajmniej wk#^%@...
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez KiK niedziela, 27 sierpnia 2006, 09:01

Brada napisał(a)::x Ja bym się conajmniej wk#^%@...


Myślę, że chłopak nie tylko się wk#^%@... :evil: :evil:

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PanKot poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 09:45

Kiedyś zgubilem sam dokumenty i bardzo długo to wspominałem ze złością.
Przykra sprawa.
W ASO to zapewne nikogo za to nie zwolnią - no chybaże to już nie pierwsza sprawa.

Później okaże się, że po Polsce jeździ drugi taki sam samochodzik.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Downunder poniedziałek, 30 października 2006, 06:13

Zasugeruję by na czarnej liście umieścić , również ASO -Szlawski-Centrum Piotrkowie Trybunalskim . Powód !
Przed zakupem pojechałem zweryfikowac ofertę sprzedaży ze stanem faktycznym , jak zobaczyłem GO to wiedziałem że będzie Mój !!! ale było jedno ale , stan licznika i rocznik . Umówiliśmy się z właścicielem na sprawdzenie stanu technicznego i grubości powłoki lakieru autka w w/w ASO.
Myślałem ,że będzie wszystko super, specjalnie wybrałem ASO nie jakiegoś fachowca, by nie było niedomówień.
Meritum .
Czekałem na opinię 1,5 h , no z tym ok , ale dalej to wyglądało w ten sposób , przyszedł mechanik i.......... powiedział że z autkiem jest wszystko ok.....ble,ble,ble , ucieszyłem się i poprosiłem o jakiś protokół kontroli sprawności pojazdu i tu zaczeła się jazda .................................
Goście nawet nie wjeżdzali na wytrzasarkę , w ogóle go nie sprawdzali , przynieśli mi ..po czasie ( nie opisuję moich zachowań ) stary wydruk i myśleli że to łyknę .
cenzura .........................................................................................................................................................................................................
Z samochodzikiem było wszystko ok, ale co zdrowia tam straciłem to wiem tylko ja .
A i jeszce nie chcieli mi dać rachunku ,tylko tak na krzywy .........

NIE POLECAM !!!

Down under
....................................................................................
Renault Kangoo 1.2 43,0 kW 8V żółty 36892 kkm
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron