widzenie do tyłu przy cofaniu

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez zbysios środa, 9 listopada 2005, 11:52

_ONE_ napisał(a):...tylko film musisz przegrać na dysk... bo napędy w notebookach pracują w poziomie (płytą do góry) lub w pionie, ale tylko niektóre a do góry nogami to chyba żaden wg specyfikacji producenta nie może pracować.


Niestety z dyskami twardymi też nie jest różowo -wg. producentów żywotnośc dysku pracującego "do góry nogami" spada 10 krotnie (żródełko - http://www.mbm.com.pl/index.php?dir=laboratorium&file=porady&id=8 ). Dotyczy to zwłaszcza nowych dysków -większa prędkość wirowania talerzy - większe obciążenia łożysk itd.
Avatar użytkownika
zbysios
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PanKot czwartek, 10 listopada 2005, 12:13

Kiedyś myślałem, że podwieszenie laptopa pod sufitem to dobry pomysł i troszkę poeksperymentowałem. Niestety rozwiązania prowizoryczne nie zdają egzaminu. Tak jak pisałem da się podwiesić laptopa pod sufitem. Płyty DVD działają na trasie. W mieście (na wybojach) bałem się nawet próbować bo napęd mógłby tego nie wytrzymać.
Zachodzi obawa, że przy stłuczce albo nagłym hamowaniu laptop może się oderwać i zrobić spustoszenie w kabinie. Poza tym rozprasza uwagę kierowcy.
Ostatecznie wstawiłem stołeczek wędkarski po środku pomiędziy tylne a przednie siedzenia i na nim ustawiłem laptopa. Pasażerowie z tyłu mogli sobie ogladać film choć nie było to nawygodniejsze bo musieli patrzeć w dół i na bok ale nie narzekali zbytnio. To wszystko to jednak prowizorka możliwa czasami. Na stałe trzeba by było to rozwiązać bardziej fachowo a to już kosztuje więc odstąpiłem od tego pomysłu.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez loocky czwartek, 17 listopada 2005, 12:52

zbysios napisał(a):Niestety z dyskami twardymi też nie jest różowo -wg. producentów żywotnośc dysku pracującego "do góry nogami" spada 10 krotnie


Czyli musimy pamiętać, że przy zakupie laptopa trzeba powiedzieć sprzedacwy, aby hddek był zamontowany do góry nogami. Wtedy po podwieszeniu będzie we właściwej pozycji.
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości