widzenie do tyłu przy cofaniu

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

widzenie do tyłu przy cofaniu

Postprzez PanKot wtorek, 8 listopada 2005, 09:47

Bullitt zamontował sobie czujniki cofania. Bardzo mi się to podoba. Nie spytałem ile go to kosztowało ale na allegro takie urządzonka kosztują ok. 160zł
SW zamontował dodatkowe światło cofania. Kosztowało go to zapewne około 50 zł.
A ja mam pomysł za 275zł.
W sprzedaży są zestawy monitor + kamera z podświetleniem w podczerwieni. Monitor idealnie pasuje na półkę nad kierowcą a kamerę można umieścić w tylnej szybie. Podczerwień rozświetla drogę na jakieś 3 metry w całkowitej ciemności.
To gotowy zestaw a mając troszkę zdolności można zaoszczędzić. Minitelewizorek czarno-biały w sklepie kosztuje 79zł a na giełdzie elektronicznej kamerkę z podczerwienią mozna kupić za 100zł. Troszkę kabelków i całośc nie przekroczy 200zł.
Co koleżeństwo na to?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sw wtorek, 8 listopada 2005, 13:30

Niezłe. Najlepiej wziąć lepszy telewizorek, bo wtedy moznaby później rozbudować zestaw o jakiś odtwarzacz dvd. Tylko, ze wtedy telewizorek na górną półkę (zresztą i tak trzeba, bo szyby szkoda).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez kerry wtorek, 8 listopada 2005, 14:22

...42'', panorama, LCD... DOLBY DIGITAL... DTS... 8)
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez PanKot wtorek, 8 listopada 2005, 14:33

sw napisał(a):Niezłe. Najlepiej wziąć lepszy telewizorek, bo wtedy moznaby później rozbudować zestaw o jakiś odtwarzacz dvd. Tylko, ze wtedy telewizorek na górną półkę (zresztą i tak trzeba, bo szyby szkoda).

Lepszego nienada.
Musi być mono aby działało podświetlenie w podczerwieni.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PanKot wtorek, 8 listopada 2005, 14:57

kerry napisał(a):...42'', panorama, LCD... DOLBY DIGITAL... DTS... 8)

Tak i wtedy wznowić działanie kina objazdowego.
W latach 70-tych jeździły takie kina po wsiach. wtedy było to na samochodach "Lublin", ruski projektor, ktory dawał obraz nie większy niż 42", kawałek namiotu i ławki drewniane. Dzieciaki mialy niezłą radochę.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez loocky wtorek, 8 listopada 2005, 19:10

A nie taniej obrócić się, bądź spoglądać w lusterka? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Postprzez sw wtorek, 8 listopada 2005, 22:17

loocky: czytaj uwaznie - w lusterkach nie zawsze widac.

Zastanawiam sie nad zrobieniem stelaza dla mojego notebooka, co by go do gory nogami podwiesic pod sufitem. Moznaby odtwarzac pasazerom filmy w czasie jazdy (a szczegolnie dzieciom, gdy jedziemy pół dnia autem). Z obroceniem obrazu nie ma problemu (programowo). Tylko jak by to sensownie zamontować, żeby trzymało się mocno, a jednocześnie było łatwe do wyjęcia...

Myślałem o stelażu z drutu, ale jak go przymocować?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez zuwik wtorek, 8 listopada 2005, 22:37

sw napisał(a):loocky: czytaj uwaznie - w lusterkach nie zawsze widac.
Choćby czytał się nie doczyta, bo o tym pisałeś w innym wątku Sławku :P :wink: :)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot wtorek, 8 listopada 2005, 22:37

sw napisał(a):loocky: czytaj uwaznie - w lusterkach nie zawsze widac.

Zastanawiam sie nad zrobieniem stelaza dla mojego notebooka, co by go do gory nogami podwiesic pod sufitem. Moznaby odtwarzac pasazerom filmy w czasie jazdy (a szczegolnie dzieciom, gdy jedziemy pół dnia autem). Z obroceniem obrazu nie ma problemu (programowo). Tylko jak by to sensownie zamontować, żeby trzymało się mocno, a jednocześnie było łatwe do wyjęcia...

Myślałem o stelażu z drutu, ale jak go przymocować?


utrzyma się na rzepach tyle, że podsufitka się niszczy ale jakby tak na stałe przyrzepić plaster z paskami rzepowymi to rzep tego plastra trzymałby się podsufitki a paskami można przypiąć laptopa.
Same paski utrzymają bo sprawdzałem.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez _ONE_ środa, 9 listopada 2005, 06:40

...tylko film musisz przegrać na dysk... bo napędy w notebookach pracują w poziomie (płytą do góry) lub w pionie, ale tylko niektóre a do góry nogami to chyba żaden wg specyfikacji producenta nie może pracować.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości