obrotomierz

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

obrotomierz

Postprzez Rafal środa, 7 grudnia 2005, 13:10

po licznych "perypetiach" udało mi sie zamontowac obrote.
Jak wiecie ile jest kangoorow tyle jest roznych desek rozdzielczych, nasi szanowni klubowicze kupowali juz rozniste modele i czesto powiekszali kolekcje ozdób choinkowych....
Nasz klubowy expert od deski rozdzileczej - shoem- znalazl mi cos co podobno pasuje do mnie....
zaryzykowalem i kupilem (allegro) no i nic nie dzialalo...
Stan wg opisu bdb, ale okazalo sie ze wyswietlacz LCD nie dzial, cala porysowana i predkosciomierz pokazywal o ok 60km/h za duzo.
Nasz expert odwiedzil mnie osobiscie, wraz ze swoim magicznym srubowkretem i z 2 zrobil 1, ale za to dzialajaca...
Wczoraj jeszcze (zgodnie z instrukcja Shoema) przerżnąłem kabel z komp (pin 48) i podlaczylem ostatecznie obrotek :-)
Podsumowujac : niemozliwe stalo sie mozliwe!
w razie jakby ktos porywal sie z przecinakiem na komp kangoorkowy to z checia udziele wskazowek, jak zrobic to w najmniej inwazyjny sposob...

PS> moj wskaznik paliwa nigdy nie dzialal i denerwowalo mnie ze zawsze wskazywal zero w baku, wiec teraz zawsze wskazuje polowe :-)
ale mnie to lata kolo du...y bo jezdze na LPG....
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez darecki środa, 7 grudnia 2005, 13:20

Też bym chciał obrotomierz... tylko wole sam nie ingerować w deske rozdielczą.
było:kangoo 1.4 lpg 2001
jest:kangoo 1.5 dci 2011
darecki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 28 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Postprzez branio środa, 7 grudnia 2005, 16:26

Ja też,Ja też.
Ale bak to bym na fula ustawił,niech mi zazdroszczą :mrgreen:
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AdiK środa, 7 grudnia 2005, 18:58

Gratuluje udanej modyfikacji ,czyżbyś zaczął szykowć Kangoo do przyszłego sezonu rajdowego :wink:
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Postprzez _ONE_ środa, 7 grudnia 2005, 20:37

Czy mogemy prącić i jakiś więciejszy opis lub manualik :?: :P
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rafal czwartek, 8 grudnia 2005, 08:48

_ONE_ pytasz czy moszna?? Ależ prącie, prącie....

1. jezeli chodzi o sama deske to instrukcja ponoc mowi ze jest ona nierozbieralna, nieprawda jest, trza troche odwagi, i mozna ja calkowicie rozlozyc, ja robilem to pierwszy raz sam po 4 piwach i nic nie popsulem

2.jak to zrobic to nie pisze bo wszystkow widac

3.jakie ktore piny sa od czego to ciezkostwierdzic uniwersalnie, najlepiej zrobic zdjecie tylu deski i pomyslec wspolnie na forum. nie wiem skad ale shoem mial rozpiske do mojej deski - wazne ze to wersja bez abs. na podstawie tego sprawdzilismy wszystko i namierzylismy pusty pin od obrotka,

4. trza tylko wlozyc tam drucik, a druga jego strone (po przeciagnieciu do komory silnika- njagorsze z calej zabawy) zachaczyc gdzies gdzie jest impuls obr. I wbrew pozorom nie jest to cewka, bo jak u mnie sa 2 cewki to podlaczajac do jednej mialem obr/2, podlaczyc do 2 naraz sie balem, bo bym je zwarl....

5. dlatego shoem (kozystajac ze swoich tajemnych kwitow) napisal mi ze obr sa w kompie pin 48.

6. wtyczka w miare latwo sie poddala mojej operacji (zalecam na wszelki odlaczyc aku i zarzyc srodki na rozwolnienie), zdjalem tylko izolacje (bez przecinania) i zachaczylem swoj kabelek, jeszcze lyk piwa, krece kluczykiem i eureka, rabotajet...

7. jest maly problem z wtykaniem wskazowek (acha wyciaga sie je po prostu wyrywajac, nic sie nie odkreca tylko trzeba dobrze zlapac) bo trza je wlozyc ponizej zera, a to niemozliwe bo jest tam patyczek na ktorym sie opieraja wskazowki przy wylaczonej stacyjce.... ale sprawne "grabie" mojego pomocnika (pan Sowa) zalatwily sprawe.
Predkosc mozna sobie wykalibrowac z duza dokladnoscia jedynie podczas prob terenowych. metoda a to tzw ship to ship czyli dwa auta rowno do 80 i pach wskazowke na 8 dych (cb radio, albo komorka), albo jezeli ktos ma GPS to juz wg zrobi to profesjonalnie...ja wykalibruje sobie na 100km/h..(jak pt100) zobaczymy co z tego wyjdzie....
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Rafal czwartek, 8 grudnia 2005, 08:51

aha, cala akcja kosztowala 100pln, ale jeszcze 25 zl zwroci mi gosc z allegor ktory sprzedal zepsuta deske, czyli obrotek za 75pln!!
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez _ONE_ czwartek, 8 grudnia 2005, 09:02

Gratulacje!
Opisy sygnałów deski są w torbie. Co do kalibracji to prawdopodobnie powinno się to dać zrobić bez jazdy terenowej, tylko trzeba pozbyć się blokady wskazówki i puścić ją swobodnie aby opadła, zaznaczyć to miejsce i ją wyćiągnąć. Po robocie wpinamy ją dokładnie w to samo miejsce, podnosimy i wciskamy blokadę... o ile w łatwy sposób można pozbyć się blokady.
Zrób fotkę tej deski... jestem ciekawy czy to jest stary typ czy nowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rafal czwartek, 8 grudnia 2005, 09:32

mowisz masz!! (na zdjeciu widac mojego pomocnika pana Sowe, licznik sagema od clio, no i kabelek z kompa)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez misiek288 czwartek, 8 grudnia 2005, 10:13

nic tylko pogratulować :!: :!:
podoba mi się ale jakoś nie mam natchnienia na wymiane pancerza linki gazu a gdzie tam mówić o rozkręcaniu deski :wink:
Avatar użytkownika
misiek288
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 537
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości