Elektryczna pompa wspomagania i sprawa lewego nadkola

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez Qbalis środa, 23 sierpnia 2006, 20:08

_ONE_ napisał(a):mam nowego/starego (odnowiłem stare znajomości) dobrego i sprawdzonego mechaniora - on nie robi takich numerów :D

To moze jakis namiar. Moze sie zawsze przydac.

Brada napisał(a):W zasadzie niby pomaga, ale pomimo tego iż powiedzieli Ci że wystarczy zakleić, to ja i tak w ASO zamówiłem już nadkole (nie zapłaciłem jeszcze) ale mam zamiar kupić. Może i zaklejenie pomaga, ale co za dwa lata? Znowu chcesz przerabiać niechodliwe wspomaganie? Ja byłbym ostrożny. Wydałeś co wydałeś, ale pompą już możesz przestać się martwić. :D

Niestety nie powiedzieli i w tym caly problem. I tu niestety, mimo ogromnego szacunku dla Brady: tlumaczyles, ze skrzydelka sa wyprofilowane w druga strona, a nie zaklejone. Zakleic dziury mozna tak samo skutecznie jak oryginal i to nie bedzie 90 zl. A czy pompa da o sobie zapomniec na wieki, to sie okaze.
Avatar użytkownika
Qbalis
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 16 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Brada środa, 23 sierpnia 2006, 22:26

Dzięki Filip, w razie problemów napewno się odezwę, pfu, pfu..

Qubalis... Podałem Ci informacje najświeższe jakie miałem dokłądnie zprzed 4 dni z samwgo ASO. Takie info podał mi kierownik serwisu. To od niego usłyszałem i to Ci powiedziałem, że profil jest w drugą stronę. Zaklejałem swoje nadkole, i nic to nie dało. Pompa i tak siadła. Sądziłem że rzeczywiście profil musi być (tym bardziej że ASO tak twierdzi).
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Marcin czwartek, 7 września 2006, 16:31

Wielkie dzięki w sobotę sie wezmę za to
Atak na marginesie naprawiłem sam wspomaganie w moim kangoo wytarły się szczotki na silniku który był strasznie zasyf... kupiłem od hondy od rozrusznika i dopiłowałem na wymiar i śmiga jak szalone kosztowało mnie to 3 godz i 30 zł szczotki 4 szt

Przeniesiono z tematu o przegubach - żuwik
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez _ONE_ czwartek, 7 września 2006, 17:45

Marcinie, prosimy o bardziej szczegółowy opis tej naprawy :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin czwartek, 7 września 2006, 18:47

właśnie wczoraj padło mi wspomaganie całkiem bo przez ostatni tydzień dosłownie wyło ale działało niestety nie miałem czasu zeby to sprawdzić i zaczołem szukać używanego ale ceny w granicach 700 zł
Wiec zabrałem sie do tego sam powiem szczerze że żadna filozofia jeżeli ktoś ma jakieś małe pojęcie o silnikach elektrycznych /szkoda że nie zrobiłem zdjęć/ wymiana szczotek takich samych jak w rzrusznikach
Przeczytałem że wymieniają na gwarancji nadkole w niektórych egzemplarzach i to jest chyba przyczyna tego że wytarły się szczotki ja mam zrobione 205 tys km auto 2003 rok a pompa tak skorodowana że aż serce boli, cały brud idzie właśnie tam a połączenie metalu z aluminum sprzyja utlenianu się tego drugiego.
Dobra do rzeczy trzeba odkręcić zderzak cały wtedy dostęp jest w miarę ok następnir odkręciłem całą łapę która trzyma pompę ale to był błąd wystarczy odkręcić trzy śruby 13 które łączą łapę z pompą i óżniej torxem cztery śruby mocujące silnik do pompy z zbiornikiem i mamy silnik na wierzchu.
Na silniku są zabezpieczenia które trzeba młotkiem i ostrym przecinakiem zbic tylko tak zeby mozna bylo to pozniej zaklepac bo teoretycznie silnik jest nierozbieralny ale czego polak nie potrafi zrobic i sciągamy dekielek pod którym mamy szczotkotrzymacz i wirnik z komutatorem ja rozebrałem go z oby stron bo w środku było bardzo dużo brudu .
Przedmuchałem wszystko pożądnie kompresorem kupiłem nowe szczotki od hondy /u mnie nie było innych te były większe i od rozrusznika 4 szt/
przypiłowałem je na wymiar i założyłem przesmarowałem łożysko jest tylko jedno o złożyłem do kupy.Połączenia dekli i stojana dla pewnosci zasilikonowałem .Skręcenie zajeło 5 mim i śmiga naprawdę bezszmerowo jak coś nie zrozumiałego postaram się jepiej wytłumaczyć ale naprawdę nie ma sensu wydawać pieniędzy na używane czy nowe pompy , jeżeli ktoś nie potrafi to jechać do zaprzyjaznionego elektromechanika samochodowego bo to nic innego jak wymiana szczotek przy rozruszniku
Jeszcze jedna rada dobrze byłoby coś zrobić z tym nadkolem albo przy wizycie na myjni spróbować przemyć pod ciśnieniem wkładając lancę od spodu tam naprawdę gromadzi się dużo brudu.
Kurde w życiu tyle nie napisałem!!! :lol:
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Lucass piątek, 8 września 2006, 05:23

Pewnie zdjęć nie robiłeś ale w przyszłości o tym pamiętaj :wink: :lol:
Forum to skarbnica wiedzy :idea: :!:

A gdybys jednak przez przypadek zrobił to zamieść :!:
Ale tak czy tak za opis 5+
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez Marcin piątek, 8 września 2006, 06:56

niestety nie mam zdjęć ale jeżeli ktoś ma kłopoty to wszystko wyjaśnię tam naprawdę nie ma żadnej filozofii
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Bullitt piątek, 8 września 2006, 08:37

Gratulacje.
A jakie wymiary mają szczotki? Moze cos gotowego dobierzemy?
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Marcin piątek, 8 września 2006, 08:49

długość szczotki 23 mm
wysokość 12,2 mm
szerokość 6mm
z jednym przewodem i uwaga nie mogą to być szczotki węglowe są za miękkie
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Bullitt piątek, 8 września 2006, 08:57

Dzięki :idea:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości