Elektryczna pompa wspomagania i sprawa lewego nadkola

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez Gość sobota, 19 sierpnia 2006, 22:32

OK... Powiem tak...

Faktycznie nadkola to fabryczna wada. Renault jaki¶ czas temu opracowa³ nowy typ nadkola i owszem wymienia siê je, oczywi¶cie je¶li siê do tego kwalifikuje. Koszt w ASO to 80 (chyba plus VAT). ¯eby sprawdziæ czy nadkole jest OK - trzeba zaj¿eæ pod lewe (kierowcy - oczywi¶cie TYLKO w przypadku posiadania pompy wspomagania elektrycznej) Nadkole trzeba uwolniæ od dwóch ¶rubek i poszukaæ wyt³oczonego numeru seryjnego nadkola. Je¶li koñcówka tego numeru jest inna ni¿ 905, to nadkole jest do wymiany. Jak wiecie koszt nowej to 2700, na Allegro od 600, do 900, pikur.com.pl za 500 po regeneracji z 3 miesi±czn± gwarancj±, ...

... a ja, stary, dobry Brada z Sobótki zregenerujê pompê elektryczn± za 250, równie¿ z gwarancj±. Choæby dzi¶ wyjecha³ z mojego zak³adu Kangoo z Wroc³awia z zregenerowan± przezemnie pomp±. W³a¶ciciel auta by³ conajmniej bardzo zadowolony.
Masz problem z elektrycznym wspomaganiem? Napisz do mnie na priv, zdzwonimy siê co i jak. Mo¿na podjechaæ do mnie autem, wyci±gnê, zregenerujê, za³o¿ê z powrotem, odpowietrzê uk³ad, lub wyslaæ do mnie pompê poczt±. Gwarantujê wysy³kê pompy najpózniej nastêpnego dnia rano. Bêdzie przetestowana i gotowa do za³o¿enia.
Gość
 

Postprzez Brada sobota, 19 sierpnia 2006, 22:34

To powyżej moje, zapomniałem zalogować, przepraszam.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Bullitt niedziela, 20 sierpnia 2006, 06:50

Anonymous napisał(a):OK... Powiem tak...

Faktycznie nadkola to fabryczna wada. Renault jakiś czas temu opracował nowy typ nadkola i owszem wymienia się je, oczywiście jeśli się do tego kwalifikuje. Koszt w ASO to 80 (chyba plus VAT).


Jeśli autko jest na gwarancji lub nieznacznie po, nic nie płacisz.

Anonymous napisał(a):Jak wiecie koszt nowej to 2700, na Allegro od 600, do 900, pikur.com.pl za 500 po regeneracji z 3 miesiączną gwarancją, ...


Drogo, znamy mete po 350 zł z f-ra i gwarancją na 6 m-cy.

Anonymous napisał(a):... a ja, stary, dobry Brada z Sobótki zregeneruję pompę elektryczną za 250, również z gwarancją. Choćby dziś wyjechał z mojego zakładu Kangoo z Wrocławia z zregenerowaną przezemnie pompą. Właściciel auta był conajmniej bardzo zadowolony.
Masz problem z elektrycznym wspomaganiem? Napisz do mnie na priv, zdzwonimy się co i jak. Można podjechać do mnie autem, wyciągnę, zregeneruję, założę z powrotem, odpowietrzę układ, lub wyslać do mnie pompę pocztą. Gwarantuję wysyłkę pompy najpózniej następnego dnia rano. Będzie przetestowana i gotowa do założenia.


No to przebijasz wszystkie inne oferty, brawo :!:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Nie kupujcie uzywanych pomp !!! Naprawiajcie.

Postprzez Qbalis niedziela, 20 sierpnia 2006, 19:14

Brada napisał(a):... a ja, stary, dobry Brada z Sobótki zregeneruję pompę elektryczną za 250, również z gwarancją. Choćby dziś wyjechał z mojego zakładu Kangoo z Wrocławia z zregenerowaną przezemnie pompą.

Zgadza sie! Jestem wlascicielem tego Kangoo i widzac jak Brada naprawia pompe, nie kupilbym uzywanej. Tu przynajmniej mam pewnosc co jest w srodku. Calosc kosztowala mnie 350 (250 naprawa + 100 za wyjecie i zalozenie), i mam pompe jak nowa, czysciutka, pachnaca i przede wszystkim dzialajaca. Ponad miesiac wahalem sie nad zakupem uzywanej i na szczescie nie kupilem.
P.S. Jeszcze raz dzieki.
Avatar użytkownika
Qbalis
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 16 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Brada poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 21:18

Cześć Qubalis... a szukałem pod którym loginem się kryjesz... Cieszę się, że jesteś zadowolony, przypominam o sprawdzeniu nakrętek koła po 500KM. Życzę setek kilometrów na "nowej" pompie. W razie czego moje namiary masz!

Pozdro!

PS. No tak, ciut wyzej (kiedy zapomiałem zalogować swoją skromną postać) napisałem że numer katalogowy nadkola musi kończyć się na 905. Przepraszam, pomyłka musi kończyć się numerem 509.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Brada poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 21:22

Bullitt napisał(a):Drogo, znamy mete po 350 zł z f-ra i gwarancją na 6 m-cy.


Tak, też znam tą metę, kupiłem tam, byłem zadowolony, bo miły Pan bez problemu wymienił mi ją na gwaracji - zakupiona u niego siadła. Drugą regenerowałem po 6 miesiącach. Zrobiłem ją po swojemu.

Niestety Bullitt, w tej mecie dają tylko 3 miechy gwaracji.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Alberciak wtorek, 22 sierpnia 2006, 19:36

A ja mam za 900 nową pompę z roczna gwarancja i z nowym nadkolem.
A wszystko to z ASO :lol: :lol: :lol:
POZDRAWIAM
_______________________________________
1,5 dCi Privilege
Gwiezdny Pył
Avatar użytkownika
Alberciak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 368
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - BEMOWO

Postprzez Qbalis wtorek, 22 sierpnia 2006, 20:55

Brada napisał(a):PS. No tak, ciut wyzej (kiedy zapomiałem zalogować swoją skromną postać) napisałem że numer katalogowy nadkola musi kończyć się na 905. Przepraszam, pomyłka musi kończyć się numerem 509.


Pojechalem do ASO, zaplacilem 90 PLN. dopiero wtedy dostalem nadkole do reki i :evil: . Myslalem, ze mnie krew zaleje. Aby miec dobre nadkole wystarczy zakleic dziury tasma klejaca. Chcialem oddac, ale niestety zaplacilem karta. Gotowke ponoc by oddali, ale przy karcie nie maja mozliwosci :x . Jedynym pocieszeniem byl fakt, ze moje nadkole bylo juz troche popekane i za ok rok i tak musialbym wymienic.

P.S. Pozdrowienia dla Brady - pompka cudo.
Avatar użytkownika
Qbalis
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 16 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Brada wtorek, 22 sierpnia 2006, 21:15

Qubalis, dzięki za pozdro...

Na pocieszenie powiem Ci że ja zaklejanie tych dziur przerabiałem. W zasadzie niby pomaga, ale pomimo tego iż powiedzieli Ci że wystarczy zakleić, to ja i tak w ASO zamówiłem już nadkole (nie zapłaciłem jeszcze) ale mam zamiar kupić. Może i zaklejenie pomaga, ale co za dwa lata? Znowu chcesz przerabiać niechodliwe wspomaganie? Ja byłbym ostrożny. Wydałeś co wydałeś, ale pompą już możesz przestać się martwić.

A.... wiesz co może człowieka z równowagi wyprowadzić? Ja zapłaciłem 890 za wymianę amortyzatorów, łożysk McPhersona, gum na spręzynach i kilka innych pierdół, tylko dlatego że komuś wydawało się iż stuki z przodu spododowane są zurzyciem amorków. Wiesz co było?? sworzeń na wahaczu za 25PLN. Sprawne, stare amory leżą teraz w pudełku.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez _ONE_ środa, 23 sierpnia 2006, 07:05

Grzesiu zapraszam do wrocka... mam nowego/starego (odnowiłem stare znajomości) dobrego i sprawdzonego mechaniora - on nie robi takich numerów :D
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości