filtr paliwa

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

filtr paliwa

Postprzez lam3r niedziela, 20 sierpnia 2006, 12:46

Hej,

wiem albo nie wiem;-) Może dla Was to nie będzie nowość, ale ja się bardzo zdziwiłem... kilka dni temu byłem w serwisie na przeglądzie (30 000) oraz z problemem "szarpiący silnik na wolnych obrotach". Wymieniono mi świece oraz przepłukano przepustnicę... poprosiłem również o wymianę filtru paliwa - skoro przepustnica brudna, a świece "wypalone".
No i tu zaczęły się schody... ale po kolei. Gdy przyjechałem po auto okazało się, że o filtrze zapomniano - zapewniono mnie, że potrwa to chwilę, więc postanowiłem poczekać. Pan przyjmujący zlecenia, sprawdził po VINie jaki filtr jest potrzebny i poszedł do magazynu. Po chwili wrócił z opakowaniem i wręczył je mechaniorowi, który zwinnym krokiem udał się do mojego Kangoo - jeszcze szybcie wrócił, mówiąc że to zły model filtra. Najgorsze nastapiło po chwili, gdyż poinformowano mnie, że w moim modelu auta, filtr paliwa jest zintegrowany z pompą paliwową... a koszt wymiany całości to 1000zł!!!!!!! Ponoć Renault zaleca wymianę po 120 000, ale jak usłyszałem od mechaniora... i tak nikt tego nie robi ze względu na koszta. Dla mnie to istna paranoja - lepiej się upewnić, bo może w modelu 2007 świece będą zintegrowane z silnikiem i będzie trzeba wymienić całość po 60 000:-(
Wybaczcie sarkazm, ale tak idiotycznego rozwiązania to jeszcze nie widziałem!
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Masaccio niedziela, 20 sierpnia 2006, 12:57

Muszę sprawdzić jak jest w moim.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez branio niedziela, 20 sierpnia 2006, 13:19

Jeśli to przeszkoda zawsze możesz wstawić w układ dodatkowy filtr paliwa.
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lam3r niedziela, 20 sierpnia 2006, 13:49

branio napisał(a):Jeśli to przeszkoda zawsze możesz wstawić w układ dodatkowy filtr paliwa.

Auto jest na gwarancji, serwisowane w ASO - na razie tak ma pozostać. Poza tym, nie zmienia to faktu bezsensowności rozwiązania. Oczywiście nie rozpatrujemy kwestii, że umożliwia wyciąganie pieniędzy przez koncern:-)
Poza tym tak, przeszkadza mi to i chyba każdemu by to przeszkadzało. Filrty z zasady muszą być wymieniane - im częściej tym lepiej, zwłaszcza w Polsce gdzie paliwo ma jakość poniżej krytyki. Na poświadczenie tego masz mój przypadek, czyli wymiana świec oraz płukanie przepustnicy po przejechaniu 30 000! Przypomnę, że świece są wymieniane po 60 000. Zresztą w Skodzie Octawia - w mojej firmie - doszło do tego, że filrt paliwa trzeba było wymienić trzy razy w ciągu tygodnia aby silnik wrócił do formy (samochód serwisowany w Skodzie, w Warszawie gdyż po dojechaniu do niej moc spadła na tyle, że max prędkość silnika 100 koni to 40 km/h:-) Z Meganka i jej filtrem paliwa mieliśmy podobnie:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez benski poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 17:13

:cry: :cry: :cry: Ja też mam 1.2 16V.
To może lepiej już zmienić całe auto :(
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez czerja poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:28

Jeżeli to prawda to istny idiotyzm!
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez Rycho wtorek, 22 sierpnia 2006, 14:08

Dwa słowa o paliwie:
Byłem na wakacjach pod litewską granicą, w Polsce cena E95 4,54 - 4,59 PLN, na Litwie w przeliczeniu ok. 3,9 PLN. Nie było co się zastanawiać. Pirwsze tankowanie OK. Po drugim (inna stacja, Lukoil, bliżej granicy) się zaczęło - przyspiesza jak załadowany pod dach, szarpanie na niższych obrotach, wyprzedzanie tirów to rosyjska ruletka (może litewska :?: :wink: ). Dotelepałem się do domku. Szkoda mi było torbacza, postanowiłem go dobrze nakarmić. Zalałem pod gwizdek V-Power shella. No i kangurek się odwdzięczył :D Nie jedzie, ale mknie, nagle mam 75 prawdziwych koni, a nie chudych szkap. Poza tym róniutko pracuje. Jak będziecie chcieli sprzedać furkę do do test drive z nabywcą lepiej zalać dobrej benzynki - wrażenia będą zupełnie inne... :D
Rysiek
Żółta samiczka Pampa 1.4 2001
Biketransporter ;-)
Avatar użytkownika
Rycho
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 21 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Postprzez PanKot wtorek, 14 listopada 2006, 18:04

Wymieniłem filtr paliwa po ok 60tys.km.
Za zamiennik (Bosch), w opakowaniu ze znakami Citroena zaplacilem 38,-zł.
W starym filtrze było trochę wody.
Mam wrażenie, że silniczek lepiej wkręca się na wysokie obroty.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości