Pęknięta linka zamka - naprawa za darmo.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Pęknięta linka zamka - naprawa za darmo.

Postprzez PiotrP środa, 4 października 2006, 17:18

Klamka zewnętrzna drzwi przesuwnych Agatki nie działała. Po zdjęciu tapicerki okazało się, że pękła linka tuż przy samej klamce. Jest to najczęstsze miejsce uszkodzenia, gdyż tam linka trze o inne elementy klamki:

Obrazek

Linkę znalazłem gdzieś w internecie, ale cena 86zł powaliła mnie na kolana. Po ponownym zajrzeniu w drzwi zauważyłem, że linka jest długa (spory zapas), a jej końcówka jest zdejmowalna:

Obrazek
Obrazek

Skróciłem zatem pancerzyk, co było o tyle łatwe, że wykonany jest z tworzywa sztucznego. Na pancerzyk nałożyłem plastikową końcówkę:

Obrazek

Wsunąłem końcówkę na miejsce:

Obrazek

A linkę umocowałem do dźwigienki przewlekając ją przez otwór i mocując rozdwojoną końcówkę "na okretkę" na nakrętce:

Obrazek

Praca zajęła jakieś 40 minut. Nie musiałem zdejmować linki z zamka, co zaoszczędziło sporo zachodu. Działa idealnie! Jeśli ktoś uważa, że nie należy robić prowizorek, to od razu odpowiadam, że takie mocowanie końcówki linki jest solidniejsze niż oryginalne. A zresztą już Majster w książce "Dialogi na cztery nogi" oświecił Docenta, że najtrwalsze są prowizorki. Takie na przykład piramidy to nie budowle, a zwykłe zwały materiału budowlanego, który z jakiś tam względów nie był wykorzystany. :) Nawiasem mówiąc polecam tę lekturę.
Pozdrówka
PiotrP
Kiedyś: Agatka 1,2 urodzona w 2001 roku
Obecnie: Motylek 1,5 dci z 2004 roku i Fiat Doblo o imieniu Fiona z 2008
Avatar użytkownika
PiotrP
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 161
Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Chełmno

Postprzez Lucass czwartek, 5 października 2006, 05:13

Super instrukcja!
A to o prowizorce to prawda znana od dawna... :wink:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości