Nowe butki dla Kangoorka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez _ONE_ wtorek, 23 sierpnia 2005, 20:10

Puchatku... wejdź na stronę, załóż konto i zaloguj się na: http://obd2.pl/forum/ i w odpowiednim dziale zamieść dokładny opis problemu i zapytanie o konkretny warsztat, który Ci pomoże...
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Puchatek środa, 24 sierpnia 2005, 12:53

_ONE_ napisał(a):Puchatku... wejdź na stronę, załóż konto i zaloguj się na: http://obd2.pl/forum/ i w odpowiednim dziale zamieść dokładny opis problemu i zapytanie o konkretny warsztat, który Ci pomoże...


Z braku czasu ( przede mną duża eskapada ) załatwię to raczej własnym kanałem, który już znalazałem ....
ale na przyszłość taki namiar może się przydać .... THX.
Pozdrawiam Puchatek
____________________________________
Avatar użytkownika
Puchatek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 23:00

Nowe butki dla Kangoorka

Postprzez Rafal_B czwartek, 25 sierpnia 2005, 07:58

Zrobiłem sobie takie zestawionko z danych ze strony Opony w Money.pl - opony zimowe i letnie, sklep, testy, opinie, ogłoszenia., mając na uwadze zakup nowych opon letnich za jakiś czas. Kupując zimówki poptąpiłem podobnie, kierując się opiniami i ceną. Wtedy wypadło na Sava ESKIMO S3 82 T i jestem z nich zadowolony. Teraz wypada na Dayton D 100 82 T - 155 zł/szt., choć zastanawiam się nad Sava EFFECTA + 82 T - 152 zł/szt. tyle że tu brak jest opinii. A może Trayal T 400 82 T - 135 zł/szt. tyle, że opinia jest jedna ale za to 4,9. Co wy na to?

Obrazek
Rafał B.
Grand Scenic 1.9 dCi '04 (F) srebrny metalik
Twingo Liberty Easy '98 (D) turkusowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Rafal_B
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Piaski k/Gostynia

Postprzez xyz czwartek, 25 sierpnia 2005, 13:02

Ja tam się za bardzo nie znam, :roll: ale po liczbie osób jakie oddały głosy na te opony i jej ocenie w stosunku do ceny, myślę że warto na nie postawić. Choć nigdy wcześniej nie słyszłam takiej nazwy, :D ale patrząc na resztę tabeli, stwierdzam że wiele nazw jest mi obcych.... Ostateczny wniosek: moją wypowiedzią w żadnym wypadku nie należy się kierować. :)
Renault Kangoo -> Stworzony by cieszyć. :D
Avatar użytkownika
xyz
KangooróFka
KangooróFka
 
Posty: 548
Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez darecki czwartek, 25 sierpnia 2005, 16:54

Moim zdaniem na oponach nie powinno się oszczędzać kupując jakieś wynalazki. To właśnie one mają najwiekszy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Różnica w cenie między tanimi nieznanej marki , a porządnymi to około 200-300zł . A od tego może zależeć nasze zdrowie lub życie.Nie jest to też jakaś zawrotna kwota przy cenie samochodu rzędu 20-30tys. ...ale to tylko moje zdanie...
było:kangoo 1.4 lpg 2001
jest:kangoo 1.5 dci 2011
darecki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 28 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Postprzez PanKot czwartek, 25 sierpnia 2005, 18:47

a moim zdaniem to lepiej jeźdizć na tańszych a równie dobrych zimowych niż pozostać przy letnich oponkach zimą.
Czasami 300 zł to zasadniczy problem.
A tak prawdę mówiąc, to w ub. roku nie udało mi się zaoszczędzić na komplet zimówek i nie wiem jak będzie teraz. Co prawda na tę zimę powinienem zmienić koniecznie bo moje obecne 15-ki dość dokładnie wypelniają przestrzeń w nadkolach przednich ale jak będzie - nie wiem.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Puchatek czwartek, 25 sierpnia 2005, 19:43

PanKot napisał(a):a moim zdaniem to lepiej jeźdizć na tańszych a równie dobrych zimowych niż pozostać przy letnich oponkach zimą.
Czasami 300 zł to zasadniczy problem.
A tak prawdę mówiąc, to w ub. roku nie udało mi się zaoszczędzić na komplet zimówek i nie wiem jak będzie teraz. Co prawda na tę zimę powinienem zmienić koniecznie bo moje obecne 15-ki dość dokładnie wypelniają przestrzeń w nadkolach przednich ale jak będzie - nie wiem.

PanKot zgodzę się co do tych 300 zł... A swoją drogą wydawało mi się że kiedyś pisałeś iż na zimę masz buciki na fabryczne stalowe felgi numer 13'' :D a jeśli nie ....to jak bedę spłukany po swoim urlopie to zaoferuję Ci moje zimówki 13'' :wink:
Ja właśnie teraz także wybieram sobie opony - letnie na mój urlop we Francji. Wyczytałem, że będzie nieco bezpieczniej gdy zamiast fabrycznych 165/70/R13 założę sobie 175/65/R13. Narazie myślę o: FULDA DIADEM LINERO 175/65/R13 80 T( poza made in Turkey ), ewent. całoroczne Pirelli P2500 w standardowym rozmiarze.
BTH. Zastanawiam się czy spasują mi jeszcze szersze oponki 13* ?.... Zakup nowych felg odpada i i kapciami będę musiał żonglować :x .
Pozdrawiam Puchatek
____________________________________
Avatar użytkownika
Puchatek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 23:00

Postprzez PanKot czwartek, 25 sierpnia 2005, 19:59

Pisałem, że mam letnie a na stalowe 13-ki musze dopiero sobie zafundować. Pisałem, że felgi stalowe zostawiam własnie pod zimówki.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik czwartek, 25 sierpnia 2005, 22:18

Puchatek: Większe niż 175/65 groziłyby ześlizgnięciem się. też myślałem nad tą oponką i tym rozmiarem, ale to rozmiar nietypowy - 30 PLNM na sztuce więcej :? To 120 na komplecie - zastanów się, czy naprawdę jeździsz tak, że będzie to miało dla Ciebie znaczenie, czy nie lepiej te 120 zostawić na inne niezbędniki :wink: A tak poza tym: fulda diadem to zaj.... oponka :wink: Testowane :)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Wiz czwartek, 25 sierpnia 2005, 22:44

Jezdzilem na roznych oponach (nowe ale tanie, lepsze ale drozsze) ale ostatnio kupile nowe felgi 15" i do kompletu Klebery Dynaxer w rozmiarze 195/55 8)
Moje wnioski a sa 2, brzmia nastepujaco:
- szersza opona to jest to czego kangusiowi brakowalo (wysmienita przyczepnosc przy hamowaniu :!: i w szybkich zakretach)
- na oponach sie nie oszczedza bo zbyt duzo od nich zalezy.

Wydalem fure kasy na opony i powiem ze nic a nic nie zaluje i napewno nastepne opony tez beda z gornej polki. Zbyt dynamicznie jezdze zeby psuc sobie radosc z jazdy oponami, zreszta przyzwyczailem sie do luksusu jakie daje te opony :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość