Może banalne, acz przydatne-konserwacja podwozia

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Może banalne, acz przydatne-konserwacja podwozia

Postprzez GregoreKangoorek niedziela, 5 listopada 2006, 10:31

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupie samochodu było zabranie go na osiedlowy kanał i dogłębna inspekcja podwozia. Co się okazało- w 2 miejscach bitumit się poddał i zaczął odpadać :P Jak zapewne wszyscy wiedzą, warto się w tej kwestii zainteresować zdrowiem naszego zwierzaka (w sczg. przed zimą)

1.Najlepiej kupić druciak na wiertarkę i ostrożnie zetrzeć wierzchnią warstwę rdzy i bitumitu w miejscach, w których zaczął odpadać.
Radzę założyć okulary ochronne i rękawice-spod takiego druciaka może to i owo prysnąć nam w oko, nietrudno także o skaleczenie.

2.Po przetarciu uszkodzonych miejsc należy na nie nałożyć bitumit. Najlepiej kupić bitumit w sprayu, gdyż wedle słów znajomego prowadzącego warsztat o wiele lepiej się nakłada niż gdyby robić to pędzlem. Najlepiej położyć cienką warstwę-dać jej czas na wyschnięcie, dopiero potem nast.
Tutaj warto również zaznaczyć, iż warto zaopatrzyć się w maseczkę ochronną-bitumit jest trujący i śmierdzi jak nie powiem co.

Za kilka dni dobrze jest sprawdzić czy wszystko jest nałożone w odpowiednio i nic nie pominęliśmy, ew. nanienść poprawki.

Posiadaczom haka zalecałbym pokrycie bitumitem jak największej jego powierzchni nawet jeśli dopiero co kupiliście samochód i nie widać śladów rdzy. Hak jest pokryty jakąś farbą, ale po kilku latach użytkowania będzie rdzewieć. Szczególnie warto zwrócić uwagę na miejsca złączeń haka z podwoziem. Odkręcać ustrojstwa nie polecam-zresztą ciekawe czy by się ktoś znalazł kto dałby radę bez klucza pneumatycznego?:P

Przepraszam za zbyt przydługi wywód-obiecuję pokajać się w samotności

Naczelny Szatan KangooKlubu :twisted:
Renault Kangoo 1.4 8V Babie Lato
2000 r. Zielony metalik

Obrazek
Avatar użytkownika
GregoreKangoorek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 2 listopada 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tulipan czwartek, 9 listopada 2006, 15:53

witam wszystko OK tylko że podrdzewiałe miejsca proponuje wpierw pokryć dobrym podkładem

pozdrowionka
tulipan
żółty1,9d
Avatar użytkownika
tulipan
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 4 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: jasło


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości