30000 tysięcy na zepsutych wtryskiwaczach

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez sop3k poniedziałek, 10 września 2007, 22:03

Paliwo jest zle rozpylane w komoerze spalania co moze doprowadzic do uszkodzenia, tłoka bądz gładzi cylindrów, jest to tylko teoria dlatego pytam sie czy u niego wsio ok było.
Avatar użytkownika
sop3k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2007, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez a-kwiaty środa, 26 września 2007, 21:35

Lucas Ty znowu z SK - przeca to DCI :!:
no wlasnie slyszalem, ze jak sie jezdzi na uwalonych wtryskach to moze wypalic dziure w tłoku...
Jednak to chyba zalezy od tego czy wtryskiwacz leje do cylindra czy leje na przelewie. Bo jesli na przelewie to ma to mniejsze znaczenie.
Czy komus wypalilo dziure??
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lucass środa, 26 września 2007, 21:42

"Znowu" to było u Ciebie :oops:
Patrz na daty :P
Jak się samemu ma benzynę to przy nierównej pracy silnika na wolnych obrotach "mode SK on" się samo robi :wink: :lol:
I nawet się nie patrzy, że to ropniok :twisted: :wink:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez a-kwiaty środa, 26 września 2007, 21:44

:)
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lucass środa, 26 września 2007, 22:17

Paliwo jest zle rozpylane w komoerze spalania co moze doprowadzic do uszkodzenia, tłoka bądz gładzi cylindrów, jest to tylko teoria dlatego pytam sie czy u niego wsio ok było.


A ja bym poprosił o rozwinięcie tej teorii. Co prawda to było kilkaaaaa lat temu i o komonrajlach i interkulerach i katalizatorach się nie marzyło ale coś niecoś tam czytałem na przerwach i tak se kombinuję, że uszkodzenie gładzi lub tłoka to musiałaby być związane ze znacznym wzrostem temperatury wewnątrz cylindra. Ale tam nie spala sie paliwo, tylko mieszanka paliwowo powietrzna.
Ile spali się paliwa? A tyle, na ile pozwoli ilość obecnego powietrza, Więc wzrost ilości samego paliwa raczej nie spowoduje zwiększenia temperatury spalania (ona jest chyba stała dla określonego rodzaju paliwa), a jedynie ilość niespalonego paliwa. Więc więcej dymu, nagarów itp. Ale od tego to tłok się chyba nie wytopi ani pierścienie nie zeszwajsują :wink:
Na pewno zabójczo działa to na EGR i kata ale na tłok?
Pewnie się nie znam ale właśnie dlatego pytam
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez honzik wtorek, 16 października 2007, 22:44

witam ponownie

po przejechaniu kolejnych 30000 tyś. autko nadal śmiga, ale pojawiły się problemy z odpalaniem na ciepłym silniku. jeżeli chodzi o inne usterki to rozwaliło się sprzęgło na alternatorze co w połączeniu z nierówną pracą silnika daje ostre piszczenie na wolnych obrotach (śruba na imbus tak się zapiekła że ani drgnie, więc tak sobie dalej jeździmy, jeżeli na światłach nam to przeszkadza dajemy głośniej radio). poszedł też dymek z kostki kierunkowskazów (oprócz dymu włączyły się światła długie, których nie można było wyłączyć, nawet po wyjęciu kluczyka) awarie została usunięta przez wyjęcie bezpieczników od długich (od miesiąca sie nie dymi).

jeżeli chodzi o spalanie to autko ustanowiło nowy rekord. na wakacjach przy prędkości max 100 km/h na trasie 2500 km spaliło śr. 4,69 l/100 km.

pozdrawiam
1.5 dCI (65 KM) Expression
Avatar użytkownika
honzik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 6 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: wodzisław śl

wtryski

Postprzez Jaro_Krakow sobota, 27 października 2007, 22:08

ja zrobilem kangurem ponad 200 tys km , od pol roku zapalaja mi sie kontrolki wtryskow , kasowalem to na poczatku bylo oki ale teraz juz ciagle sie zapalaja , bylem na kontroli wtryskow i 2 sa juz do wymiany a podobno odrazu wymienia sie 4 , na razie jezdze ale czasem musze dluzej zamielic jak zapalam na cieplym silniku i w czasie jazdy jak zapala sie kontrolki to na chwile go przymula.
Jaro_Krakow 1.5 dCi 80KM
Avatar użytkownika
Jaro_Krakow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Postprzez Tomazs wtorek, 30 października 2007, 23:13

Witam.

Zobaczcie jaki link znalazłem: http://www.commonrail.pl Coś w sam raz na nasze problemy.
Avatar użytkownika
Tomazs
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 142
Dołączył(a): czwartek, 18 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez voyteckv czwartek, 1 listopada 2007, 17:40

Po przeczytaniu tematów o DCI aż się boję kupować takowego , teoretycznie po przebiegu 150tys wtryski są do wymiany a koszty naprawy kosmiczne ?
1,2 8v 2001r GAZ - CB Galaxy DX 959 + AT 1000
Avatar użytkownika
voyteckv
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 18 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Częściej Szczecin

Postprzez Tomazs czwartek, 1 listopada 2007, 19:43

Zdaje się. ze takie są te silniki. Ja mam 136tys. i czasem nierówną pracę na wolnych, a właściwie odwrotnie :wink: czasem praca jest równiutka :) .
Przerabiałem już temat lampek przy jeździe pod górę z obciążeniem. Ale wyczyściłem tylko EGR i jest spokój...narazie :)
Avatar użytkownika
Tomazs
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 142
Dołączył(a): czwartek, 18 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości