pompa wspomagania

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: pompa wspomagania

Postprzez alajerzy77 czwartek, 12 czerwca 2014, 22:02

Witam!!! Dziękuję "MK" i "LUCASS"-owi za podpowiedzi. Dziś wymontowałem silnik z wielkimi trudnościami. Ale o tym za chwilę. Po rozebraniu silnika stwierdziłem uszkodzenie (zatarte) łożyska "dolnego" - tego które jest przy komutatorze, a zamontowane na pokrywie przy pomocy kilku sprężynujących blaszek, tak, że jest ono wahliwe. I teraz mam problem ponieważ obudowa jest wytarta nie mogę odczytać jego symbolu. Znalazłem na forum oznaczenia łożysk ale nie wiem które jest które. Oznaczenia podane przez "RADKOWSKI" to: 6000 2RSR C3 ; 6000 ZZ C3. Chyba będę musiał kupić oba. A jak rozebrany jest to wymienię też szczotki i sprężynki.
Co do trudności w demontażu: śruby bardzo skorodowane i zapieczone tak , że zostały pourywane. Nie pomógł: płyn R20, napoje rozpuszczające rdzę i inne wynalazki. Śruby były zapieczone w uchwycie wykonanym z aluminium.
A teraz mam pytanko: czy ktoś mi podpowie gdzie szybko mogę kupić zamawiając przez internet: szczotki, sprężyny szczotek komutatora, łożyska?
Avatar użytkownika
alajerzy77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 10 czerwca 2014, 13:48

Re: pompa wspomagania

Postprzez skawina piątek, 13 czerwca 2014, 05:44

Zadzwoń z ciekawości do tego kogoś ;)
http://olx.pl/oferta/elektryczna-pompa- ... a99c77a477
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: pompa wspomagania

Postprzez MK piątek, 13 czerwca 2014, 06:46

To drogo, albo kontaktuj się z kolegą Brada - to fachowiec od naszych pomp elektrycznych.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: pompa wspomagania

Postprzez alajerzy77 środa, 18 czerwca 2014, 07:13

W tym miejscu pragnę Wszystkim a szczególności Koledze "BRADA" PODZIĘKOWAĆ za pomoc w naprawie silnika pompy mego kangurka. Naprawa to nic trudnego. Kosztowała mnie tylko 27,70 zł. Miejscowi mechanicy za naprawę samego silnika ( wymiana silnia uszkodzonego na zregenerowany) życzyli sobie od 300 do 400 złotych.
Jeszcze raz wszystkim NIECH BĘDĄ DZIEKI.
Avatar użytkownika
alajerzy77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 10 czerwca 2014, 13:48

Re: pompa wspomagania

Postprzez czarek0402 czwartek, 19 czerwca 2014, 12:28

alajerzy77,

ta cena to łożysko raczej? ;)
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 726
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: pompa wspomagania

Postprzez alajerzy77 sobota, 21 czerwca 2014, 22:29

Witam Szanownego Czarka 0402. Koszt naprawy to: zakup sprężynki popychającej szczotkę + koszt przesyłki pocztowej, zakup 5 śrub, które trzy urwałem podczas odkręcania, a dwie zmieniłem bo były bardzo skorodowane i nie nadawały się do powtórnego wykorzystania, zakup 5 szt. odpowiednich podkładek, zakup odpowiedniego smaru. Kosztu zakupu silikonu uszczelniającego nie liczyłem ponieważ kupiłem do wcześniej przy uszczelnieniu rury odpływowej od zlewu kuchennego. Nie liczyłem też sprężonego powietrza do wydmuchnięcia pyłu pochodzącego ze szczotek komutatora, papieru ściernego do przeszlifowania pokrywy silnika przed jego złożeniem, rękawic gumowych, kosztów amortyzacji: odpowiednich kluczy, młotka, małego przecinaka. O to i cały wydatek.
Łożysko w moim przypadku jest łożyskiem ślizgowym i było ono sprawne techniczne. Brak luzu, a więc jego nie wymieniałem.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
alajerzy77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 10 czerwca 2014, 13:48

Re: pompa wspomagania

Postprzez czarek0402 niedziela, 22 czerwca 2014, 20:54

Gratulacje, brakuje tylko fotorelacji. ;)
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 726
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: pompa wspomagania

Postprzez Novok czwartek, 17 lipca 2014, 13:49

Cześć.
W najbliższym czasie planuję uszczelnić przekładnię kierowniczą i pomyślałem, że przy okazji zajrzę do silnika pompy wspomagania.
Pompa działa, jednak ma już 14 lat także spodziewam się, że jej żywot nie potrwa długo.
Chciałbym dostarczyć mechanikowi części, które ewentualnie będzie warto w niej wymienić i tu pytanie do was jakie to mogą być części?
Z wątku wynika, że szczotki, łożyska itp.
Jakie łożyska są w silniku to już wiem, bardziej interesuje mnie jakie jakie szczotki są potrzebne (to ma jakiś numer czy po prostu wymiar)?
Bardzo proszę o radę co i jakie kupić.
Kangoo 1.5dci > 300 000 km = śmiga aż miło :)
Novok
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 15 lipca 2014, 21:32

Re: pompa wspomagania

Postprzez branio czwartek, 17 lipca 2014, 19:09

Łożysko ślizgowe więc nie trzeba wymieniać
Szczotki mam za 37
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: pompa wspomagania

Postprzez novator sobota, 26 lipca 2014, 14:05

Koledzy, mam zamiar zdjąć pompę wspomagania kierownicy i zobaczyć co nawaliło. Wyła przez jakiś czas, raz działała, raz nie, teraz całkiem padła. Kangoo 2005 rok, 1,5 diesel.
Pytania trochę może dziwne, ale nie znam układu połączeń systemów w tym samochodzie.
Czy po ponownym założeniu pompy po zregenerowaniu, odpowietrza się układ hamulcowy ?
Czy te systemy są połączone ?
Czy da się jeździć ze zdemontowaną pompą i zaślepionym otworem?
Jaki gwint jest na wejściu metalowego przewodu dochodzącego do pompy.
Na co dzień jeżdżę innym autkiem (sprinter) , tym jeździ małżonka i potrzebuje go codziennie, dlatego pytam czy można jeździć bez pompy, bo jak rozbiorę, to dopiero będę wiedział co dokupić. A to pewnie potrwa nie jeden dzień...
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
novator
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2014, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron