pompa wspomagania

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: pompa wspomagania

Postprzez hubal środa, 11 sierpnia 2010, 20:36

2 miesiace temu wyczyscilem silnik , rozruszalem zawieszone 2 szczotki, az w koncu teraz padl silnik. Nie mam czasu i checi sie za niego zabrac, ale napewno wiem juz ze mam upalone kable od szczotkotrzymacza, wiec jest kiepsko
hubal
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 12:18
Lokalizacja: Zabrze

Re: pompa wspomagania

Postprzez Bartosz czwartek, 12 sierpnia 2010, 12:58

Obiecany adres stronki.

http://www.autoelektro.info.pl/index.php?id=oferta

Silniczek hula bardzo ładnie ale słyszę jeszcze buczenie wydobywające się z pompy.
Jakim olejem powinno się zalać pompę?
Syntetyczny czy mineralny ATF?
1.5 DCI 80KM Alize 2003 - srebrna strzała :)
Bartosz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pompa wspomagania

Postprzez Bartosz czwartek, 12 sierpnia 2010, 20:26

Dałem zły adres stronki, warsztatu, który znajduje się obok.
Właściwy adres: http://www.elektromotor.pl
Sorki za zamieszanie
1.5 DCI 80KM Alize 2003 - srebrna strzała :)
Bartosz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pompa wspomagania

Postprzez erictrax poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 19:16

mi coś ostatnio ciężej się kręci, liczę, że wystarczy jak doleje płynu...
1.9d ICE (chłooooodnoooooo :D )


jest 65 kucy jest lans :D
Avatar użytkownika
erictrax
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2010, 19:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: pompa wspomagania

Postprzez L-irek piątek, 27 sierpnia 2010, 16:07

Ni ma się czym chwalić , ale z dnia na dzień pojawiło się jakieś wycie od strony pompy (które oczywiście chwilowo zignorowałem ) , ale chwila trwała bardzo krótko i wczoraj wspomaganie zniknęło .Dziś na krótko się pojawiło , ale wyło jak diabli ( odłączyłem pompę , żeby nie dostała zawału na amen ).Właśnie wymontowałem i rozebrałem silnik i ku mojej uciesze stwierdziłem , że pacjenta da się reanimować , choć stan ogólnie (szczególnie wizualny - ale po 173Km nie można się było niczego pięknego spodziewać ) dosyć kiepski . Po skończeniu reanimacji dołączę kilka zdjęć i uwag.A teraz oddalam się do garażu .

====================================================================
1,9dTi,2001r,osobowy samczyk,zielony metalik,klima,4jaśki,podgrzewane dupki itd.
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: pompa wspomagania

Postprzez bugaj czwartek, 9 września 2010, 15:06

no dobrze pany a co powiecie na pompe hydrauliczną ??? jak można zdiagnozować jej uszkodzenie jak narazie nie leje nie cieknie tylko rzegocze i piszczy a wspomagania jak nie ma tak nie ma

To jest dział "Wiem", a nie "Pytam". Powielając pytanie w wielu wątkach, do tego w niewłaściwym dziale, nie przyspieszysz odpowiedzi, a wkurzysz administrację :| (admin/mod)
bugaj
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 14:31

Re: pompa wspomagania

Postprzez aniol sobota, 2 października 2010, 21:52

Witam.
Dzisiaj złożyłem po naprawie pompę i nie działa. Dodam że czyszczeniem zajął się profesjonalny warsztat (elektryk). słychać że pompa pracuje ale nie działa wspomaganie. co mogłem zchszanic
aniol
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2010, 14:38

Re: pompa wspomagania

Postprzez benom niedziela, 19 grudnia 2010, 13:31

Na wstępie pragnę podziękować koledze Rincewind za zamieszczenie foto naprawy (bardzo pomocna), oraz innym piszącym uwagi w tym wątku.
Chciałbym i ja dopisać swoje uwagi odnośnie samodzielnej naprawy pompy wspomagania. Po poprawnym demontażu, naprawie zawieszonych szczotek i zamontowaniu okazało się że pompa nie działa i dodatkowo spalił się bezpiecznik. Trzeba było więc ponownie pompę zdemontować i szukać problemu. Szczotkotrzymacz miał bardzo mocne zwarcie i trudno było na samym szczotkotrzymaczu znaleźć gdzie to zwarcie jest. Okazało się po długich poszukiwaniach, że zwarcie jest w uszczelce przez która przechodzą przewody zasilające silnik (zaznaczone na zdjęciu), wewnątrz niej jest metalowy drut (zapewne usztywniający tę dość sporych rozmiarów uszczelkę). W jakis trudny do wyjaśnienia sposób (tu musiały zadziałać PRAWA MURPHIEGO) drut ten zamknął obwód z przewodami zasilającymi podczas czyszczenia szczotkotrzymacza. Po rozcięciu uszczelki wcisnąłem silikon, wstawiłem przekładkę z tworzywa sztucznego i to załatwiło sprawę zwarcia.
Obrazek
1.5 dci 68KM Alizee 2004
Obrazek
Avatar użytkownika
benom
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 12 grudnia 2009, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: pompa wspomagania

Postprzez Bartosz czwartek, 14 kwietnia 2011, 12:22

U mnie wspomaganie znów głośno pracuje.
Najśmieszniejsze jest to, iż jak odkręcę wspome i trzymam ją w ręce to pracuje cichutko, słychać tylko bzyczenie silniczka i czuć lekkie wibracje. Jak ścisnę silniczek opaską mocująca to wibracje przechodzą na budę i robi się głośno. Gumy w podstawce są całe i miękkie a jednak coś znów jest nie tak :roll:
Buczenie cichnie w momencie pełnego skrętu i przytrzymania kierownicy w oporze.
Nie wie...może zły olej wlałem?
To jest najbardziej irytująca usterka w Kangurze!!!!!
1.5 DCI 80KM Alize 2003 - srebrna strzała :)
Bartosz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pompa wspomagania

Postprzez Mowso wtorek, 31 maja 2011, 10:57

A mi po roku od regeneracji znowu padła :( już powoli mnie to osłabia - nowa jakieś kosmiczne pieniądze kosztuje więc pewnie znowu regeneracja. W ogóle mam dylemat bo prawdopodobnie trzeba sprzęgło zrobić, poduszki pod silnikiem i znowu tą nieszczęsną pompę :( a za rok chciałem zdradzić kangura więc pewnie to przewidział i się obraził :(

--
Pozdro
Mowso
--
Pozdrawiam
Srebny torbacz 1,5 dci 2003r
Mowso
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 92
Dołączył(a): piątek, 31 sierpnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Żory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości