Problem z blokowaniem drzwi

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Problem z blokowaniem drzwi

Postprzez antonio piątek, 19 października 2007, 20:35

Kiedyś na forum pytałem o mój problem z "szalejącym" zamkiem lewych drzwi przesuwnych. Rzeczywiście do wymiany jest wspaniały patent - czujnik przy korku łacznie z wiązką i centralką. Pytając w serwisie o naprawę usłyszałem 320 zł za czyjnik plus 150 zł robocizna. :/
Ciekawostką jest jednak tzw "podział kosztów" naprawy?!
Pan z serwisu zapytał o przebieg i wiek auta.....okazało się że jeśli nie mój kangurek miałby przy jego wieku mniej niż 100000 tys przebiegu to renault pokrywa część kosztów naprawy - ciekawostka, pierwszy raz słyszałem o czymś takim. Warunkiem dodatkowym jest to że auto musi mieć wszystkie wpisy w książeczce przeglądów. Ja niestety mam bzyknięte sporo ponad 100000 więc się nie załapałem, ale jeśli ktoś nie wie o czymś takim to chciałem właśnie o takim fakcie poinformować szanownych Hodowców :)
Avatar użytkownika
antonio
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 69
Dołączył(a): niedziela, 5 listopada 2006, 00:00
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez radzik wtorek, 23 października 2007, 21:21

jestem w stanie to naprawić sprawa nie jest prosta ale do zrobienia
Avatar użytkownika
radzik
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 27 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez 4467 sobota, 3 listopada 2007, 17:53

a możesz podpowiedzieć jak to zrobić :idea:
niebieski kanguś 4x4
Avatar użytkownika
4467
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 192
Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2006, 00:00
Lokalizacja: Małopolska/Kraków

Postprzez radzik niedziela, 4 listopada 2007, 22:06

Jasne, Na początku musisz się dostać do tego czujnika. Są dwa sposoby: 1 rozmontować wlew, czyli trzeba rozwiercić nity i ten sposób jest bardzo inwazyjny. Drugi jest taki, iż trzeba włożyć rękę od strony koła i wysunąć go z obudowy wlewu( trochę trzeba się namęczyć). Za lewy światłem jest zaślepka od kabli tamtędy można czujnik wyciągnąć na zewnątrz. Jak czujnik będzie już na wierzchu powinno być widać jego uszkodzenie w postaci spuchnięcia. Teraz bierzemy ostry nóż i ścinamy wierzchnią stronę czujnika( ta spuchnięta) Trzeba to robić bardzo delikatnie. Wreszcie powinien się wyłonić drucik, który skorodował i trzeba go zlutować. Pod drucikiem znajduję się kontaktron i na pewno jest dobry (taka szklana banieczka z blaszkami. Po zalutowaniu drucika należy zabezpieczyć miejsce rozbiórki jakimś klejem. I tyle, sprawa nie jest łatwa, ale do zrobienia jak by, co to wyjmij czujnik i wyślij do Mnie zrobię go za Free. Pozdrawiam,.Radzik
Avatar użytkownika
radzik
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 27 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez 4467 poniedziałek, 5 listopada 2007, 08:16

witam.dzięki za pomoc -spróbuje to zrobić w najbliższym wolnym czasie.o efektach zostaniesz poinformowany.pozdrawiam 4467
niebieski kanguś 4x4
Avatar użytkownika
4467
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 192
Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2006, 00:00
Lokalizacja: Małopolska/Kraków

blokowanie drzwi

Postprzez stawis środa, 12 grudnia 2007, 08:38

witam

mialem ten sam problem, tyle ze moj czujnik kontaktronowy rozpadl sie po zimie, zastapilem go innym czujnikiem(czujnik kontaktronowy polozenie tloka w silowniku pneumatycznym) roznica polegala na tym iz w kangoorku jest NC -normalnie zamkniety a zalozony jest NO -normalnie otwarty i musialem dolaczyc przekaznik obok tej centralki sterujacej zamkami , roboty na 30 minut z wymiana czujnika i zalozeniem przekaznika , najtrudniej jest wymienic czujnik, bez ingerencji we wlew paliwa , trzeba miec dluuuga reka i gietki nadgarstek :-)a i do przelozenia kabla trzeba zdjac lampe z tylu :( , od paru miesiecy dziala bez problemu
Avatar użytkownika
stawis
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 31 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez melon sobota, 12 stycznia 2008, 01:32

witam- koledzy mam ten sam problem z prawymi drzwiami i przy okazji nie działa mi centralny zamek,jedynie przycisk blokujący przy lewarku oczywiście drzwi przesówne muszę zamknąć naduszając przycisk przy drzwiach -czy przyczyną może być to samo co zostało opisane wcześniej a może jestjakaś inna przyczyna-pozdrawiam kangoomaniaków
Avatar użytkownika
melon
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2007, 23:00
Lokalizacja: szczecinek


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości