Łomot w trakcie jazdy

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Łomot w trakcie jazdy

Postprzez rkulp poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:37

Opis:
W trakcie jazdy - przy wrzuconym biegu łomot i zgrzytanie z okolic skrzyni biegów (jak mi się wydawało), hałas ustawał przy wdepniętym sprzęgle lub jeździe na luzie. Okresowo hałas zmieniał się, a nawet zanikał. Podejrzana była skrzynia biegów. Wymiana oleju przekładniowego nie daje poprawy - nadal hałas, ale skrzynia lżej "chodzi". Ostatnio hałas zmienił się w pewien charakterystyczny wizg. Badanie "na słuch" potwierdza, że bardziej słychać z prawej strony. Kontrola wizualna - pasek klinowy alternatora się zsuwa, ale jeszcze nie spada. Czasem wraca na swoje miejsce. Poprzednie oględziny nic nie dawały, bo akurat był na swoim miejscu.
Po wymianie paska, "uszkodzona skrzynia" ucichła.
Niby śmieszne, ale stracha napędziło. Nowy pasek kosztował 30 PLN, a nowa skrzynia ...?
Avatar użytkownika
rkulp
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 13 listopada 2006, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez jon104 wtorek, 13 listopada 2007, 11:15

Dobry opis :D
Ale fajnie by było krajana powitać na drodze :? Zatem coś więcej o sobie i kangoo-rku proszę, oraz naklejka żeby się po drodze było za czym rozglądać :lol:

Kurka, odkąd Żuwik sie na piąteczkę przesiadł to nie ma w B-B drugiego oznakowanego kangoora, no poza właśnie byłym żuwikowym, którego nowy właściciel się po okolicach "włóczy" :wink: ale do KKP nie zapisuje :cry:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości