Zamek centralny

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Zamek centralny

Postprzez magneto piątek, 8 lutego 2008, 18:41

2 dni temu zaczął mi źle funkcjonować zamek centralny sterowany z pilota .Dzień później także włącznikiem w kabinie.Lampka sufitowa gasła i zapalała się przy przełaczaniu pilotem i włącznikiem z kabiny, jakiś przekaźnik trzaska , a siłowniki w drzwiach milczą.Co jest ?.
Najpierw poszukałem tego przekaźnika.Był po lewej stronie pod zegarami deski w czarnym pudełku przylutowany do modułu elektronicznego.
Po dokładnych oględzinach stwierdziłem ,że jeden lut przy przekaźniczku jest matowy i odspojony od płytki.Poprawiłem lut i po podłączeniu złaczką z kablami włączyłem pilota i SZOK DZIAŁA !!!!.
Po zmontowaniu deski powtórnie test.Siłowniki działają ,aż miło i z pilota i włącznikiem z kabiny.
magneto
Żólty 1998
1.4 E7J
poduszki ,e.szyby i gps
już oklejony klubowo
Avatar użytkownika
magneto
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 63
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: polkowice

Re: Zamek centralny

Postprzez 79buli niedziela, 23 marca 2008, 11:06

Ja mam problem gdy jest mroz, po prostu swiatla mrugaja, ale zaden zamek nie otwiera sie, do tego wkladka od strony kierowcy kreci sie dookola :( czy to jakis super przekaznik, czy mozna go zastapic jakims i wymienic, trzeba odkrecac kolo kierownicy by sie tam dostac? jakbys mogl to napisz wiecej co i jak, pozdrawiam
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Re: Zamek centralny

Postprzez dominik niedziela, 23 marca 2008, 14:26

magneto napisał(a):...
Po dokładnych oględzinach stwierdziłem ,że jeden lut przy przekaźniczku jest matowy i odspojony od płytki.Poprawiłem lut...


musisz pilnie posmarować cięgna i przeguby przy zamkach, bo znowu się odlutuje (silniki mają ciężko i biorą spory prąd, stąd przerwa na lucie)
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości