Torbacz z przyczepą

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Torbacz z przyczepą

Postprzez Pepe sobota, 28 sierpnia 2004, 10:14

Witam
Po wakacyjnych wyprawach, zauważyłem bardzo przeszkadzającą rzecz. Otóż, gdy ciągniemy za sobą przyczepę (jechałem z kampingiem, ale z drugą małą jest to samo) żeby dostać się do bagażnika (mam kratkę) trzeba odczepiać przyczepę, bo przez zaczep, który osadzamy na haku nie można otworzyć drzwi, u mnie są skrzydełka, ale tak na oko jak ktoś ma klapę to chyba będzie tak samo. Więc wniosek jest taki, jeśli nie chcemy tracić czasu w trakcie podróży, niezbędne rzeczy należy mieć pod ręką w kabinie.
Dodam, że torbacz (1,2 16V) bardzo ładnie sobie radził z kampingiem (DMC 900 KG + masa, masa bagaży + dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) spalanie wyszło 10/100 (non stop chodziła klima) po krętych ścieżkach na naszych pięknych Mazurach.
Pozdrawiam Piotr Pepe
Kaleido 1,2 16V
GG 2424618
Avatar użytkownika
Pepe
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 17 czerwca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jon104 niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:16

:lol: Przy klapie nie ma problemu, ale zalezy to też zapewne od typu haka. Ja, a raczej mój Kangoo-rek ma hak BRINK z mozliwościa regulacji na wysokóść główki w dwóch miejscach, ale nawet w najwyższym położeniu klapa otwiera się bez odpinania przyczepy. :lol:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bogdandci czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:35

Drzwi boczne
Avatar użytkownika
bogdandci
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 28 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Łuków

Postprzez Lucass czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:48

Klapa rulez! 8) :twisted: :P :lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez lam3r czwartek, 5 kwietnia 2007, 17:06

Hej,

wątek idealnie mi podpasował.
Wytłumaczy mi ktoś jakie formalności są do spełnienia po zamontowaniu haka? Wiem, że przegląd, ale czy coś więcej? Przede wszystkim chodzi mi o to jak długo trwa procedura - od momentu zamontowania, do momentu gdy będę mógł zahaczyć przyczepkę i pojechać na szaber:-) Trzeba biegać po urzędach komunikacji itp?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez keszamot czwartek, 5 kwietnia 2007, 18:39

lam3r napisał(a):Hej,

wątek idealnie mi podpasował.
Wytłumaczy mi ktoś jakie formalności są do spełnienia po zamontowaniu haka? Wiem, że przegląd, ale czy coś więcej? Przede wszystkim chodzi mi o to jak długo trwa procedura - od momentu zamontowania, do momentu gdy będę mógł zahaczyć przyczepkę i pojechać na szaber:-) Trzeba biegać po urzędach komunikacji itp?

NIe ma jesli jestes jedynym wlascicielem (chodzi mi o bank lub leasing) to po zalozeniu haka i zalatwieniu zaswiadczenia ze stacji kontroli pojazdow idziez do urzedu i poprostu prosisz o wpis do dowodu rejestracyjnego posiadania haka :) Z tego co pamietam to musisz tylko kupic znaczek skarbowy bodajze za 5,50 pln i wypisac wniosek. Jak nie makolejki to trwa jakis 5-10 min
Kangoo ze śląska. 1.6 16V expression 04r. czerwień wiśni/oklejony
Avatar użytkownika
keszamot
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez jon104 czwartek, 5 kwietnia 2007, 18:55

No chyba, że coś się zmieniło ostatnio bo w moim wypadku, zaraz na stacji diagnostycznej wbili pieczątke do dowodu, a na w WK wpisują to jedynie do Książki Pojazdu, a zatem w pół godziny po zamontowaniu haka możesz ruszać w drogę z przyczepą :D
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ludka czwartek, 5 kwietnia 2007, 20:20

Po zamontowaniu haka masz 7 dni zeby wbic go do dowodu:)
Renault Thalia 1.4 8v 75PS Błękit królewski =>może kiedyś...
Alan 199=>na dachu Hustler IC 100:)
Nie sztuką jest jechać szybko...Sztuka jest jechać bezpiecznie....;]
Avatar użytkownika
ludka
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2006, 00:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez keszamot czwartek, 5 kwietnia 2007, 21:32

No wlasnie zapomnialem o karcie pojazdow :oops: Ja montowalem we wrzesniu zeszlego roku i tak to u mnie wygladalo :lol:
Kangoo ze śląska. 1.6 16V expression 04r. czerwień wiśni/oklejony
Avatar użytkownika
keszamot
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez lam3r piątek, 6 kwietnia 2007, 10:06

dzieki serdeczne za wszystkie odpowiedzi. Pozostaje jeszcze jedna sprawa. Hak to jedno, a co z wyprowadzeniem elektryki dla świateł w przyczepce? W sensie robili wam to Ci sami, co zakładali hak i było to w cenie montażu?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości