Boje z immobilizerem - kilka informacji

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez szpadel83 piątek, 26 grudnia 2008, 14:03

Witam,

w moim przypadku historia z immo wyglądała następująco:
Kontrolka czasami szybko miga, a czasami zapala się na stale. Doszedłem do tego, ze jak szybko miga to kodu kluczyka nie przyjął (przyciśnięcie kluczyka do stacyjki pomaga). Zapalanie na stałe to już inna historia...
Wizyta w serwisie Renault skończyła się na rozmowie - chłopaki wymieniają kluczyki i dopiero wtedy patrzą co jest nie tak (nie dało im się wytłumaczyć, że kluczyki są ok) , a koszty straszne...
Elektryk sprawdził instalacje i problem ucichł - przyczyny nie znalazł.
Następna zima i problem wraca ;(
Następna wizyta u elektryka i pomogło... na 2 dni... Samemu doszedłem do czujnika uderzeniowego - zwarłem go i wszystko śmiga, aż miło. Czujnik to ten koło akumulatora przykryty czerwoną gumą.

Mam nadzieję, że uratuje to kogoś od słonego płacenia za kluczyki i elektryków - bardzo łatwo to sprawdzić poprzez wyciągnięcie wtyczki z czujnika i włożenie tam drucika.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
szpadel83
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 1 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez jacQ niedziela, 28 grudnia 2008, 19:36

No cóż,
wróciłem ze świątecznego wypadu w góry, otwieram forum i ... czytam o problemach z immo.
To miał być właśnie pierwszy wątek jaki miałem szukać. Przypadłość odmowy współpracy kluczyka z resztą kangura dopadła mój drugi kluczyk wczoraj właśnie w górach.
Odłączyłem na 5 sec. akumulator i tymczasowo pomogło (wyzerowało coś , albo inne cy cóś). Odpalałem aż do powrotu do domu. Dziś złośliwiec blokował się 3 razy na 5 uruchomień (ostatnio nie pomogło 2-krotne odłączanie akumulatora, dopiero jak sobie pootwierałem i pozamykałem 3,4-razy centralnym drzwi to dopiero udobruchało złośliwca).
Mam kluczyk z cewką w środku. Z tego co wyczytałem to w pierwszej kolejności udam się do serwisu telefonów komórkowych żeby mi przelutowali styki w kluczyku (najpierw tym starym co ma mnie w nosie od dłuższego czasu). Potem muszę poszukać jakiegoś serwisu od autoalarmów i immo aby podmienić cewkę na transponder. Mam nadzieję że pomoże.
Alternatywnie mam ochotę odłączyć immobilizer i założyć sobie alarm.
Każda w powyższych opcji jest i tak tańsza od wizyty w ASO.

Tymczasem pozdrawiam Was Świąteczno Noworocznie.
PS
W Białce i Bukowinie niestety w Święta Kangury z KKP nie bywają :(
Jeżeli znacie jakiś serwis od transponderów o rzut kamieniem od Kielc to dajcie znać.
jacQ
ex 1.2/D4F 730/Campus'07 oklejony srebrny
ex 1.9D/F8Q 632/RN'01 biel lodówki
Avatar użytkownika
jacQ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 294
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Kielce / Piaseczna Górka

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez branio niedziela, 28 grudnia 2008, 20:27

Jeśli przelutowanie nie pomoże to wymiana zaworu kodowego będzie najtańszą i najpewniejszą opcją.
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez jacQ środa, 31 grudnia 2008, 19:26

branio napisał(a):Jeśli przelutowanie nie pomoże to wymiana zaworu kodowego będzie najtańszą i najpewniejszą opcją.

Branio, jeżeli wymiana zaworu kodowego = zmiana z cewki owiniętej drutem na kawałek plastiku :) + zakodowanie tegoż, to właśnie tak zrobiłem :)
jacQ
ex 1.2/D4F 730/Campus'07 oklejony srebrny
ex 1.9D/F8Q 632/RN'01 biel lodówki
Avatar użytkownika
jacQ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 294
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Kielce / Piaseczna Górka

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez branio środa, 31 grudnia 2008, 20:28

Zawór kodowy jest na pompie :idea:
Ile Cię kosztowało?
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez dominik czwartek, 1 stycznia 2009, 03:20

jacQ napisał(a):
branio napisał(a):Jeśli przelutowanie nie pomoże to wymiana zaworu kodowego będzie najtańszą i najpewniejszą opcją.

Branio, jeżeli wymiana zaworu kodowego = zmiana z cewki owiniętej drutem na kawałek plastiku :) + zakodowanie tegoż, to właśnie tak zrobiłem :)


no jak poszło :?:
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez jacQ czwartek, 1 stycznia 2009, 15:17

dominik napisał(a):no jak poszło :?:

niestety trochę drożej niż we wcześniejszych newsach, za 1 kluczyk 200 pln lub 300 za dwa.
Tymczasem dałem 100 i powiedziałem że sprawdze czy działa oraz zastanowię się którą bramkę wybieram.
Pewnie bym znalazł trochę taniej (np. przez Dominika w Ostrowcu [ dzięki za odzew i chęci ]) ale byłem zdesperowany żeby szybko załatwić temat
jacQ
ex 1.2/D4F 730/Campus'07 oklejony srebrny
ex 1.9D/F8Q 632/RN'01 biel lodówki
Avatar użytkownika
jacQ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 294
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Kielce / Piaseczna Górka

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez piotrekmisza środa, 9 grudnia 2009, 12:15

Troszke mnie zaskoczyła cena wyłączenia imo 500zł to troszke dużo bo to trwa 15 minut :shock:
jak by ktos z was miał problem z elektroniką Kangurka zapraszam z piwkiem na diagnostyke klipem 668603550
piotrekmisza
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 27 listopada 2009, 21:45
Lokalizacja: Pabianice

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez wladek czwartek, 10 grudnia 2009, 00:23

Witam i obydwiema rękami podpisuje się pod tym co powiedział INVECTOR Pozdrawiam WLADEK
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Boje z immobilizerem - kilka informacji

Postprzez wladek poniedziałek, 14 grudnia 2009, 01:38

Witam,
do Szpadla83
w moim przypadku historia z immo wyglądała następująco:
Kontrolka czasami szybko miga, a czasami zapala się na stale. Doszedłem do tego, ze jak szybko miga to kodu kluczyka nie przyjął (przyciśnięcie kluczyka do stacyjki pomaga). Zapalanie na stałe to już inna historia
Ta historia mnie najbardziej interesuje proszę jeśli mozesz to ją opisz ,bo u mnie zwieranie czujnika uderzeniowego nic nie daje kontrolka świeci ciągle dalej :ugeek:
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości