Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez szarik01 środa, 17 czerwca 2009, 21:50

Tak jak w temacie mogę powiedzieć jakie są warunki aby można było odliczać VAT od Kangoo. Moje zapytanie tylko czy nie ma już gdzieś o tym na forum i czy jest ktoś zainteresowany?
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez Masaccio środa, 17 czerwca 2009, 22:21

Pisz, może wiesz coś nowego :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez kucanty środa, 17 czerwca 2009, 23:26

zawsze to nowe spojrzenie na stary temat...dawaj.
kucanty
...Óć ...(miasto w remoncie)
kangoo I 1.2 98 r. ...bardziej czerwony i większy jest tylko tramwaj...chyba!
...i nikt nie traktuje mnie poważnie...może i dobrze!
kucanty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 644
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 13:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez szarik01 czwartek, 18 czerwca 2009, 07:14

Jak każdy wie mam kangoo 1.2 16V z 2002r. Przez te kilka lat od 2002 do 2009 cały czas zmieniało się nasze wspaniałe prawo. Teraz sprawa wygląda tak: jeżeli ktoś ma kangoo przerejestrowane na osobowe, bo został do tego zmuszony, albo ma Kangoo i tylko 2 miejsca siedzące to informuję iż nadal możecie odliczać VAT a miejsc siedzących może być 5.
Firma MAGOORA wytoczyła sprawę przeciwko Dyrektorowi Izby Skarbowej w KRK. Wygrali tą sprawę i teraz każdy samochód nie tylko Kangoo, który w homologacji (PODKREŚLAM W HOMOLOGACJI) ma wpisane od nowości auto ciężarowe i jego ładowność przekracza 500kg jest autem które podlega odliczeniu VAT. Nie wiem czy nadal trzeba mieć kratę ponieważ księgowa o tym nic nie mówiła, a w tym akcie co czytałem także nie ma o tym nawet wzmianki.

Ale teraz ktoś spyta: "Ale przecież jak przesunę kratę do tyłu i wkładam rząd siedzeń to zmniejsza mi się przestrzeń bagażowa i automatycznie zostaje zabrany mi VAT-1"
Fakt , ale zakładamy że posiadając homologacje auta ciężarowego, którego ładowność przekracza 500Kg (ja mam 795kg) możemy odliczać VAT.
Następne pytanie które może paść: "Wpada do mnie kontrola a ja nie mam auta na VAT, a odliczam paliwo i cześć."
No tak i tu się pojawia problem kontrola. Kontrola = Homologacja i to jest nasz dowód za pomocą którego odliczamy VAT.

Fizycznie kangoo nie klasyfikuje się pod żaden z VAT(Mówię o samochodzie z 2 rzędami siedzeń) ale jeżeli nam homologacja pozwala na to czemu nie?

Jeszcze jeden plus nie chce martwić waszych księgowych kochani ale możecie odzyskać dużo pieniążków :).
Możecie się domagać zwrotu podatku związanego z niemożliwością odliczania VAT za auto do 2009 do 2004. Bo wtedy weszła ustawa.
Czemu księgowy wam o tym nie powiedział? To proste musiał by grzebać w papierkach od 2004 roku i robić wszystko od nowe... .

Mam nadzieje że wprowadziłem coś nowego w tym temacie, a nie powieliłem coś. Mam też nadzieje, że nie pomyliłem się w przekazie mojego księgowego.
Proponuje zasięgnąć rady swojego księgowego.

Z przykrością oświadczam także że wasz księgowy może bezradnie rozłożyć ręce bo on nie wie! no to już problem i proponuje zmienić księgowego :)
Ja miałem taki problem że w dniu 17.06.2009 kontaktowałem się ze swoją księgową 5 razi telefonicznie i 3 razy u niej byłem. Potem już nie odbierała i nie było jej w biurze.
Więc poszedłem do księgowości obok gdzie Panie mnie przyjęły choć nie jestem ich klientem. Wysłuchały co potrzebuje doradziły pomogły i dały nawet do przeczytanioa wciąg z sprawy MAGOOR`Y
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez Szumak czwartek, 18 czerwca 2009, 07:38

A jesteś w stanie podpowiedzieć cokolwiek, jak sprawę ugryźć właśnie od strony księgowości? Bo też osobiście spotykam się z bezradnie rozłożonymi rękoma gdy tylko usiłuję dowiedzieć się w jaki sposób mamy przeprowadzić wszystkie formalności papierowe ze skarbówką. Odwiedziliśmy już niejedno biuro rachunkowe i nikt nie potrafił udzielić nam jakichkolwiek informacji, generalnie księgowi omijają problem szerokim łukiem.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez skarb czwartek, 18 czerwca 2009, 09:00

Jeszcze jeden plus nie chce martwić waszych księgowych kochani ale możecie odzyskać dużo pieniążków :).
Możecie się domagać zwrotu podatku związanego z niemożliwością odliczania VAT za auto do 2009 do 2004. Bo wtedy weszła ustawa.
Czemu księgowy wam o tym nie powiedział? To proste musiał by grzebać w papierkach od 2004 roku i robić wszystko od nowe... .


Chłopie - nie odkryłeś ameryki w konserwach !!!

Wiadomo o tym od dawna , że można tą kasę odzyskać - tylko - w momencie kiedy złożysz do US korekty deklaracji i poprosisz o zwrot vatu to masz od razu kontrolę i to taką - z nastawieniem coby Cię ujajić bo nikt kasy nie lubi oddawać.

Zysk z tego też nie jest aż tak strasznie duży bo musisz złożyć korekty z dochodowego i dopłacić dochodowy.

Następna sprawa - jak ktoś miał DG na ryczałcie to olał branie faktur w okresie kiedy nie można było VATu odliczać i w tej chwili to średnio może coś zrobić.

To nie jest tak - że twój księgowy jest genialny a inni to debile - tylko nie wszystkim się za te nawet 3000 - 5000 zł chce użerać z kontrolą - lepiej ten czas poświęcić na zarabianie pieniędzy.

Następna sprawa - co mądrzejsi w tym okresie kupili za 1000 zł Poloneza Trucka lub Żuka albo Nyskę i i tak Vat odliczali.


Na ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez szarik01 czwartek, 18 czerwca 2009, 22:14

Skarb masz racje ale ja np potrzebowałem samochód który przewiezie 5 osób lub zmieni się busa.... a VAT nadal odliczam...

Jak to ugryźć? Jeśli masz homologacje to pozostaje przerejestrować na 5 osób i wyrzucają ci N1 i jak przyjdzie ci kontrola to pokazujesz homologacje i tyle...

tylko w homologacji musi pisać ciężarowy i ładowność ponad 500kg
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez szarik01 piątek, 19 czerwca 2009, 10:51

a boisz się że kontrola coś znajdzie u ciebie?
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez sw piątek, 19 czerwca 2009, 14:04

Coś mi się nie zgadza. Mam wersję 5-os. ciężarową. Normalnie odliczam VAT. Oczywiście nie chcę zwrotu za 5 lat z wiadomych przyczyn. Spełnia wzór Lisaka. Czyżbyście pisali o jakiejś innej wersji? W tym aucie odliczenie VAT przecież jest legalne.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Re: Jak odliczać VAT od Kangoo pięcio osobowego.

Postprzez szarik01 piątek, 19 czerwca 2009, 14:26

możliwe... ja właśnie przerejestrowałem na 5 i teraz jakbym miał kontrole to pokazuje homologacje i homologacja jest moją kartą przetargową i tylko dzięki niej moge odliczać VAT a jak jest u Ciebie?
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości