OBD - diagnostyka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

OBD - diagnostyka

Postprzez matucha wtorek, 15 września 2009, 20:56

Pochwalę się efektami pracy z interfejsem ELM 327. Zakupiłem coś takiego od gościa na allegro w związku z tym, że w Poznaniu zczytanie błędów to koszt około 150zł, a sam interfejs kosztował mnie mniej z przesyłką. Plusem jest to, że interfejs działa na USB. Nie ma problemu ze znalezieniem w internecie oprogramowania. Sama konfiguracja urzadzenia i komputera to kwestia kilku minut. Oprogramowanie jest w języku polskim. Oprócz kasowania i odczytu błędów można zczytać wartości z wszystkich czujników, sprawdzić przy jakim przebiegu jakie błędy zostały zapisane w pamięci, mierzyć czasy na 1/4 mili, przyspieszenia, nawet moc i moment chociaż nie wiem na jakiej zasadzie się to dzieje. Można też tworzyć różne wykresy typu zależności lambdy od wciśnięcia pedału gazu i obciążenia silnika.

Tak czy owak polecam każdemu, kto lubi sam zrobić wszystko w aucie. Interfejs komunikuje się ponoć z wszystkimi autami z silnikiem benzynowym, a diesle od 2003/2004 roku.
matucha
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 15:23
Lokalizacja: Poznań / Koziegłowy

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Gracy72 poniedziałek, 21 września 2009, 10:58

Autoreklama powinna być zabroniona !!!

W tym przypadku nie mamy żadnych podstaw by przypuszczać, że autor posta miał taką intencję. Nie podaje ani dokładnego źródła zakupu ani ceny, ani nie oferuje usługi. Po prostu opisuje i subiektywnie ocenia samo urządzenie i jego możliwości. Teoretycznie mogłaby to być kryptoreklama samego urządzenia ale na takiej zasadzie nie można byłoby wymieniać się wrażeniami z jazdy na różnej marki oponach, olejach, częściach zamiennych i wielu, wielu innych. Zresztą dalsze posty mogą zweryfikować tę ocenę.
Ale dzięki za czujność :) (admin/mod)
Obrazek
Gracy72
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 10:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Szumak poniedziałek, 21 września 2009, 13:05

Wszystko ładnie pięknie. Interfejs faktycznie komunikuje się ładnie i pokazuje sporo ciekawych informacji. Jest tylko jeden mały problem, błędy które pokazuje mają się nijak do rzeczywistości. W moim przypadku o którym pisałem w osobnym wątku diagnoza przeprowadzona urządzeniem tego typu pokazała jednoznacznie, że mam uszkodzony procesor PCM i nie dało się usunąć tego błędu. Dziś byłem w warsztacie, gdzie komputer pokazał błędy układu wtryskowego i sondy lambda (którą wymieniałem tydzień czy dwa wcześniej). Błędy wykasowali, nie pojawiły się ponownie. Od kilkudziesięciu kilometrów mam na razie spokój. Mam pojeździć i obserwować co się będzie działo.
Nie wiem czy jest jakaś różnica i jak spora w przypadku płatnego oprogramowania do tego interfejsu, bo jeśli każdy soft interpretuje błędy w taki sam sposób to przydatność kabelka staje pod sporym znakiem zapytania.
Miałem zamiar kupować komputer diagnostyczny dedykowany do francuzów lecz teraz, z uwagi na wielokrotnie wyższy koszt po prostu się boję, że to będą pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez matucha środa, 23 września 2009, 19:34

Kolego Szumak - za pomocą jakiego programu się komunikowałeś? U mnie wyskoczyły te same błędy, co w serwisie ( dostałem wydruk przy kupnie ). Ja używałem ScanXL.
matucha
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 15:23
Lokalizacja: Poznań / Koziegłowy

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Szumak czwartek, 24 września 2009, 06:50

Sprawdzę.
Używałem darmowego ScanTool.net tej samej firmy, która tworzy ScanXL oraz innego programu, którego nazwy teraz nie mam jak sprawdzić.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez matucha czwartek, 24 września 2009, 10:46

Tego też używałem. Tyle, że nie wiedzieć czemu zrywał mi połączenie. Jeden błąd znalazł dobry, a drugi całkiem jakiś znikąd wzięty ( faktycznie była usterka w obwodzie zasilania świec żarowych, a wyświetlił przerwanie obwodu kontrolnego kontrolki komputera, czy coś w tym stylu. ) Ale sam numer błędu się zgadzał.
matucha
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 15:23
Lokalizacja: Poznań / Koziegłowy

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez piotrson wtorek, 20 października 2009, 19:22

Kupiłem to ustrojstwo również na allegro ale oprogramowanie to tylko dema i niestety nie mogę wykasować błędów choć jedno demko mi je pokazuje to i tak nie wykasuje błędu i lampka którą najbardziej lubię :evil: :mrgreen: dalej się świeci potrzeba może nie dema ale pełnego programu tak że małe pytanko do kolegi matucha gdzie w necie znalazłeś te oprogramowanie i jakie ? Jak możesz to wyślij mi link na Pw . Jest jeszcze jedna opcja że coś źle robię. Wiem na pewno że te programy co są dostarczone z urządzeniem są strasznie ograniczone. W moim mniemaniu kupuje się tylko urządzenie (brak oprogramowania ) choć sprzedawcy na allegro sugerują inaczej .
Avatar użytkownika
piotrson
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 00:30
Lokalizacja: Sverige 90% Warszawa Polska 10%

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 20 października 2009, 19:30

piotrson napisał(a): W moim mniemaniu kupuje się tylko urządzenie (brak oprogramowania ) choć sprzedawcy na allegro sugerują inaczej .


No to negatyw i się skończy :twisted: :mrgreen:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Szumak środa, 21 października 2009, 06:40

Całe oprogramowanie dostępne w sieci ma podobne możliwości. Najbardziej polecane są PCMscan i ScanXL (oba tej samej firmy i oba podobne). Testowałem u siebie wszystkie dostępne darmowo w wersjach pełnych, kilka wersji demo oraz pełną wersję pcmscan. Żadna z powyższych nie potrafiła wykasować błędów jakie mi się pojawiają. Wersje oprogramowania dostępne na to urządzenie nie mają wyszczególnionych kodów błędów RENAULT więc pracują na profilu generic, być może to jest przyczyną.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez piotrson wtorek, 27 października 2009, 01:30

Kolego Szumak dzięki za odpowiedź .... tak że z tego co rozumiem to że te urządzenie jedynie pokazuje błędy a nie je usuwa , ale może jest jakiś inny program na to urządzenie co by można było wgrać i usuwać błędy. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie i się podzieli albo może trzeba napisać do gości z allegro co by w opisie nie było że to urządzenie usuwa błędy , ale znowu jak czytam post kolegi matucha to u niego wszystko jest cacy może coś źle robię .... niewiem co myśleć :?
Avatar użytkownika
piotrson
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 00:30
Lokalizacja: Sverige 90% Warszawa Polska 10%

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości