OBD - diagnostyka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez matucha środa, 28 października 2009, 16:47

Usuwa ;) Wystarczy z amerykańskiego forum samochodowego pobrać Crack'a do SCANXL. Pełna wersja z rozszerzeniem dla Chrysler i FORD. Ponoć tylko ta wersja potrafi usuwać błędy z Renault.

Co ciekawe można go wgrać na Polską wersję i mamy program w pełnej wersji w języku polskim.

I jeszcze jedna ważna rzecz !!! O ile pełna wersja komunikuje się w Kangoo tylko gdy silnik jest włączony, to gdy jesteśmy w okienku usuwania błędów trzeba silnik zgasić, ale kluczyk musi zostać przekręcony i TYLKO wtedy usuniemy zapisane błędy. W innym przypadku wyskoczy komunikat, że błędy usunięto, ale kontrolka nie zgaśnie.
matucha
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 15:23
Lokalizacja: Poznań / Koziegłowy

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Szumak środa, 28 października 2009, 17:21

To dobrze, że nie trzeba się w trakcie chwytać za nos prawą ręką zza lewego ucha dotykając stopą pośladka.
Sprawdzę kiedyś przy okazji.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez piotrson niedziela, 24 stycznia 2010, 22:56

Wiem że temat trochę już stary ale może komuś się to przydać jak wyżej pisałem miałem problem z tym urządzeniem a raczej z programem lecz kolega szumiak poradził bym spróbował z pełną wersją no i.... udało się to działa i rozpoznaje błędy i co najlepsze kasuje :) Program który to robi to pełna wersja PCMSCAN Kumpel mieszka nie daleko i ma problem z świecącą poduszka zrobię test czy ten program sobie radzi w tym przypadku i tez napiszę jak na razie jestem happy żółty silnik zgasł po 3 miesiącach oby na długo
Avatar użytkownika
piotrson
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 00:30
Lokalizacja: Sverige 90% Warszawa Polska 10%

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez slay niedziela, 24 stycznia 2010, 23:07

Obawiam się, że akurat w tym przypadku ten program sobie nie poradzi.
Pytanie czy kontrolka zaświeciła sama czy po spracowaniu poduszki? do regeneracji sterownik albo do poprawy wtyczki pod siedzeniami.
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez piotrson poniedziałek, 25 stycznia 2010, 16:47

Slay miałeś rację ten program z poduszkami sobie nie radzi dobry jet chyba tylko do silnika a co do poduszek to wczoraj siedziałem na forum do 2 w nocy co by poznać wiedzę innych i tak chociaż tu zimnawo w tej szwecji -5 to walczyliśmy z godzinę i dalej się świecą te kontrolki. Co do poduszki to nic się nie działo do tej pory sam nigdy nie był pukany samo się zapaliło jak się trochę cieplej zrobi albo jak garaż gdzieś wynajmiemy to je polutujemy jak to nie pomoże to pozwolę sobie napisać do kolegi :) bo widzę ze kolega ma wiedzę w tym temacie i nie tylko (czytałem posty)
Avatar użytkownika
piotrson
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 00:30
Lokalizacja: Sverige 90% Warszawa Polska 10%

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Lucass poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:12

Zapraszamy do nas :mrgreen:
Tu w porywach było dziś w nocy -34 (okolice Białegostoku)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez piotrson poniedziałek, 25 stycznia 2010, 23:45

A witam. Lucass niestety nie skorzystam bo to jest naprawdę zimno :shock: ! Wiem coś na temat zim (Norwegia -30) ale dwie zimy (Białoruś, Rosja) te dały mi się we znaki 28-30 na minusie. Nie ma nic gorszego jak zamarznie paliwo w aucie w taka pogodę i do tego w nocy i na Białorusi w jakiejś Du....e. Tutaj też spada mamy jakieś -12 szkoda bo chcieliśmy z tymi kabelkami zawalczyć zlutować co by mieć pewność czy to wina tych kabelków pod siedzeniem większość opisów na forum podaję tą przyczynę (Kable,Wtyczki)
Avatar użytkownika
piotrson
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 00:30
Lokalizacja: Sverige 90% Warszawa Polska 10%

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Mad środa, 24 lutego 2010, 19:42

Ku odświeżeniu i z innej beczki, ale w temacie diagnostyki ...

Zastanawiam się nad kupnem interfejsu diagnostycznego, poszperałem trochę w sieci i parę opcji jest warte uwagi moim zdaniem. Owszem może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale patrząc ile kosztuje w warsztacie skan komputerem, może warto się temu przyjrzeć. Może również opcje nie są tanie jak w/w program, ale wydają się prostsze w użyciu i bez kombinacji. Niektóre programy/urządzenia pasują do większej ilości marek aut i z tego wniosek o podzielenie się kosztami z jakimś innym zapaleńcem/cami.
Pierwsza opcja to Skaner MaxiDiag EU702 delux - jest dostępny na Allegro, najdroższa opcja, ale najbardziej uniwersalna(wszystkie standardowy interfejsu plus CAN), samowystarczalny komputer. Następnie znalazłem Urządzenie diagnostyczne ST-E4 ISO (USB), też ponad 700zł, ale interfejs wraz z oprogramowaniem dają większe możliwości, potrzebny jest laptop. Dodatkowo można sprawdzić np. parametry przyśpieszenia. Jednak interfejs tylko ISO i posiadacze nowszym modeli aut z systemem CAN mogą nie mieć pożytku z tego urządzenia. No i ostatni z ceną około 500zł INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY EUROSCAN 2010 PL CAN USB. Wymaga laptopa, wg opisu producenta również wiele opcji.
Czy ktoś podobnego testował?
Mad
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 19 lutego 2010, 17:36
Lokalizacja: Świnoujście

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Szumak środa, 24 lutego 2010, 21:20

Ja chciałem kupić to: http://peze.pl/z35465,auto,komputer,diagnostyczny,automax.html, ale jak zamawiałem to nie mieli a potem miałem ważniejsze wydatki ;) myślę jednak, że można rozważyć.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: OBD - diagnostyka

Postprzez Mad środa, 24 lutego 2010, 21:26

Coś takiego na Allegro jest za 799zł, i to jest ta pierwsza w/w przeze mnie "opcja".
Mad
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 19 lutego 2010, 17:36
Lokalizacja: Świnoujście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości