Gumowe osłony przegubów półosi

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Gumowe osłony przegubów półosi

Postprzez Bocze środa, 24 listopada 2004, 12:43

Dbajcie o gumowe osłony przegubów. Dzisiaj zaczął mi terkotać prawy zewnętrzny. Po rozmowie z moim mechanikiem szczena mi opadła. Nie znam jeszcze dokadnie kosztu ale w Kangurze jest do wymiany cała półoś :twisted: Mam jeszcze cichą nadzieję, że wystarczy go tylko nasmarować i założyć nową gumę. A jak to nie wystarczy to budżet mojej rodziny może nieźle na tym ucierpieć :oops: :oops: Dlatego najlepiej: dziura w gumie - jedź od razu do mechanika i nie czekaj.... :lol:
Avatar użytkownika
Bocze
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2004, 23:00

Postprzez _ONE_ środa, 24 listopada 2004, 20:12

Jeżeli chodzi o półosie to na rynku są dostępne regenerowane - zdecydowana większość - oraz nowe... baaardzo drogie :(
Ceny półosi regenerowanych (oddajesz swoją) to od 250zł do ponad 500zł szt.W tej cenie powinny być z osłonami i opasakami. Jeżeli chodzi o prawą półoś to może nie być tam ciężarka... trzeba przełożyć ze starej. Polecem wyroby francuskie lub niemieckie... regenerowane w fabryce robiącej półosie dla renaulta.
Pęknięta osłona oznacza po jakimś czasie problemy i to kosztowne problemy... Koszt osłony (są 2 rodzaje materiału) to od ok 30 za tzw zamiennik do ok 80 za oryginał (bez bitego znaczka renault).
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez shoem czwartek, 25 listopada 2004, 08:09

...dziś lecę do mechanika :!: ...brrrr jeżdzę z dziurką już jakieś 4000km i tak się jakoś nie składa :) ...ale dziś napewno . Swoją drogą to ciekawe u mnie też poszła prawa.
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez shoem piątek, 3 grudnia 2004, 15:40

...za osłone zapłaciłem 25, ale nie wiem ile wytrzyma :)
..próbowałem sam wymieniać( w poprzednim aucie robiłem to ze 4 razy) ale urwałem 2 klucze i nabiłem sobie porządnego siniaka, więc odpuściłem i dałem za wymianę 50 zł.
Pozdrawiam
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez fasola poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:16

...co prawda to prawda :cry: jak się dowiedziałem o tym przegubie to bylo juz za późno 8O padł mi lewy (tez przez tą gumową osłonę) i kolejna dziura na pieniądze :? Jutro jadę na wymianę ehh...szkoda słów. Ale słyszalem ze ponoć mozna wymienic sam przegub a nie odrazu calą półoś, problem w tym ze jest troche roboty; czyli koszty robocizny pokryja sie chyba z kosztami całej półosi... Co sądzicie o takiej opcji ???
Avatar użytkownika
fasola
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 10 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez _ONE_ wtorek, 14 grudnia 2004, 08:30

W przypadku kangoo nie kupisz osobno przegubów... w handlu są całe kompletne i najczęściej regenerowane półosie.
Regeneracja polega na częściowej wymianie zużytych elementów np. przegubu itp - jeżeli znajdziesz taką firmę to oddasz im swoją półoś, a oni ją zregenerują lub dostaniesz czyjąś :D
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez shoem wtorek, 14 grudnia 2004, 10:27

fasola napisał(a):Ale słyszalem ze ponoć mozna wymienic sam przegub a nie odrazu calą półoś, problem w tym ze jest troche roboty;


Jak dowiesz się coś więcej to napisz , ubezpieczam się na przszłość :)
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez _ONE_ wtorek, 14 grudnia 2004, 10:40

Ze swej strony podpowiem http://www.motomax.pl
Nie znam jakości jaką oferuje ta firma, ale na stronie jest dużo ciekawych informacji, warto poczytać...
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fasola wtorek, 14 grudnia 2004, 19:10

a moze wiecie gdzie mozna by kupic taką półoś w rozsądnej cenie (nie ukrywam ze im taniej tym lepiej)
Avatar użytkownika
fasola
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 10 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Koszalin

Gumowe osłony przegubów półosi

Postprzez olavp poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 17:24

Mi przez dziure w gumie rozsypal sie zewnetrzny prawy przegub, od tego czasu bardzo duzo uwagi poswiecam gumowym oslonom, wymiana ( robocizna + czesc) 450 pln. Jeszcze ciekawostka, myslalem ze w kangurach sporoczesci jest kompatybilnych z clie, tymczasem do mojego nic z cliowki nie pasuje, natomias pasuja czesci od meganki (sprzeglo,przeguby i inne duperele ). Wasze tez tak maja czy tylko moj przywieziony z helmutowa jest takim mutantem.
Avatar użytkownika
olavp
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Lensvik

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron