Tylna belka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Tylna belka

Postprzez baku1991 środa, 6 lipca 2011, 12:49

Niestety nie koniecznie. Musisz mieć trochę szczęścia żeby zaskoczył ten ząbek co trzeba. w gorszym przypadku będziesz miał 1 ząbek do przestawienia na którejś ze stron.
baku1991
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:16

Re: Tylna belka

Postprzez dziubus piątek, 8 lipca 2011, 11:16

Witam|Dzięki za odpowiedż ale mam jeszcze jedno pytanie -potrzebuję wymienić tylko jeden prawy drążek {lewy wymieniłem wzeszłym roku w warsztacie} czy muszę wyciągać obydwa czy tylko ustawić ten uszkodzony ,drążek nie jest pęknięty ,ale ma rysę biegnąca wzdłuż od łącznika gdzieś na 3/4 długości drążka ,przysiadł może ze dwa centymetry ale chcę go już wymienic bo wybieram się na urlop i nie chcę by zrobił mi numer po drodze na prawym pęknietym jechałem ponad sto kilometrów.Nadmienię tylko że nie wymieniłem w zeszłym roku obydwu z powodów czysto ekonomicznych jeden drążek 500zeta +wymiana ,teraz kupiłem na alegro za 240Pn i mam zamiar sam wymienić.Jutro jadę do kumpla na podnośnik i biorę się za robutkę.
dziubus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 15 grudnia 2009, 14:21

Re: Tylna belka

Postprzez baku1991 piątek, 8 lipca 2011, 15:00

Wyciągasz tylko ten uszkodzony :) Przy wkładaniu jednego drążka czeka Cię przypuszczalnie trochę zabawy z ustawianiem bo raczej za pierwszym razem Ci się nie uda. Piszesz, że z powodów ekonomicznych wymieniłeś tylko jedną stronę za 500 + robocizna (pewnie koło 300 zł). Błąd, ja za drążki oba z amorami w grudniu zapłaciłem chyba w sumie 620 zł i wrzuciłem sam. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, życzę powodzenia w wymianie i w razie czegoś to pytaj :) Myślę, że to co wymieniłeś w tamtym roku to już drążek pełny w środku?
baku1991
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:16

Re: Tylna belka

Postprzez Szumak piątek, 8 lipca 2011, 16:55

Pamiętaj też o sprawdzeniu przy okazji tulejek łożyskowania belki - jeśli guma jest już zerwana, to trzeba nabić nową tuleję bo w przeciwnym razie dojdzie dosyć szybko do pęknięcia dłuższego drążka a jego wymiana jest znacznie droższa.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Tylna belka

Postprzez nowicjusz piątek, 22 lipca 2011, 16:17

Witam

Dawno mnie tu nie było, ale zawsze kiedy mam jakiś problem z kangurkiem to się tu zjawiam , aby podglądnąć coś na temat mojego uszkodzenia. Wczoraj podwiozłem na swoim kangurku trochę płytek kamiennych waga gdzieś do 300kg. Włożyłem do bagażnika i jak jechałem coś tam zgrzytło na zakręcie. Dopiero dziś zauważyłem , że po lewej stronie koło mi siadło. Samochód już w naprawie. Na pierwszy rzut, to to ze drążek pękł .
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Tylna belka

Postprzez nowicjusz sobota, 23 lipca 2011, 13:37

Znalazłem na allegro drążki. http://allegro.pl/renault-kangoo-drazek-skretny-lewy-nowy-pelny-i1726382846.html Jest też i prawy. Nie wiem czy te drążki pasowały by do mojego kangurka. I po przeczytaniu tych postów o Tylnej belce może faktycznie trzeba wymienić dwa.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Tylna belka

Postprzez baku1991 sobota, 23 lipca 2011, 18:24

To wszystko jest jeden pieron więc będzie pasowało. A wymień zdecydowanie 2. Ja jak wyjąłem ten niby dobry to był bardzo pordzewiały i pewnie pęknął by w najblizszym czasie.
baku1991
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:16

Re: Tylna belka

Postprzez nowicjusz poniedziałek, 25 lipca 2011, 17:05

No nic już po wymianie, ale niestety czas naglił i drążki kupione w sklepie za 360 zł- sztuka. Oryginał kosztowałby mnie 500zł.

Robocizna 400stówki i razem z dostarczeniem drążków i robocizną wyszło 1140zł.

To są te moje stare drążki:Obrazek
Zastanawia mnie to, dlaczego mówi się lewy i prawy jak dwa są jednakowe choć niby piszą inną numerację. Nie wiem jak to jest ale sam mechanik mówił, że oba były jednakowe. Patrzałem pod spód jak to wygląda i zauważyłem, że po jednej stronie tą gumę amortyzującą jakoś włożyli odwrotnie. Ja to jestem perfekcjonistą i wszystkie takie niedociągnięcia mnie wkurzają.

Nie wiem też czy dobrze mi ustawili ten samochód, bo zdaje mi się, ze poprzednio był na tej samej wysokości jak przednie koła. Obecnie chyba są ciut niżej, jednak po zmierzeniu progu samochody z przodu i z tyłu z powierzchnią, okazuje się ,że jest o 3,5 cm jest tył wyżej. Mechanik twierdził, że jeden przeskok zęba, to byłoby wówczas za wysoko. Może się już nie chciało ponownie im tego ustawiać , a może faktycznie jest teraz lepiej niż poprzednio.

Fotka po tym nowym ustawieniu:Obrazek
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Tylna belka

Postprzez baku1991 poniedziałek, 25 lipca 2011, 17:33

Ja mam chyba właśnie 1 ząbek wyżej. Jest taka opcja, że mu się nei chciało bo dużo roboty jednak z tym jest i dużo czasu trzeba by je w ogóle jednakowo ustawić.
baku1991
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:16

Re: Tylna belka

Postprzez nowicjusz poniedziałek, 25 lipca 2011, 18:53

Czyli w zasadzie w jeździe nic nie przeszkadza - może tak zostać?.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości