Tylna belka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Tylna belka

Postprzez kangoomron sobota, 2 czerwca 2012, 15:54

Panowie to auto mnie dobije ,dospawałem do urwanego drązka(przy łaczniku) długą srube fi 20tak aby przeszła poza otwór drązka przy kole ,na tą srube nakręciłem nakrętke by wywołac siły napręrzające ,do tejże sruby dospawałem pręt fi20 o długosci 70cm zakonczony denkiem ,na którym osadziłem okrągły materiał (waga ok 5kg) by wywołac udar (ruchy posuwisto zwrotne.
Efektu zero ,przepraszam,3 razy dospawywałem denko bu potrafiło spaw zerwac od pobijania.Co jest grane???4 dni natryskiwałem łacznik odrdzewiaczem typu wd40 i nic, ma ktoś inny patent?
kangoomron
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2012, 16:48

Re: Tylna belka

Postprzez Marek_Bielsko sobota, 2 czerwca 2012, 15:57

kangoomron napisał(a):4 dni natryskiwałem łacznik odrdzewiaczem typu wd40 i nic

WD-40 to nie jest odrdzewiacz :idea:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tylna belka

Postprzez baku1991 sobota, 2 czerwca 2012, 15:57

W ostateczności odkręcić całą belkę, ale to niestety wiąże się z kosztami.
baku1991
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:16

Re: Tylna belka

Postprzez kangoomron sobota, 16 czerwca 2012, 19:07

dziś podczas próby wyjecia drązka mała niespodzianka-wszystko zostało wykonane jak w poprzednim poscie z tym ze postawiłem w dniu dzisiejszym na wyjątkową dbałosc podczas spawania , zostały urzyte maksymalnie gróbe elementy jakie mogły przejsc przez otwór belki.I co? i poszło ,tylko nie tam gdzie trzeba,nie potrafie tego racionalnie sobie wytłumaczyc,mianowice dospawana sróba do drązka zaczeła przesówac cały łącznik w strone uszkodzonego drązka,nie było by w tym nic dziwnego ale kto z tym robił wie ze miało puscic w jednym miejscu a efekt był taki ze pusciło w trzech miejscach ,t.j w miejscu zdrowego drązka skrętnego oraz na dwóch drązkach głównych- rece mi opadły!!!
Tak sie wiec zastanawiam czy nie dzwignąc auta z obu stron i nie przeciągnąc łacznika tak by rozłączył on drązki głowne?
Problem jakiego sie obawiam to taki czy bede w stanie rozchylic obydwa drązki głowne (jeden do góry drugi na dół)i wyprowadzic łącznik na srodku, niewiem na ile elestycznę są drązki nie połączone łącznikiem nigdy z tym nie robiłem)
gdyby wyszedł to juz na prasie zapieczony drązek nie stanowił by problemu, nie chce tez narobic sobie dodatkowego kłopotu , co o tym myślicie???
kangoomron
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2012, 16:48

Re: Tylna belka

Postprzez kangoomron wtorek, 19 czerwca 2012, 19:49

dziś już łącznik sie nie oparł, został zbity na strone zdrowych drązków ,następnie rozwarłem jeden drązek w góre, drógi w dół i zbiłem go,jeszcze nie miałem sytuacji która dała by mi tak po tyłku
kangoomron
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2012, 16:48

Re: Tylna belka

Postprzez Wiz środa, 20 czerwca 2012, 23:14

Witamy w klubie Kangoo :)
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Tylna belka

Postprzez KILLEREK środa, 18 lipca 2012, 12:38

Podepnę się pod temat , jestem właśnie w trakcie wymiany wałków skrętnych długich . Kangurek żony padł na obie tylne łapy po załadowaniu 400 kg :/ . Wałki były pełne ale skorodowane.
Mam problem z oznaczeniami , dwa jednakowe kolory oznaczają twardość belki , a kolory żółty i czerwony czy to wałek na lewą stronę czy na prawą . No i właśnie w tym jest problem ^^ . który kolor oznacza stronę lewą a który prawą.
Będę wdzięczny za informację .

Jestem nowym forumowiczem klubu kangoo , ale mam nadzieję że wyciągniecie pomocną dłoń i do mnie :)
Idę nabijać tuleję wahacza , więc chwilę nie będzie mnie ;p
Żona - Renault KANGOO 1.4L 1998
Ja - Renault ESPACE III 2.2L TD 1999r
http://www.espacepl.org
http://www.klubrenault.pl
KILLEREK
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 18 lipca 2012, 12:18
Lokalizacja: Kutno

Re: Tylna belka

Postprzez Buka poniedziałek, 15 października 2012, 16:49

Ostatnio ten problem się pojawił. Belka d wymiany :(
Buka
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2012, 10:27

Re: Tylna belka

Postprzez istanbul środa, 27 lutego 2013, 19:11

Witam , słyszę dość mocny stuk w tylnym zawieszeniu. Amorki prawie nowe. przebieg 372 tys. km i nigdy nic nie robione przy belce :)
Czy wystarczy wymienić tuleje belki , aby to ucichło ?

http://www.motoneo.pl/img/101/mid/23777.jpg

Czy to tak wygląda ?

Czy jest dużo zachodu z wymianą tego ?

Kangoo dostawczak - zwykła ładowność
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Tylna belka

Postprzez Mareczek89 niedziela, 13 kwietnia 2014, 00:02

Niestety dopadł mnie problem tylnej belki w moim skoczku... Stuki i puki po stronie kierowcy na każdej dziurze mnie dobijają...
Czy możecie mi polecić jakiegoś mechanika na terenie dolnego śląska?? Czytałem trochę o france auto serwice w Świdnicy ale jest pełno różnych komentarzy... Boje się ze wpadnę w lawinę kosztów a chyba jak robić belkę to raz a dobrze.... Proszę o pomoc
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron