Resynchronizacja kluczyka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Resynchronizacja kluczyka

Postprzez michalxtreme środa, 29 grudnia 2010, 12:01

Do użytku w samochodach, które mają klucz na podczerwień.
Niektóre samochody Renault mają wbudowany system, który pozwala zastąpić immobilizer kiedy pilot podczerwieni przestaje działać. Jest to przydatne w nagłych wypadkach i uruchamianiu „martwego” pojazdu.
Immobiliser Bypass Code jest to czterocyfrowy kod numeryczny, który jest unikalny dla każdego samochodu. Kod ten można uzyskać poprzez uruchomienie małej aplikacji i wprowadzania specyfiki Twojego samochodu.
Technika ta może być używana tylko do wymuszenia działania immobiliser’a w pojeździe, do którego masz klucz lub numer klucza, więc nie myślmy, że można użyć tej metody do kradzieży samochodów!
Mam nadzieję, że informacja ta okaże się przydatna i pomoże wydostać się z nieciekawych sytuacji.
Wprowadzanie kodu Bypass Code:
Wsiądź do samochodu, włącz zapłon i przytrzymaj przycisk „zamek centralny” ( ten przy drążku zmiany biegów lub w miejscu popielniczki ) aż czerwona dioda sygnalizacyjna immobiliser’a zacznie migać powoli.
Licz ilość błysków i zwolnij przycisk „centralny zamek”, gdy jest to liczba odpowiadająca pierwszej cyfrze kodu Bypass Code
Teraz przytrzymaj przycisk „centralny zamek” i gdy zacznie migać dioda immobilaiser’a licz błyśnięcia i puść przycisk po odpowiedniej ilości odpowiadającej drugiej cyfrze kodu
Powtórz powyższy krok dla 3 i 4 cyfr.
Re-synchronizacja pilota (może nie zawsze działać):
Po wprowadzeniu wszystkich cyfr Bypass Code, wyłącz zapłon.
Przytrzymaj przycisk centralny zamek.
Skieruj pilota - kluczyk na czujnik podczerwieni w pobliżu lampy wewnętrznej na podsufitce i naciśnij szybko przycisk włącz / wyłącz. Miejmy nadzieję, że klucz jest ponownie zsynchronizowany.
Jeśli nie, poczekaj aż dioda immobiliser’a zacznie migać i ponownie wciśnij przycisk centralnego (ten w aucie ) , upewnij się że zapłon jest wyłączony i znowu szybko włącz/wyłącz centralny na kluczyku kierując go do lampki. Może to potrwać pewien czas. Nie jest to metoda 100 %- towa i co za tym idzie kluczyk taki może nie działać w ogóle. W takim przypadku musisz skontaktować się z dealerem, aby go przeprogramować u niego. Innego rozwiązania nie ma.
Jak mogę znaleźć numer modelu samochodu? Wszystko do znalezienie w załączonych zdjęciach.
Mam nadzieję, że okaże się to przydatne.
Wszystkim zainteresowanym prześlę aplikację generującą Bypass Code. Należy wprowadzić oznaczenie z nalepki pod numerem 9 i kod znajdujący się na płytce kluczyka.


No i dodatkowo podam sposób na resetowanie immobiliser’a za pomocą kluczyka.


Resetowanie immobiliser’a za pomocą kluczyka:

1. Zapłon wyłączony
2. Wciśnij i przytrzymaj wciśnięty przycisk centralny na 5 sekund
3. Następnie naciśnij przycisk centralny dwa razy
4. Następnie umieścić klucz w stacyjce, przytrzymaj środkowy przycisk i przekręcić na zapłon utrzymując wciśnięty przycisk
5. Kontrolka immobiliser’a powinna zaświecić następnie zgasnąć
6. Następnie powinno być możliwe uruchomienie silnika
Załączniki
SDC11063.JPG
Kod na płytce kluczyka
SDC11063.JPG (77.33 KiB) Przeglądane 6427 razy
1997_2.jpg
Oznaczenie numer 9.
1997_2.jpg (49.65 KiB) Przeglądane 6428 razy
1997_1.jpg
Znajduje się on na etykiecie wykonanej z tworzywa sztucznego w formie naklejki znajdującej się na środku słupka drzwi pasażerów.
1997_1.jpg (63.86 KiB) Przeglądane 6427 razy
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Resynchronizacja kluczyka

Postprzez michallodz niedziela, 4 stycznia 2015, 10:09

Witam, wiem że nie powinienem odpowiadać na tak " stary post " ale chciałem potwierdzić że ten sposób działa dla ludzi mających ten problem

Dzisiaj wsiadając do samochodu po prostu mnie to spotkało...kangur stwierdził że nie zagada, czerwona kropka świeciła się cały czas i nie mogłem odpalić. Rozrusznik kręcił i nic, tylko się cały silnik telepał :(

U mnie zadziałał drugi sposób na resetowanie immo za pomocą kluczyka, ale dopiero za drugim razem

Pozdrawiam autora postu ;)
michallodz, Renault Kangoo Alize 1.5 dci 2004r

Usługi remontowo-wykończeniowe Łódź, zapraszam : http://www.zremontuj.pl
Avatar użytkownika
michallodz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 61
Dołączył(a): sobota, 9 sierpnia 2014, 13:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Resynchronizacja kluczyka

Postprzez Lucass wtorek, 13 września 2016, 08:03

I ja odgrzeję kotleta.
U mnie również zadziałał sposób drugi i także za drugim podejściem. Rocznik 2003, silnik 1,6 16V, kluczyk radiowy z jednym przyciskiem.
Uściślę może 4 pkt instrukcji:
"4. Następnie umieścić klucz w stacyjce, przytrzymaj środkowy przycisk klucza i przekręcić na zapłon utrzymując wciśnięty przycisk."
Manualnie trza się trochę nagimnastykować z tym przekręcaniem z wciśniętym przyciskiem, ale da się.

No i ten sposób uratował mi d..sko, bo byłem trochę od domu i w miejscu z którego niełatwo byłoby mnie wyciągnąć... :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości