Programowanie alarmu Cobra

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Programowanie alarmu Cobra

Postprzez Crash wtorek, 25 stycznia 2005, 08:42

Witam wszystkich :)
Miałem pewien problem z Cobrą która była raczej firmowo montowana w Kangoorach i zapewne sporo z was ma ten alarm. Otóż poprzedni właściciel mojego samochodu miał stłuczkę dzięki czemu ucierpiała syrena i z uwagi na rozłączania akumulatora zgłupiał też alarm. Po założeniu nowej cyfrowej syreny za prawie 200zł bo taka pasuje tylko do tego alarmu, alarm wariował tzn nie można goyło wyłączyć z kluczyka. Mojemu instalatorowi udało się dorwać książkę z renówki jak to zrobić.

A więc należy odłączyć wtyczkę od centralki (ja ją mam zainstalowaną pod licznikiem) i następnie w przeciągu 20 sek przekręcić 3x kluczyk aby zapalić deskę. Następnie włączyć zapłon dioda alarmu powinna wrugnąć 2x i alarm zaprogramowany. Tylko ta instrukcja działa podobno tylko z Kangoo gdyż ten alarm został zaprojektowany pod Renault ale trzeba je przystosować do daneto modelu samochodu

To na tyle alarm u mnie działa a ja jestem zadowolony :D

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Programowanie alarmu Cobra

Postprzez kiler czwartek, 27 stycznia 2005, 16:40

Crash napisał(a):Witam wszystkich :)
Miałem pewien problem z Cobrą która była raczej firmowo montowana w Kangoorach i zapewne sporo z was ma ten alarm. Otóż poprzedni właściciel mojego samochodu miał stłuczkę dzięki czemu ucierpiała syrena i z uwagi na rozłączania akumulatora zgłupiał też alarm. Po założeniu nowej cyfrowej syreny za prawie 200zł bo taka pasuje tylko do tego alarmu, alarm wariował tzn nie można goyło wyłączyć z kluczyka. Mojemu instalatorowi udało się dorwać książkę z renówki jak to zrobić.

A więc należy odłączyć wtyczkę od centralki (ja ją mam zainstalowaną pod licznikiem) i następnie w przeciągu 20 sek przekręcić 3x kluczyk aby zapalić deskę. Następnie włączyć zapłon dioda alarmu powinna wrugnąć 2x i alarm zaprogramowany. Tylko ta instrukcja działa podobno tylko z Kangoo gdyż ten alarm został zaprojektowany pod Renault ale trzeba je przystosować do daneto modelu samochodu

To na tyle alarm u mnie działa a ja jestem zadowolony :D

Pozdrawiam


A jaki masz numer na syrence alarmu. Ja też mam problem z tą syrenką i nie wiem jak jak ją uruchomić.
kiler- pozory mylą
GG:2540226
Avatar użytkownika
kiler
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 63
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00

Postprzez Crash czwartek, 27 stycznia 2005, 21:00

Nie pamiętam jaki bo alarm już zamontowany ale był jakiś długi. Ale jak mi zamawiali syrenkę to do modelu Cobra 777. Moze to ci pomoże.

A może ktoś mi podpowie czemu przeważnie alarm załącza się bezgłośnie a czasami są 3 piknięcia :?:

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez Juri piątek, 28 stycznia 2005, 18:36

Cześć Crash! Z tym załanczaniem alarmu (3 piknięcia) to ja mam tak samo. Niewiem dlaczego nie zawsze się "odzywa" przy włączaniu? Z tego co zauważyłem w innych renówkach tzn. np. meganka , to tam alarm przy załanczaniu zawsze się "odzywa". Nie wiem natomiast jak się ten alarm koduje ( tj. jaka jest procedura przy awaryjnym wyłączeniu. Mam co prawda do tego alarmu krótką instrukcję , ale z niej to nic się nie można dowiedzieć. Pozdrawiam JURI.
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez jaca piątek, 28 stycznia 2005, 18:55

Witam wszytkich!
"podsluchalem" wasza rozmowe :wink: w sowim torbaczu mam alarm- Cobre. Jezli chcecie wł.lub wył. " odzywanie sie " trzeba 4-krotnie wlaczyc i wylaczyc stacyjke w czasie 7sek. to spowoduje zmiane sposobu sygnalizacji "odezwanie sie" alarmu( ciche lub glosne). Tak mi powiedzieli w serwisie i sie sprawdzilo wylaczylem sobie te "pikanie"(tryb cichy)
Przy wlaczeniu alarmu powienien 1 sie odezwac a przy wylaczeniu 2 razy. U mnie jest tak ze jak 3 razy "odezwie sie" przy wlaczeniu to mam zle ktores drzwi (drzwi lub maska lub klapa )zamkniete a przy wylanczaniu ze wlaczyl sie "wyl" :evil:

pozdro dla wszytkich
e-mail: jacekn@vp.pl
Pampa 1.4 1999 LPG
Avatar użytkownika
jaca
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 99
Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 23:00
Lokalizacja: GDANSK

Postprzez Crash sobota, 29 stycznia 2005, 11:39

Dzięki zaraz lecę sprawdzić czy u mnie to działa :D

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez sw poniedziałek, 31 stycznia 2005, 23:08

Ok, a może ktoś ma całą listę kombinacji?
Aha, no i pytanie: czy programowanie robi się przy włączonym czy wyłączonym alarmie?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00


Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości