Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez czarek0402 niedziela, 1 lipca 2012, 10:50

Filtr trzeba wymienić obowiązkowo.To aż 10 lat,aż trudno uwierzyć...po wymianie przepiłuj piłką ten filter,zrób zdjęcie,ciekawe jak wygląda? :roll:


Jak Kolega wymieni oringi,to da znać...po ile oringi,wymiar ich,w sklepie motoryzacyjnym zakupione,u mechanika,na szrocie...a to czy to będą same oringi,czy wszystkie szybkozłączki,ba nawet w ASO można się spodziewać wymiany wężów paliwowych,bo to komplet oczywiście,również daj znać. :roll:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 726
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez istanbul poniedziałek, 2 lipca 2012, 17:04

Musisz dostać się do smoka w baku i go porządnie wyczyścić. Masz w nim gluty. Zacznij od tego zanim wydasz majątek na złe diagnozy mechaników itp.

Miałem podobny problem. Sytuacja z Twoim filtrem jest zupełnie przypadkowa , mi np. co 3 dni auto gasło i nie chciało odpalić (zassana gruszka przy filtrze i pęcherzyki) a wina była właśnie po stronie przytykającego się smoka w baku.


powodzenia :]
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez Karol76 niedziela, 8 lipca 2012, 03:09

oooo nowa informacja na tym forum, ok!
We wtorek, czyli 11.07.2012 roku jestem umówiony z mechanikiem na jego przegląd. Sprawdzę o czym piszesz. Jak co, to dam znać!
Renault Kangoo HELIOS, rok prod. 2002, przebieg: 67.250km - (zakupiony 22.06.2012r - jestem drugim właścicielem :))
Karol76
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 czerwca 2012, 12:02
Lokalizacja: Ostróda

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez istanbul niedziela, 8 lipca 2012, 16:42

Nie zagwarantuję Ci , że to na 100% pomoże , ale lepiej to sprawdzić a koszt niewielki :)
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez jon104 poniedziałek, 9 lipca 2012, 19:18

Wymieniam sam filtry co dwa lata. Pierwsze dwa to były Mann, a teraz dwa kolejne to Filtron (ostatni 3 tyg. temu za 85 zeta), Jak dotychczas żadnych sensacji po wymianach. Kiedyś ktoś mi mówił, że trzeba to robić w określonej kolejności (określone kolory), ale oczywiście zapomniałem i robię jak leci, w miarę szybko i po wymianie a przed odpaleniem wielokrotnie pompuję ręczną pompką aż do napełnienia nowego filtra :mrgreen:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez ram_a wtorek, 18 czerwca 2013, 12:50

Dołącze się do tematu , bo wydaje mi się że nie otrzymaliśmy wyczerpującej odpowiedzi na temat powietrza w układzie.

Mój Kangoo 1.5 DCI 2004 czasami jak postoi to nie chce zapalić muszę długo kręcić , w końcu zaobserwowałem powietrze na wylocie z pompy do filtru , wymieniłem filtr wężyki przelewowe z wtrysków i dalej to samo !
Nie kopci , nie palają się żadne lampki, ma kopa , ale jak po trasie zgaszę silnik to muszę podpompować aby zapalić , mechanicy nie mogą zlokalizować usterki. (to ze wtryski to pompa - fajnie się gada a ja chce mieć pewność a nie wydawać kasy na daremno, zresztą naprawa pompy czy wtrysków to nie to samo co wężyków przelewowych !)
Na wlocie do pompy z filtru idzie tylko paliwo bardzo bez bąbli może tylko czasami ciut ciut ale to raczej normalne bo porownywalem z innym Bardzo proszę o pomoc bo zaczyna już mnie to mocno irytować

Dodam ze robiłem test przelewowy i wydaje mi się ze jest ok. (nie pamiętam danych ale z tego co pamiętam wszystko w normie)
ram_a
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 18 czerwca 2004, 23:00
Lokalizacja: Bytom

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez Lucass środa, 19 czerwca 2013, 07:49

Powietrze na powrocie jest dopuszczalne.
Rozumiem, że "to" mu się zdarza na zimno.
Sprawdź najpierw czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu. Zacznij od przeczyszczenia i poprawienia styku na ich kostkach.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez kondziukondziu poniedziałek, 15 lipca 2013, 14:53

Mój sposób na bez problemowe odpalanie, koszt ok 10 pln jeżdżę tak już kilka miesięcy.
Załączniki
Kangoo nowe przewody.jpg
Kangoo nowe przewody.jpg (137.56 KiB) Przeglądane 2817 razy
Nigdy Więcej Renault

1.5 DCi 2003 Gwiezdny Pył
kondziukondziu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:51

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez czarek0402 poniedziałek, 15 lipca 2013, 16:32

kondziukondziu, proszę o rozmiary wężyków paliwowych w stylu fi zew. / fi wew., czy, jak położyłeś do baku i nie masz już powietrza? :roll:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 726
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Powietrze w przewodach paliwowych DCI

Postprzez kondziukondziu poniedziałek, 15 lipca 2013, 22:01

czarek0402 napisał(a):kondziukondziu, proszę o rozmiary wężyków paliwowych w stylu fi zew. / fi wew., czy, jak położyłeś do baku i nie masz już powietrza? :roll:


Witam, przewód paliwowy dolotowy ( z gruszką ) 8 mm, reszta 6 mm, łączy się przy kole przednim (od dołu), powietrza trochę zostało w przewodzie dolotowym jednak nie zbiera się więcej a co najważniejsze dolot do pompy jest zawsze pełny i nie mam problemów z odpaleniem auta.

Ps. Przewody rozciągałem na mocowaniu osłony silnika:-) można spróbować wymienić tylko dolot do pompy tak jak na zdjęciu (biała kropka) może wystarczy?
Nigdy Więcej Renault

1.5 DCi 2003 Gwiezdny Pył
kondziukondziu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości