Montaż uniwersalnego sterownika centralnego zamka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Montaż uniwersalnego sterownika centralnego zamka

Postprzez wladek sobota, 26 maja 2012, 22:59

W związku z częstym padaniem i problemami z fabrycznym centralnym postanowiłem opowiedzieć i pokazać jak założyć nowe uniwersalne sterowanie zamkiem. Należy zdjąć plasytyk przy dźwigni zmiany biegów (cztery wkręty 2 z przodu plastiku ,2 ukryte pod mieszkiem osłoną dźwigni zmiany biegów) patrz zdjęcie. W plastiku znajduje się przycisk zamka ,do niego należy podłączyć sterowanie z nowego sterownika (podłączam się do przewodów przycisku zamka brązowego-zamknij,oraz do pomarańczowego- otwórz) na przewody te musi być podany impuls z masy(minus). Pozostaje podpiąć zasilanie sterownika najbliżej jest do przycisku świateł awaryjnych tam też znajduje się stały + (kolor czerwony) ,masa - podłączyć do śruby M6 za dźwignią zmiany biegów kolor przewodu czarny. Jeśli uniwersalne sterowanie zamkiem ma opcję sterowania kierunkowskazami można je podłączyć również do przycisku świateł awaryjnych przewody podwójny brązowy to lewe kierunki, a pomarańczowy to prawe.To tyle z połączeń.Ja przylutowywałem przewody sterownika bezpośrednio do pinów złączy od tyłu (tam gdzie wchodza przewody fabryczne instalacji )Podłączyłem 2 sterowniki w 2 kangurach jeden pracuje przeszło rok , drugi opisywany 1,5 miesiąca. Nie ma problemów piloty są dwa , a w razie potrzeby można dokupić i zakodować następne. Nie kupowałem drogich sterowników jeden 46 zł,drugi za 62 zł RTX SE2.Myślę ,że zamiast cudować z grymaszącymi pilotami fabrycznymi lepiej założyć nowe sterowanie tym bardziej ,że nie zabiera to dużo czasu ani pieniędzy. Należało by zabezpieczyć nowe uniwersalne sterowanie bezpiecznikiem oraz wyjścia na kierunki(sterowniki przeważnie już je mają np.RTX SE2)

DSC00330_thumb.jpg
demontaz plastiku
DSC00330_thumb.jpg (252.82 KiB) Przeglądane 4610 razy
DSC00327_thumb.jpg
złącze świateł awaryjnych , sposób podłączenia się do konektorów złącza
DSC00327_thumb.jpg (305.16 KiB) Przeglądane 4609 razy
DSC00328_thumb.jpg
i tak to zostaje
DSC00328_thumb.jpg (292.92 KiB) Przeglądane 4609 razy
Zdjęcia
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości