Problemy z moim kangurem

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Problemy z moim kangurem

Postprzez Stiopa wtorek, 23 maja 2017, 07:50

Cześć wszystkim po bardzo długiej nieobecności :),

Mam coraz większe problemy z moim kangurem. Mianowicie, od dłuższego czasu falują mu obroty (tak delikatnie). Wczoraj miał też problemy z jazdą-silnik nie dostawał paliwa(już się zdarzało to wcześniej), wystarczyło poprawić wtyczkę przy pompie paliwa(blaszki się pouginały, a przecież tego się nie rozpina zbyt często). Ale po przejechaniu paru kilometrów zaczął skakać przy ok.1500 obr/min, poniżej i powyżej jest w miarę "ok".

Jak sądzicie co to może być?

Pozdrawiam

P.S. Kangurem jeżdżę rzadko, ale pasuje żeby był sprawny, bo będę miał dużo przewożenia rzeczy w niedługim czasie :/

P.S.2 Przebieg na dziś: 330 900 km
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Problemy z moim kangurem

Postprzez Mareczek89 wtorek, 23 maja 2017, 21:11

Przy przebiegu 332K mi pompą po prostu odmówiła posłuszeństwa i nie pompuje tyle paliwa ile trzeba i auto jedzie z prędkością maks 60km/h. Nie pomaga poruszanie wtyczek. Podejrzewam że u Ciebie już też pompą po prostu kończy żywot...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Problemy z moim kangurem

Postprzez p70 środa, 24 maja 2017, 19:17

Mnie przy falowaniu obrotów skaner diagnostyczny pokazywał uszkodzenie potencjometru gazu (przy pedale) lub uszkodzenie przepustnicy.
Od jakiegoś czasu problem zniknął ale staram się raz na jakiś czas "przeczyścić" układ dając (chociaż przez chwilę) porządnie w pędzel oczywiście na ciepłym silniku.
Kangoo I Ph2 2007 1,5 dCi Kaleido
p70
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 30 października 2016, 17:06
Lokalizacja: Skarszewy

Re: Problemy z moim kangurem

Postprzez Stiopa środa, 7 czerwca 2017, 08:44

Sory, że nie odpisywałem. Faktycznie okazała się to być pompa. Przy okazji wymieniłem cały kosz(miałem trochę łatany). Skończyły się czkania. Pompa pracuje cicho.
A pomyśleć że w zeszłym roku założyłem magneti marelli...

Nie kupujcie takiego szmelcu, jak już to tylko OEM, nawet i używany. Jest wart swojej ceny ;) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Problemy z moim kangurem

Postprzez WojtekP sobota, 5 sierpnia 2017, 12:36

Witam
jestem tu nowy i chyba nie moge dodac wątka więc pytam tu
mam problem z kangoo 1.9dti (f9q) chyba
niewiem jaka powinna byc ustawiona dawka paliwa do kata wtrysku w kangoo czy moze ktos zna te dane lub przeżuci mnie w odpowiedni wątek?
WojtekP
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 5 sierpnia 2017, 12:27


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości