Problemy przy zapalaniu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez skawina niedziela, 8 grudnia 2013, 20:25

Może mieć nieskończenie wiele :lol:
Nie ma więcej. Te co wymieniłeś. No chyba, że ktoś dokłada i dokłada.....
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez czarek0402 niedziela, 8 grudnia 2013, 21:40

Acha, a komputer, sterownik koło aku, ten koło zbiornika z płynem chłodniczym, koło płynu hamulcowego, ten sterownik, gdzie wpięte w niego są 3 wielowtyki, to główną masę, minus bierze z kabli zasilających, sterowniczych, czy ze swojej obudowy przykręconej do kadłuba, w stylu jak radiator?
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez skawina niedziela, 8 grudnia 2013, 21:46

Wydaję mi się że z instalacji, bo to jest hermetycznie zamykane. Ja mam Siriusa i masuje go wtyczka. Nie ma żadnych osobnych mas.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez Lucass poniedziałek, 9 grudnia 2013, 09:23

Komputer wtrysku bierze masę z wiązki.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez aleksandra czwartek, 12 grudnia 2013, 00:21

Jednak rozrusznik, już zrobione, od wczoraj kangur wrócił do życia nigdy mi tak cicho nie odpalał...jeszcze cos...wyskoczylo przy okazji przeglądu- trzeba zrobic...jeszcze wymiana oleju... no i rok mi nie zapalala sie kontrolka świec przy wciskaniu pedalu gazu czyli perypetie ze slynna kostką az tu dzisiaj nagle(na szczęście na krótko)....cóż grudzień nie rozpieszcza
Kangur -srebrny 1.5 dCi ALIZE 2004r.
Avatar użytkownika
aleksandra
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 8 grudnia 2011, 14:02
Lokalizacja: śląsk

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez aleksandra poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:38

Witam,
mam następujący problem. Od jakiegoś czasu (miesiąc po wymianie filtra paliwa o ile ma to związek) zdarza się, że kangoo na ciepłym silniku nie odpala za pierwszym razem a objaw zawsze jest taki sam, czyli po przekręceniu kluczyka od razu słychać dławienie się/duszenie, przy drugiej próbie zazwyczaj rozrusznik zakręci i od razu auto odpala, ale zdarza się sporadycznie, że 3 lub więcej razy nie odpali. Był u mechanika na wymianie rozrządu itd.,był zgłaszany również problem z odpalaniem, pouszczelniali coś itd.,ale nie pomogło. Myślę, że jest problem z jakimś czujnikiem, tylko pytanie, z którym ? Położenia wałka? A może paliwa.
Kangur -srebrny 1.5 dCi ALIZE 2004r.
Avatar użytkownika
aleksandra
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 8 grudnia 2011, 14:02
Lokalizacja: śląsk

Re: Problemy przy zapalaniu

Postprzez mromasz sobota, 1 września 2018, 05:24

aleksandra napisał(a):Witam,
mam następujący problem. Od jakiegoś czasu (miesiąc po wymianie filtra paliwa o ile ma to związek) zdarza się, że kangoo na ciepłym silniku nie odpala za pierwszym razem a objaw zawsze jest taki sam, czyli po przekręceniu kluczyka od razu słychać dławienie się/duszenie, przy drugiej próbie zazwyczaj rozrusznik zakręci i od razu auto odpala, ale zdarza się sporadycznie, że 3 lub więcej razy nie odpali. Był u mechanika na wymianie rozrządu itd.,był zgłaszany również problem z odpalaniem, pouszczelniali coś itd.,ale nie pomogło. Myślę, że jest problem z jakimś czujnikiem, tylko pytanie, z którym ? Położenia wałka? A może paliwa.


Odpalenie - zdławienie - ponowne odpalenie bez kłopotu (oczywiście kiedy rozrusznik kręci z normalną siłą) to objawy zużycia/zabrudzenia wtryskiwaczy. Mi ten objaw zupełnie zniknął po dodaniu do oleju silnikowego ceramizera z firmy Ceramizator i tak już sobie jeżdżę ponad rok i nie wróciło ;)
Renault Kangoo Privilege 1.9 dCi 4x4 2005 r.
Avatar użytkownika
mromasz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2016, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości