1.9D odcina paliwo po rozgrzaniu Lucas EPIC

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

1.9D odcina paliwo po rozgrzaniu Lucas EPIC

Postprzez arti83 piątek, 17 kwietnia 2015, 00:39

Witam wszystkich

Mój problem polega na tym że po przejechaniu 2-3km po mieście auto odcina paliwo i po ostudzeniu 30min do 1.5h odpala i jedzie dalej.
Co zrobiłem ?
Dzisiaj jedynie sprawdziłem cewkę elektrozaworu START/STOP która ma dwa przewody koloru biało czerwonego, miernik na masę obudowy pompy plus na kabel pierwszy od cewki i 14v na pracującym silniku. Miernik dla ciekawości na drugi kabel i znów napięcie 14v, kabelki odłączyłem od wiązki pompy tak aby zawór nie miał napięcia. W czasie awarii podałem napięcie na zawór czyli + i - i auto odpaliło ale po podpięciu to wiązki trzeba czekać aby ostygło.

Czy do cewki idą dwa plusy a masa jest na obudowie ?
Jesli padła cewka START/STOP to czy po wyciągnięciu grzybka teoretycznie pompa powinna normalnie pracować ?

Dodatkowo zabrałem ze sobą ECU do domu, po rozmontowaniu aluminiowej płytki okazało sie że mam 5 zimnych lutów wiec może to on a może nie.

Co panowie zrobić z tą usterką i pompą która u pompiarzy jest uznawana za szatana i trzeba ją wymieniać na boscha
nie chcę auta uśmiercić bo po pierwsze nie stać mnie na naprawę 3000zl a oprócz tej usterki nic innego sie nie dzieje z autem.

Dodam że auto nie dymi, nie szarpie i idzie tak jak trzeba. Odpala za pierwszym rano i ogólnie zero problemów z silnikiem tylko te gaszenie w czasie jazdy

Czy jakiś czujnik temperatury może wpływać na tą usterkę ? pompę dzisiaj ogrzewałem suszarką przez 30min i nic, auto chodziło a przejechałem się 3km i zdechło na ulicy
arti83
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:58

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości