Układ hamulcowy

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Układ hamulcowy

Postprzez jacek czwartek, 1 stycznia 2004, 17:53

Drodzy użytkownicy "kangurów" jestem do niedawna szczęśliwym posiadaczem kangura 1,2 benzyna rocznik 98 i od jakiegoś czasu trapi go następująca przypadłość : po chwilowym postoju pierwsze kilka hamowań kończy się tym że blokowane jest prawe tyln lub oba tylne koła brak jest reakcji przednich kół na hamowanie.Wymieniłem klocki , odpowietrzyłem układ,zmieniłem płyn hamulcowy,zmieniłem cylinderek w prawym tylnym kole.Hamulec ręczny jest jak w książce pisze natomiast pedał jest cały czas odpowiednio twardy.Jakiekolwiek regulacje nie przynoszą dłuższego efektu niż jeden tydzień.pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
jacek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez Rafal niedziela, 4 stycznia 2004, 22:48

ooops! To rzeczywiście dokuczliwa przypadłość, szczególnie zimą, gdy zablokowanie tylnego koła może skończyć sie "karuzelą" i ...(nie kończa żeby nie zapeszyć).
Obawiam się że tu Ci nikt nie pomoże, chociaż z drugiej strony w ASO też mogą być problemy, bo tam bywają tacy "magicy" że głowa boli.
Zycze Twojemu Torbaczowi szybkiego powrotu do zdrowia.
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Uk³ad hamulcowy

Postprzez Fun niedziela, 18 stycznia 2004, 15:23

Nie wiem, czy Kangur podobnie jak inne auta ma korektor hamulców, który reguluje si³ê hamowania tylnej osi w zale¿no¶ci od nacisku. Je¶li ma to problem mo¿e wynikaæ z jego uszkodzenia lub z³ej regulacji, w przeciwnym wypadku pozostaje wymiana cylinderków hamulcowych. (Trochê ma³o prawdopodobne, ¿eby pad³y od razu dwa cylinderki jednocze¶nie)
Fun
 

Uk³ad hamulcowy

Postprzez Fun niedziela, 18 stycznia 2004, 15:35

Sprawdzi³em w instrukcji (download) Kangoo ma korektor si³y hamowania i moim zdaniem problem polega w z³ej jego regulacji, zacinaniu siê w wyniku zanieczyszczenia (mo¿e b³otem po¶niegowym, lodem itp) lub uszkodzeniu :( Owocnej pracy
Fun
 

Postprzez Lesio poniedziałek, 19 stycznia 2004, 19:36

Myślę że trzeba iść tropem korektora siły hamowania jest ona umieszczony na tylnej belce ja miałem taki problem, że po wymianie tylnej belki hamulce były do kitu pedał wpadał do samej podłogi i ledwo autko hamowało okazało się, że krótka regulacja korektora dała bardzo pozytywne efekty. U ciebie może być ten problem, że korektor jest za bardzo w pracę dany i całe ciśnienie idzie najpierw na tył a przód już nic nie załapuje. Jedyny problem z tą regulacją to klucz nasadowa 11 lub 12 nie pamiętanm dokładnie. Sprawdź czy korektor nie jest urwany bo może ktoś jakąś wydumkę tam zrobił i masz problem.
Lesio
Yellow Kangoo '98
1.9D55 RT
W-wa
Lesio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości