Kangoo 1,5 DCi 2002r bakowy zespół czujników i pompy paliwa.

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo 1,5 DCi 2002r bakowy zespół czujników i pompy paliwa.

Postprzez irish sobota, 2 stycznia 2016, 17:21

Witam
Kangoo 1,5 DCi, rocznik 2002. Od czasu do czasu wskaźnik poziomu paliwa przestaje działać, strzałka powoli spada do zera. Równie znienacka zaczyna działać poprawnie. Ikona rezerwy paliwa też zapala się i gaśnie bez większego związku z rzeczywistym poziomem paliwa w baku. Domyślam się że przydało by się przyjrzeć zespołowi czujniki/pompa w baku. Zajrzałem latem pod pokrywkę podłogi ale poległem na próbie demontażu zespołu. Podobno trzeba odkręcić pierścień mocujący cały zespół, ale nie zdołałem, przynajmniej nie używając młotka :) Czy ktoś to przerabiał? Trzeba może jakiegoś spec-przyrządu albo znać jakieś chwyty/sztuczki? Może ktoś ma rysunki czy choćby link do filmiku? Wszelka pomoc mile widziana.
irish
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 19:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kangoo 1,5 DCi 2002r bakowy zespół czujników i pompy pal

Postprzez Stiopa sobota, 2 stycznia 2016, 17:44

Też miałem problem ze zdjęciem tego pierścienia. Dziadek zrobił mi specjalny klucz :D. Obejma nachodzi na pierścień, wkłada się dźwignię i kręci, schodzi ładnie.
Plastiki się obkurczają na siebie, pod wpływem wysokiej temperatury i benzyny/oleju.
Może spróbuj młotkiem dookoła w każdą wypustkę, nie powinno pęknąć jak delikatnie popukasz.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Kangoo 1,5 DCi 2002r bakowy zespół czujników i pompy pal

Postprzez Lucass sobota, 2 stycznia 2016, 20:30

Przy aktualnych temperaturach mało prawdopodobne, żeby po traktowaniu młotkiem pierścień nie pozostał szczerbaty.
Na początek popraw styk w kostce na zbiorniku. Pierścień najlepiej odkręcać "kluczem" w kształcie odwróconej litery U. Przy jego wyczarowywaniu trzeba tylko zwrócić uwagę, że jego "rozpiętość" ramion musi być mniejsza niż średnica otworu w podłodze.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo 1,5 DCi 2002r bakowy zespół czujników i pompy pal

Postprzez irish wtorek, 12 grudnia 2017, 13:01

Dałem radę odkręcić młotkiem, choć rzeczywiście trza być delikatnym. Ktoś mówił że łatwo zrobić klucz z rury kanalizacyjnej winylowej. Po wyjęciu całe ustrojstwo wyglądało nieźle. Ale przetarłem szmatką do błysku ścieżkę oporową i nieco dogiąłem ślizgacz. Po zmontowaniu zaczęło działać poprawnie i do tej pory działa.
irish
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 19:55
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości