Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez Balos poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:04

Witam Was

Miałem niedawno drobną przygodę i jestem w trakcie remontu i samodzielnego robienia wszystkich rzeczy w ramach naprawy auta.
Potrzebuję zdemontować poduszkę pasażera. i wymienić sensor poduszki.

Jak się dobrać do mocowań poduszki? Gdzieś na forum znalazłem, że jest przykręcona bezpośrednio do ramy, ale odginając plastik nie widzę żadnych śrub ani niczego co mogłoby mi pomóc. Może ktoś z Was zna jakiś poradnik jak się tam dostać?

Drugie pytanie dotyczy zlokalizowania sensora poduszek. Gdzie go znaleźć? Jak się do niego dobrać?

Kangurek I z 2007 roku.

Pozdr,
Balos
Balos
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 10:34

Re: Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez Lucass wtorek, 25 lipca 2017, 07:05

OIDP sensor jest na przedniej części tunelu. Żeby się do niego dostać musisz zdjąć wykładzinę podłogi albo przynajmniej ją mocno odchylić.
Demontaż poduszki to chyba tylko po zdjęciu całego kokpitu. Trochę roboty z tym jest... :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez Balos sobota, 29 lipca 2017, 16:23

Potwierdzam,

do poduszki pasażera można się dostać dopiero po zdjęciu całego kokpitu. Niemal cały dzień roboty z tym jest ... :/

Co do wymiany sensora. Po wymianie obu poduszek i napinaczy, a następnie założeniu identycznego sensora, lampka poduszki nadal się świeci. Czy to oznacza, że wymieniony sensor jest uszkodzony, czy jeszcze powinienem coś zrobić?
Balos
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2016, 10:34

Re: Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez p70 sobota, 29 lipca 2017, 17:36

Jeżeli po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki "poduszka" i "serv" zgasną i po 3-4 sekundach się zapalą znaczy, że sensor jest dobry.
W przeciwnym razie od razu po przekręceniu wszystko się świeci i nie gaśnie.
Sprawdź jeszcze pod fotelami-masz tam kostki od napinaczy pasów. Są przyczepione do ramy fotela na plastikowej spince.
Kangoo I Ph2 2007 1,5 dCi Kaleido
p70
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 30 października 2016, 17:06
Lokalizacja: Skarszewy

Re: Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez mromasz środa, 2 sierpnia 2017, 12:58

Jest szybszy sposób na demontaż poduszki (stosuje się go za granicą bardzo często) - po zdemontowaniu czarnej półki podszybia odsłania się druga, szara. Należy wyciąć w niej okienko pomiędzy przetłoczeniami takie by weszła dłoń (10 cm x xyz - zależy od dłoni) i wtedy masz dostęp do mocowań poduszki bez demontażu deski a i na przyszłość może się przydać. Mój mechanik wykonywał to wraz ze mną właśnie w taki sposób (lubię mu pomagać, człowiek się dużo uczy ;) ).

Korzystając z nowego otworu, który nie osłabia konstrukcji i w żaden sposób na nią nie wpływa zamontowałem tam sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki (gniazdo wystaje dość dużo w dół) - Trafic ma w podobnym miejscu i jest ono bardzo wygodne i życia już sobie bez niego nie wyobrażam:

20160824_220054.jpg
20160824_220054.jpg (218.93 KiB) Przeglądane 2974 razy


Co do kontrolki - oprócz standardowo śniedziejących styków pod fotelami wymiana poduszki może najzwyczajniej wygenerować błąd w komputerze i należy go skasować u mechanika.
Renault Kangoo Privilege 1.9 dCi 4x4 2005 r.
Avatar użytkownika
mromasz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2016, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Demontaż poduszki pasażera i sensora poduszek

Postprzez p70 środa, 2 sierpnia 2017, 13:38

Skasować można ale z przy użyciu pełnej wersji oprogramowania co nie znaczy ,że błąd znów się nie pojawi.
Po usunięciu wszystkich usterek w instalacji poduszek nie trzeba nic kasować, komputer sam to zresetuje.
Kangoo I Ph2 2007 1,5 dCi Kaleido
p70
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 30 października 2016, 17:06
Lokalizacja: Skarszewy


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości