Montaż halogenów

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Montaż halogenów

Postprzez Mischa77 niedziela, 10 września 2017, 19:05

Witam.
Chciałbym w swoim kangurku zamontować halogeny. Na pierwszy ogień pójdzie zderzak - mam wersję bez halogenów, lecz po obejrzeniu koszyka na halogen wydaje mi się że będzie możliwość sprytnego wycięcia odpowiednich otworów i montażu. Druga sprawa to manetka - mam wersję która włącza tylko tylne przeciwmgłowe, lecz widziałem wersję z dodatkową pozycją tył/przód. I tu pojawia się pytanie:
Jeśli zmienię manetkę na taką z dodatkową pozycją, to czy będzie trzeba przerabiać kostkę w kierownicy? Czy z kostki kierownicy są wyprowadzone kable do halogenów?
Kangoo 1,9 DTI - 2001r - mój pierwszy samochód
Mischa77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:05
Lokalizacja: Międzyrzecz / lubuskie

Re: Montaż halogenów

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 11 września 2017, 06:06

Przynajmniej w teorii kabel do halogenów powinien znajdować się w okolicy lewego halogena. Musisz tylko poprowadzić kabel do prawego. Manetka powinna pasować bez problemu, a zderzak lepiej wymienić. Rzeźba się nie opłaca, a zderzaki do kangoo są za grosze.

Tyle w teorii, jak będzie w praktyce musisz sam sprawdzić.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Montaż halogenów

Postprzez Mischa77 piątek, 29 września 2017, 17:44

Wracam do tematu ponieważ mój kangurek oberwał na skrzyżowaniu, i kilka części jestem zmuszony wymienić :( Ale nie ma tego złego - zderzak do wymiany, więc zamontuje taki z halogenami. Okazuje się tylko, że nie mam instalacji elektrycznej do halogenów. Czy wystarczy pociągnąć kable z manetki (też muszę ją wymienić na taką, która będzie załączać przednie halogeny), czy trzeba zakładać jakieś przekaźniki lub coś dodatkowego na instalacji elektrycznej?
Kangoo 1,9 DTI - 2001r - mój pierwszy samochód
Mischa77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:05
Lokalizacja: Międzyrzecz / lubuskie

Re: Montaż halogenów

Postprzez czarek0402 niedziela, 1 października 2017, 17:10

Witaj. Zobacz jednak czy pod reflektorem przednim lewym nie masz złączki elektrycznej przewidzianej dla halogenów? Może instalacja jest fabrycznie już gotowa, przygotowana. :)

Znajdź syrenę klaksonu, idź po wiązce do góry, nic z niej zaraz nie wychodzi i nie jest nic nie podłączone? Tam wepniesz halogeny czyli plus i masę. Pod kierownicą w schowku masz bezpiecznik, na pewno miejsce pod bezpiecznik 15A do halogenów. Numer F9. Od lewej. Piktogram też jest. Nad nimi masz przekaźnik przednich świateł do halogenów lub miejsce pod niego przewidziane. Z manetki jak wymienisz wychodzi jedna żyła sterownicza do cewki przekaźnika przednich świateł do halogenów. Na wielowtyku pod oznaczeniem A1. Lewy górny róg. To może być zielona, beżowa lub brązowa żyła do tego przekaźnika. Z przekaźnika powinno być też połączenie z lampką halogenów na kokpicie, że są włączone. Powodzenia. ;)
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Montaż halogenów

Postprzez Mischa77 sobota, 4 listopada 2017, 22:55

W warsztacie podczas naprawy założyli mi wersję zderzaka z halogenami. Dałem dodatkową instalację pod maską - gdyż nie znalazłem oryginalnej. Zmiana manetki. Miejsce na przekaźnik było - ale tylko kable z manetki i kontrolki były doprowadzone. Dodałem plusa i masę, wsadziłem przekaźnik i wszystko hula.
Kangoo 1,9 DTI - 2001r - mój pierwszy samochód
Mischa77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:05
Lokalizacja: Międzyrzecz / lubuskie


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron