Sygnał drogi WEG

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Sygnał drogi WEG

Postprzez mothernorth sobota, 4 listopada 2017, 18:08

Jak w tytule potrzebuję się podpiąć do tego sygnału i nie mam pojęcia gdzie go szukać. Zaznaczam że przy kostce ISO radia nie ma. Przeczytałem chyba wszystko możliwe na forum i dalej jestem głupi. Może ktoś łopatologicznie po prostu napisać gdzie co i jak.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Sygnał drogi WEG

Postprzez Podmiejski poniedziałek, 6 listopada 2017, 18:20

co - tempomat budujesz? :-)
na złączu z komputera nie ma?
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Sygnał drogi WEG

Postprzez mothernorth poniedziałek, 6 listopada 2017, 23:27

Podmiejski napisał(a):co - tempomat budujesz? :-)
na złączu z komputera nie ma?

Będę podpinał komputer pokładowy w miejscu wyświetlacza radia i potrzebuję ten sygnał do poprawnego działania. Komputer będzie pokazywał prędkość średnią i max,obroty,przebytą drogę.spalanie w l/100,chwilowe,dostępne paliwo w baku i dystans jaki jeszcze można przejechać no oczywiście temp.wew-zew,zegar i data.Na złączu komputera wole nie grzebać, studiowałem przez weekend schematy i chyba znalazłem ale muszę sprawdzić,sygnał można pobrać z impulsatora są tam trzy piny na jednym jest + po stacyjce na drugim masa no i sygnał impulsu który zlicza obroty ze skrzyni i podaje je dalej. Ten sam sygnał powinien dochodzić do zegarów na szarą kostkę 30 pinową na pin nr 23 tyle że wszystko trzeba sprawdzić w naturze a nie mam teraz za bardzo czasu. Jak się kiedy z tym wszystkim uporam to opiszę wszystko ze zdjęciami. Poczekam jeszcze może ktoś będzie miał jakiś pomysł.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Sygnał drogi WEG

Postprzez Podmiejski wtorek, 7 listopada 2017, 15:29

że ludziom się chce... :-)
ale ok
Co prawda drogę przebytą; średnią i max prędkość to mam z GPSa
a tak naprawdę to na pozostałe ciśnienia nie mam
no może poza zużyciem chwilowym - jakby mi się chciało bawić w rekordy oszczędności
ale trzymam kciuki!
A jakiś komputer adaptujesz czy masz coś uniwersalnego?

kilka z tych rzeczy jest dostępnych w licznikach po naciśnięciu guziczka na gałce wycieraczek
nie lepiej w tę stronę?
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Sygnał drogi WEG

Postprzez mothernorth wtorek, 7 listopada 2017, 21:45

No właśnie mi się chce i lubię coś pożytecznego wygrzebać a że mam puste miejsce po oryginalnym wyświetlaczu postanowiłem je wykorzystać nie tylko na termometr. Wyświetlacz prawie idealnie pasuje w to miejsce. Komputer złożyłem sam z kitu AVT i jest w fazie testów na sucho w domu czyli działa reszta po pod łączeniu w aucie.Żeby przełączać w nim funkcje wykorzystam pilot od radia przy kierownicy sprawdzone w domu i działa (i tak po zmianie radia był nieczynny).
Co do GPS to prawie nie korzystam a jak już to z telefonu i to sporadycznie. Że w licznikach występuje komputer to wiem ale nie mam ochoty swojego wymieniać no i jeszcze manetkę by trza było. Jak już wbiłem sobie ten komputer do głowy to musi być.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości