Opony wielosezonowe do Kangura

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez holder wtorek, 28 listopada 2017, 13:12

Czołem! Czy jeździ z Was ktoś na wielosezonówkach? Mam możliwośc kupienia takich http://www.iparts.pl/czesc/opona-caloro ... 58096.html trochę taniej i zastanawiam się czy warto inwestować w takie, czy bawić się raczej w dwa komplety lato/zima?
Avatar użytkownika
holder
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 20 maja 2015, 12:25

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 28 listopada 2017, 16:46

Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez holder środa, 29 listopada 2017, 07:25

Szybko jak szybko... tak do 130 raczej max :) dzięki Marek za info!
Avatar użytkownika
holder
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 20 maja 2015, 12:25

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez Iglo środa, 29 listopada 2017, 18:32

Jeżdżę na wielosezonówkach. W moim przypadku Uniroyal.

https://www.oponeo.pl/model-opony/uniroyal-allseasonexpert?gclid=Cj0KCQiA0vnQBRDmARIsAEL0M1lW5Px69XzyBuLGD3ukMa4nYAKHpCtsta4W1D4p5bH_gtWYAvoBzqoaAtdTEALw_wcB

Jeżdzę po mieście, w tereny środnio odśnieżane w zasadzie, jak działkę zasypie to po prostu nie jadę :lol: .
Jazda czy to zimą, czy latem w zasadzie w takim rydwanie bez uwag, obawiałem się najbardziej jak będzie na mokrym, bo polski klimat to chyba więcej jak w połowie dni mokry asfalt, ale bardzo dobrze, przynajmniej przez półtora sezonu od nowości. Próby w kopnym śniegu jak go odrobinę z zeszłym sezonie wypadły bardzo dobrze, absolutnie brak kłopotów z trakcją.
Do całorocznych przekonałem się w poprzednim, większym i mocniejszym sporo samochodzie. Było na tyle ok (tam opony Nexen), że w zasadzie przy wymianie gum w skoczku się nie zastanawiałem. |
Gdybym jednak mieszkał w górach czy wybierał się notorycznie na narty to bym się zastanowił. Choć lata temu na całorocznych Navigatorach wjeżdzaliśmy w 4 osoby ze sprzętem w Twingo na Gubałówkę, gdzie mieliśmy kwaterę bez pierdnięcia.
Na większe kłopoty nic innego niż łańcuchy nie pomoże.
http://pomoczosi.jimdo.com/
Moja mała,wielka wojowniczka!
Torbacz I ph II, 2007 1.6 16V Privilege.
Avatar użytkownika
Iglo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 16 maja 2015, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez pablo piątek, 1 grudnia 2017, 01:04

Zaletą jest to że nie trzeba zmieniać. Chociaż ja wolę letnie na lato a zima na zimę szczególnie że jeżdżę czasami po lesie zimą i na letnich ciężko byłoby przebić się przez zaspy :D
pablo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 29 stycznia 2010, 20:16

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez Ampermax sobota, 2 grudnia 2017, 22:44

Na wielosezonowych oponach zrobiłem kilkaset km poprzednią Renówką - Clio 1,2i, a dojeżdżałem nią prawie 5 lat do roboty i to 55 km w jedną stronę.
A bywały nie tak dawno zimy, że jak nawaliło śniegu, to do roboty jeździłem taką drogą:
Obrazek
Od wulkanizatora, u którego kupowałem te opony, dowiedziałem się, że wielosezonowe to są takie trochę gorsze zimówki, które jednak na śniegu dobrze sobie radzą. Bo na lód to nawet najlepsza zimówka nie pomoże. Jedyny mankament wielosezonowych jest taki, że latem będą się szybciej zużywać w porównaniu z typowo letnimi. Inna cecha tych opon, to jak się latem na skrzyżowaniu, albo mini rondzie robiło ciasny skręt nawet przy niedużej prędkości, to opony namiętnie lubiły piszczeć, jakby jechało tam jakieś BMW z 4 l silnikiem. A zdziwienie pieszych - pierwsza klasa.
Renault Kangoo 1,5 dCi; 207 tyś.
Ampermax
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 września 2017, 21:07
Lokalizacja: PWA / PO

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez hufi środa, 6 grudnia 2017, 14:46

Od lat jeździłem na całorocznych, VW Passatem B3 i Jettą II, teraz w Kangoorze od kupna mam zimówki (nie zmieniałem na zasadzie - dojeździć skoro jeszcze są OK) ale jak przyjdzie pora na zmianę to też założę jakieś dobre wielosezonowe. Miałem Barum Quartaris, Vredestein Quatrac, Goodyear Vector 4Seasons. W przypadku gdy w większości jeździ się w zimie po odśnieżonych drogach, po mieście = po mokrej nawierzchni albo błocie pośniegowym to jak dla mnie nie o ile jeździ się "z głową" i ostrożnie to nie ma problemu. Nawet kilka razy w kopnym, świeżym śniegu drogami gminnymi jeździłem i też bez większych problemów. Po prostu wolniej i ostrożniej. Nawet mając "zimówki" nie odważyłbym się jechać po takich drogach jak po suchych a niektórym niestety się wydaje, że mając zimowe i kilka różnych systemów na wyposażeniu mogą zimą jechać tak jak latem. No niestety nie. A odpada problem przechowywania, dylemat kiedy zmieniać czy nagłe zaskoczenie wczesnym jesiennym albo późnym wiosennym "atakiem zimy" gdy jeszcze się ma albo już się zmieniło na letnie i dramat bo nasypało śniegu i letnie nie dają rady. A chyba najgorzej jak się ma i letnie i zimowe ale jakieś najtańsze no-name (na zasadzie - no przecież zimowe), niektórzy nawet nalewki kupują... W takiej sytuacji zamiast 2 kompletów byle czego sezonowego wolę 1 dobry komplet uniwersalnych.
1.5 dCi, 2007, ~200 tyś, osobówka a niebawem, mam nadzieję, kamperek :)
hufi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 20 lipca 2017, 21:03
Lokalizacja: Olsztyn (Warmińsko - Mazurskie)

Re: Opony wielosezonowe do Kangura

Postprzez mromasz poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:47

Używam Michelin CrossClimate - opony letnie z homologacją zimową (lepsze niż wielosezonówki). Fajne, niegłośne, dobrze hamuje sie latem i na mokrej nawierzchni, dobrze jeździ po błocie, zimą na śniegu ok, na lodzie jak zawsze ;) Kupiłbym je jeszcze raz.

20170528_153031.jpg
20170528_153031.jpg (132.28 KiB) Przeglądane 2635 razy
Renault Kangoo Privilege 1.9 dCi 4x4 2005 r.
Avatar użytkownika
mromasz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2016, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości