Nie pali na zimno po odpaleniu i postoju.

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Nie pali na zimno po odpaleniu i postoju.

Postprzez Iglo niedziela, 31 grudnia 2017, 10:44

Zdarzyło mi się to dwa razy, w odstępie pół roku, okoliczności niemal identyczne. Po powrocie z trasy, zaparkowaniu w nocy, rano wyszedłem przestawić samochód na miejsce postojowe. Czyli odpalenie, może 30 sekund manewrowania na parkingu, zgaszenie i do domu.
Po jakimś czasie, pewnie następnego dnia, trudności z odpaleniem, za pierwszym razem pomogło rozpięcie akumulatora a także pompowanie pedałem gazu, po odpaleniu chmura biała z rury (pewnie z niespalonego paliwa przy "chechłaniu"), praca nie na wszystkich garach, do rozgrzania brak wolnych obrotów.
Po przejechaniu paru km wszystko ok, pali od strzała, brak problemów.
Jakieś typy? Cewka? Przepustnica? Krokowy? Coś innego?
http://pomoczosi.jimdo.com/
Moja mała,wielka wojowniczka!
Torbacz I ph II, 2007 1.6 16V Privilege.
Avatar użytkownika
Iglo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 16 maja 2015, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie pali na zimno po odpaleniu i postoju.

Postprzez Lucass niedziela, 31 grudnia 2017, 15:26

Sporadycznie mam podobny problem. Ni z gruchy, ni z pietruchy nie odpala. Zazwyczaj na zimno i raczej w porach wilgotnych. U mnie zawsze pomagało "pogmeranie" w kostce czujnika położenia wału. Z tym że ja nigdy nie kręcę długo rozrusznikiem. Jeżeli nie pali po dwóch 3-4 sekundowych próbach, to przechodzę do fazy ustalania przyczyn. Ale zauważyłem także, że ten silnik nie lubi gaszenia go tuż po uruchomieniu. Bywały i u mnie w takich razach opisane przez Ciebie trudności. Teraz zawsze czekam z minutę dwie, aż przynajmniej trochę temperatury złapie. Nie wiem z czego to wynika.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości