Lozyska tylne i przednie - jakie powinny byc?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Lozyska tylne i przednie - jakie powinny byc?

Postprzez bolmiel sobota, 24 lutego 2018, 18:37

Witam,

Mam probem z halasem w moim Kangoo. Autko strasznie zaczyna buczec/huczec wraz ze wzrostem predkosci (niezaleznie od biegu czy obrotow silnika), mysle ze do wymiany mam 2 opony tylne (jakies stare i mega twarde sa..) ale chyba tez lozyska (na pewno z tylu, byc moze z przodu).
Moje pytanie: jakie powinny byc w moim modelu lozyska z tylu i z przodu.
To jest Kangoo 2005, 1.6 16V, z ABS, belka tylna normalna o ile kojarze (sa 4 drazki). Z tylu mam bebny.
Nr VIN: VF1KC0PAF33330889

Jezeli ktos moze pomoc, bardzo prosze o podanie konkretnych numerow czesci (Renault lub jakiegos znanego producenta) zebym w razie czego wiedzial czego szukac.

Z tego co mi sie wydaje to na przod jest stosowany tylko jeden typ (np. SKF VKBA 3596)
Natomiast z tylu wystepuja lozyska samodzielnie (SKF VKBA 976) badz zintegrowane z piasta, ale do tego dwa typy (chyba rozna ilosc zabkow) np SKF VKBA 3677 lub SKF VKBA 3506).

Oczywiscie najlatwiej rozebrac tyl i zobaczyc co tam siedzi, ale chcialbym zamowic czesci najpierw (auto jezdzi non stop prawie) jezeli jest mozliwosc okreslenia na 100% co tam powinno byc..

Czy do wymiany tylnych lozysk zintegrowanych z piasta konieczna jest prasa, czy wymiana to tylko odkrecanie/przykrecanie? Jakos nie moge znalezc zadnego info lub chociaz prostego schematu budowy tylnego zawieszenia/mocowania kola.. (w starym Renault Express lozyska byly w bebnie, w Kangoo nie wiem jak to wyglada? zwlaszcza z ABS i hamulcami bebnowymi..)

Po wymianie lozysk z przodu trzeba ustawic geometrie zawieszenia?

z gory dzieki za wszelka pomoc!!
bolmiel
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2018, 17:01

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości