POMOCY -Po wymianie termostatu wentylator nie wyłącza się

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

POMOCY -Po wymianie termostatu wentylator nie wyłącza się

Postprzez PrzemoW sobota, 8 września 2018, 11:54

Witam,

Renault Kangoo I 1.5DCi 50kW rocznik 2008
Wymieniono termostat na nowy oryginalny, musiał poprzedni właściciel wymieniać, bo był wcześniej no name. Auto ma klimatyzację manualną od wielu lat niesprawną.
Z rana, na zimny silniku, zwłaszcza przy niskiej temperaturze na zew, włączał się wentylator , długość jego pracy była różna.
Teraz po wymianie termostatu (nie dogrzewał silnika - dwie kreski na desce były) po odpaleniu włącza się wentylator najpierw na krótko, później włącza się drugi raz i chodzi w sposób ciągły, aż do wyłączenia silnika.
Czy jest jakiś moduł sterowania wentylatorem lub gdzie może być zwarcie.? Lub inny powód? Jakieś pomysły, by nie wymienić połowy silnika?
Nie wiem w którym miejscu szukać....
Tak jakby po wymianie termostatu uwidocznił się problem ze sterowanie/czujnikiem wentylatora chłodnicy.
Mam jeszcze inny problem. Mam wyłamany plastik w pokrętle temperatury i nie mogę włączyć ciepła na kabinę, cięgno Bowdena jest ok. Jak wyszukać na allegro, czy gdzieś w sklepie. szrocie by całość wymienić? Jak to nazwać? Możecie pomóc
Pozdrawiam
Przemo
Renault Kangoo I 1.5DCi 50kW rocznik 2008
PrzemoW
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 8 września 2018, 11:46

Re: POMOCY -Po wymianie termostatu wentylator nie wyłącza si

Postprzez PrzemoW sobota, 8 września 2018, 12:20

Ok, Drugi problem rozwiązałem co do nazwy - panel nawiewu, problem tylko, że nie ma tego w sieci... bo panel ma 4 pokrętła....
Przemo
Pozdrawiam
Przemo
Renault Kangoo I 1.5DCi 50kW rocznik 2008
PrzemoW
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 8 września 2018, 11:46

Re: POMOCY -Po wymianie termostatu wentylator nie wyłącza si

Postprzez PrzemoW środa, 12 września 2018, 21:36

Dzięki, pomogli koledzy z innego portalu. Teraz silnik jest dogrzany, wentylator już pracuje normalnie. Panel też udało się kupić na szrocie.
Pozdrawiam
Przemo
Renault Kangoo I 1.5DCi 50kW rocznik 2008
PrzemoW
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 8 września 2018, 11:46


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron