Moje 2 pytania

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Moje 2 pytania

Postprzez DeWueM wtorek, 1 stycznia 2019, 18:03

A więc tak Szanowni Panowie i Szanowne Panie;)

Pacjentem jest Kangoo I '04 1.5 dCi70 BOX

Chcę zrobić z tego auta niezawodny pojazd do przemierzania Europy wzdłuż i wszerz... Tak jak pisałem w powitalnym poście już nadwyrężył moje zaufanie... ["brawo on" :evil: ] robiąc mi psikus na autostradzie w Niemczech. A więc już wymieniłem alternator na nowy i mam nadzieję, że będzie dobrze. Chciałem coś zrobić dla auta w Nowy Rok ;) więc na pierwszy ogień poszło zamówienie artykułów do głębokiego mycia i glinkowania samochodu [bo czeka mnie najpierw rozklejenie auta z naklejek reklamowych, a potem będę robił oklejenie auta w piaskowy marpat samodzielnie :) ], ale to było mi mało :ugeek:

A więc - prędkościomierz mi nie działa - poszły rzekomo jakieś czujniki. Co mam kupić i gdzie mam rzeczonych czujników w aucie szukać by je podmienić na nowe działające?

No i przy okazji podłączenia interfejsu diagnostycznego [V-Scan OBD2 Mini] wyskoczył mi błąd ze zdjęć poniżej... Nie kasowałem - co mam z tym zrobić by usunąć przyczynę, a nie jedynie wskazania?

ObrazekObrazek
Do niedawna jeszcze uważałem, że szanujący się mężczyzna, znający się na samochodach nie może jeździć Francuzami.
A teraz sam mam - Renault Kangoo i no cóż zakochałem się
Avatar użytkownika
DeWueM
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 28 grudnia 2018, 20:41
Lokalizacja: Europa

Re: Moje 2 pytania

Postprzez mothernorth środa, 2 stycznia 2019, 13:00

Odczytywanie błędów przez tego typu skanery to pojęcie względne.Trzeba jeszcze samemu nauczyć się interpretować te błędy. Jeśli masz automatyczną skrzynię biegów to wszystko wskazuje na na czujnik oleju tej skrzyni.Jeśli masz manual to szukaj gdzie indziej ja bym zaczął od czujnika ciśnienia płynu wspomagania lubi sobie poświrować a nie zawsze komputer wywali błąd.Najprościej to na postoju na wolnych obrotach skręć kierownicę na max w prawo lewo, powinieneś odczuć lekki wyraźny wzrost obrotów w krańcowym zakresie. Jeśli tak jest czujnik powinien być ok. Sprawdź też poziom płynu hamulcowego a szczególnie czy działa czujnik jego poziomu. Nieraz ten sam kod skanera dotyczy kilku spraw. U mnie czujnik wspomagania ciekł przez plastik od góry tracił ciśnienie a błedu nie było jeździłem tak rok aż do przeglądu no i wypadało wymienić przed bo wszystko uwalone było w płynie. Tyle z moich uwag i spostrzeżeń.Jak chcesz sam się bawić to sprawdzaj jak nie to podłącz się do poważnego sprzętu i będziesz miał większą pewność.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości