wymiana licznika

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

wymiana licznika

Postprzez fishiart poniedziałek, 28 stycznia 2019, 01:03

Nabyłem Kangoo z rocznika 2005.
1.5, 70 dci
Siedzi w nim licznik Sagem o oznaczeniu X76 CAN GB (mieszkam w Irlandii a samochod pochodzi z Anglii)
Prękościomierz nie działa a i komputera pokładopego brak.
Dokupiłem licznik z Kangura (rok 2007) "Johnson Controls" o oznaczeniu X76 OBVR EU EG
Niestety okazało się, że liczniki różnią sie wtyczkami
Ilość pinów się zgadza ale kształt zewnętrznej wtyczki już nie.
Wewnętrzne "listwy" (biała i czarna we wtyczce szarej) oraz czarna (z wtyczki czerwonej) so identyczne ale różnie rozmieczone są kable

Moje pytanie: czy ktoś juz przekładał te liczniki?
Czy posiada ktos jakiś schemat przełożenia kabli w tych wtyczkach tak aby działało?
Z tego co się zorientowałem to można uruchomić komputer pokładowy dokładajc kabel sygnałowy z ECU i manetkę (którą posiadam)

Proszę o pomoc

Dziękuje
fishiart
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 28 stycznia 2019, 00:37

Re: wymiana licznika

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 28 stycznia 2019, 04:09

Ja przekładałem, co prawda w benzynie. Kupując skupiłem się aby był od tego samego modelu i po zdjęciach aby była ta sama wtyczka. Działało bez problemu. jak lubię ta markę to nauczyłem się aby nie kupować części po cyferkach bo nawet w tym samym modelu potrafią być różnice. Na twoim miejscu kupiłbym nowy z tymi samymi wtyczkami.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: wymiana licznika

Postprzez Mascot wtorek, 29 stycznia 2019, 20:01

Tak samo, jak radzi kolega - kup inne zegary.
Jeśli, rozmieszczenie kabli, byłoby takie samo - można przekładać wtyczki - trochę zabawy, ale da się.
Niestety, inne rozmieszczenie kabli, może spowodować nie działanie zegarów lub " głupawki ".

Diesel czy benzyna nie ma znaczenia, zegary takie same.

Dokładali tu ludzie komputery, jeden nawet osobnik - Skawina, zrobił kombo, bo miał liczniki poskładane z Clio i Megane ;) Jeśli poszperasz na forum, powinieneś coś znaleźć.

P.S. Licznik z kompem od Megane nie będzie pasować do Kangura - Megany miały większy zbiornik paliwa.

P.S2 Podobnie miałem z licznikami do Laguny I - wersja bez kompa, ale z elektronicznym licznikiem przebiegu - oczywiście wtyczki były inne i nie podpiąłem ... Renault.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości