Rozrusznik kręci "na pusto" 1.5 dCi

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Rozrusznik kręci "na pusto" 1.5 dCi

Postprzez RobertKaluza poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:20

Witam
Mam problem po wymianie silnika na inny K9K z Clio. Przy próbie uruchomienia rozrusznik kręci, ale nie napędza koła zamachowego. Na przekładkę miałem całe Clio, więc podmieniłem rozrusznik na ten drugi i dalej objaw ten sam.
Widzę 2 możliwe przyczyny:
-zły montaż - podobno w niektórych silnikach da się zamontować silnik do skrzyni przekręcony o kilka stopni, ale w tym silniku śruby są tak ułożone, że nie da się źle skręcić. Sam rozrusznik też da się zamontować tylko w jeden sposób (chyba)
-problem elektryczny. Tylko z tego co rozumiem działanie rozrusznika, to dopiero wysunięcie bendiksa powoduje załapanie styku silnika i obrót rozrusznika. Mi wydaje się, że nie słyszę "cyknięcia" bendiksa, tylko sam obrót rozrusznika. Oba rozruszniki sprawdzałem jak były wymontowane i działały prawidłowo.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić? Koło zamachowe stoi w miejscu, więc to nie zerwany rozrząd.

Pozdrawiam
Renault Kangoo II 1.5dCi 2010r
Renault Kangoo 1.5dCi 82KM, 2004r [*]
Renault Thalia 1.5 dCi 80KM, 2005r
Łaziska Górne (Górny Śląsk)
Avatar użytkownika
RobertKaluza
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2019, 13:04
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Rozrusznik kręci "na pusto" 1.5 dCi

Postprzez RobertKaluza środa, 21 sierpnia 2019, 11:27

Problem rozwiązany, może komuś się przyda:
Koło zębate rozrusznika uderzało w czoło koła zębatego na kole zamachowym. Pomogło poluzowanie rozrusznika, próba odpalenia na poluzowanym rozruszniku (wtedy się "ułożył") i dopiero skręcenie wszystkiego do kupy.

Pozdrawiam
Renault Kangoo II 1.5dCi 2010r
Renault Kangoo 1.5dCi 82KM, 2004r [*]
Renault Thalia 1.5 dCi 80KM, 2005r
Łaziska Górne (Górny Śląsk)
Avatar użytkownika
RobertKaluza
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2019, 13:04
Lokalizacja: Łaziska Górne


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości