Kangoo licznik z komputerem

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo licznik z komputerem

Postprzez regit środa, 8 stycznia 2020, 00:17

Witam, z racji tego że w moim kangurku padł licznik, postanowiłem go wymienić na taki z komputerem, wiem że muszę kupić dodatkowo manetkę z przyciskiem i ją podłączyć. Mam jednak pytanie do licznika, z tego co wyczytałem na forum licznik z Clio x65 ADAC EU HdG będzie pasowal, jedynie jest problem z kontrolką poduszki w Clio jest po Can. Czy to prawda? Jeśli tak jest jakiś licznik z komputerem który podejdzie do Kangoo i bd działał prawidłowo, w sensie bd działać wszystkie kontrolki poprawnie?
Mój obecny licznik to X76 CAN EU V4.2 szara i czerwona wtyczka.
Obrazek
1.5 dci 82km Alize 03r
regit
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 16:50

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Arglist środa, 8 stycznia 2020, 19:20

Jeżeli zamontujesz licznik od Clio ii nie będziesz miał kontrolki poduszki, błąd jest na stałe, można podpiąć inną kontrolkę bądź wykorzystać jedną z nieużywanych w liczniku.
Jeżeli chcesz żeby działało trzeba zamontować z Kangoo po 2006 razem ze zmianą wtyczek.

Obrazek
Licznik z komputerem od clio II w kangoo
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez regit środa, 8 stycznia 2020, 22:39

Czyli trzeba by przerabiać wiązkę na czerwoną i zieloną wtyczkę,aby zadziałała kontrolka poduszki?
1.5 dci 82km Alize 03r
regit
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 28 czerwca 2012, 16:50

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Arglist sobota, 18 stycznia 2020, 10:01

regit napisał(a):Czyli trzeba by przerabiać wiązkę na czerwoną i zieloną wtyczkę,aby zadziałała kontrolka poduszki?

Dokładnie tak, ewentualnie dołożyć kontrolkę poduszki poza licznikiem jak w kangoo przed liftem i większości dacia.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Tomrantu piątek, 13 listopada 2020, 23:07

Arglist napisał(a):Jeżeli zamontujesz licznik od Clio ii nie będziesz miał kontrolki poduszki, błąd jest na stałe, można podpiąć inną kontrolkę bądź wykorzystać jedną z nieużywanych w liczniku.
Jeżeli chcesz żeby działało trzeba zamontować z Kangoo po 2006 razem ze zmianą wtyczek.

Obrazek
Licznik z komputerem od clio II w kangoo


W jaki sposób pozbyles się kontrolki poduszki i serwis?
Próbowałem wylutować kontrolkę poduszki jednak dalej się pali servis. Widzę że Tobie udało się to jakoś obejsc, możesz zdradzić w jaki sposób.
Tomrantu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2020, 23:05

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Tailor93 wtorek, 17 listopada 2020, 18:08

Podobno pomaga włączenie trybu tekstowego zegarów. Trzymaj wciśnięty guzik na manetce i włącz zapłon, możesz też spróbować trzymać zerowanie przebiegu i zapłon, daj znać czy pomogło bo na dniach też będę montował licznik z komputerem z Clio
Renault Kangoo Helios 2005r. 1.5 dCi 82km :)
Tailor93
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 20 września 2020, 00:33

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Tomrantu środa, 18 listopada 2020, 14:30

regit napisał(a):Witam, z racji tego że w moim kangurku padł licznik, postanowiłem go wymienić na taki z komputerem, wiem że muszę kupić dodatkowo manetkę z przyciskiem i ją podłączyć. Mam jednak pytanie do licznika, z tego co wyczytałem na forum licznik z Clio x65 ADAC EU HdG będzie pasowal, jedynie jest problem z kontrolką poduszki w Clio jest po Can. Czy to prawda? Jeśli tak jest jakiś licznik z komputerem który podejdzie do Kangoo i bd działał prawidłowo, w sensie bd działać wszystkie kontrolki poprawnie?
Mój obecny licznik to X76 CAN EU V4.2 szara i czerwona wtyczka.
Obrazek


Próbowałem tak już, niestety dalej świeci.
Tomrantu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2020, 23:05

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Arglist piątek, 20 listopada 2020, 20:15

Po teście, zegarów w moim przypadku, wszystkie błędy i kontrolka poduszki zgasła.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Tomrantu piątek, 20 listopada 2020, 21:03

Być może źle to robie, przytrzymuje przycisk od komputera na manetce, i przekręcam kluczyk, zegary się testują, po minucie przekręcam kluczyk spowrotem, wszystko gaśnie. Przekręcam stacyjkę kontrolka świeci dalej. Czy coś źle robie ? Czy może zegary same powinny przestać się testować, i wrócić do normalnej pozycji?
Tomrantu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2020, 23:05

Re: Kangoo licznik z komputerem

Postprzez Tailor93 sobota, 12 grudnia 2020, 17:08

Jeśli jeszcze masz problem z zegarami to pomogę. Dzisiaj je zamontowałem i też świeciła się kontrolka poduszek. Włączyłem zapłon trzymając przycisk na manetce i po teście zegarów kontrolka zniknęła ale nie działało wskazanie spalania i zasięgu. Zrobiłem jeszcze raz test zegarów i w trakcie testu nacisnąłem przycisk na zegarach, test się zakończył i komputer zaczął już w pełni działać, spalanie, zasięg itp. Spróbuj właśnie nacisnąć przycisk na zegarach w trakcie testu, wyłącz i włącz zapłon i zobacz czy kontrolka zniknie
Renault Kangoo Helios 2005r. 1.5 dCi 82km :)
Tailor93
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 20 września 2020, 00:33

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości