Nie dzialajacy predkosciomierz

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Nie dzialajacy predkosciomierz

Postprzez darekbb czwartek, 21 stycznia 2021, 15:45

Witam posiadam kangura z 2003 roku z silnikiem 1.616V w ktorym pad predkosciomierz. A zaczeło sie od tego ze kangoo stalo tydzien ja byly te mrozy(jezdzilem drugim autem) po tyg. rano nie chcial odpalic lecz odpalilem z kabli od drugiego auta, w drodze do pracy zauwazylem ze nie dzoala predkosciomierz. Kom pokazuje blad czujnika predkosci,po wymianie czyjnika ktory jest w skrzyni biegow montowany od gory niestety to nie pomoglo. Najprawdopodobniej padla wiazka z tego czujnika (nie widac nadgryzien zwierzaka czy jakis przetarc) chcialbym zmierzyc ciaglosc tych przewodow od tego czujnika w skrzyni ale nie wiem gdzie szukac drugich koncow. Moze cos pomorzecie gdzie ich szukac. Z gory dziekuje za informacje
darekbb
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 21 stycznia 2021, 15:32

Brak wskazania prędkości+przebieg nie rosnie

Postprzez piotrek5954 środa, 5 maja 2021, 08:26

Witam. Mam następujący problem: predkosciomierz kompletnie nie działa. Cały czas zero i nawet nie drgnie. Przebieg auta nie rośnie. Po podłączeniu komputera i wejściu w parametry też cały czas zero.
Test zegarów robilem-dzialają poprawnie. Nowy impulsator założyłem. Mam wersję z abs. Abs dziala. Po podłączeniu komputera i ruszeniu każdym kołem pojedynczo- każdy czujnik podaje odczyt. Nawet radio już odpinałem i zero reakcji. Proszę podpowiedzcie coś bo muszę na przegląd jechać A już nie mam sił. Można podać jakoś sygnał bezpośrednio na któryś pin z licznika? No i nawet nie wiem czy u mnie bierze sygnał z abs czy impulsatora.. ktoś poratuje jakimiś schematami albo miał podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.
Jeśli chodzi o zegary to mam te z białymi tarczami A z tylu wchodzą dwie wtyczki do nich.
I tak sprawdzałem białą kostkę w skrzynce bezpiecznikow pod maską
Czekam z niecierpliwością i z góry dziękuję za każdą pomoc
Kangoo 1.5dci 2003r fl
piotrek5954
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 5 maja 2021, 07:45
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Nie dzialajacy predkosciomierz

Postprzez Angel wtorek, 5 kwietnia 2022, 20:54

Cześć,

Udało się zdiagnozować problem?
Mam dokładnie to samo. Prędkościomierz raz działa a raz nie (najczęściej działa tylko w chłodne dni przez pierwsze 5km).

Wymieniłem impulsator na nowy - bez zmian, te same objawy
Podmieniłem również zegary - bez zmian, te same objawy

Podejrzewam uszkodzoną wiązkę. Dysponuje ktoś schematem albo wie gdzie się wpiąć żeby ją przedzwonić miernikiem?
Angel
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2022, 20:29

Re: Nie dzialajacy predkosciomierz

Postprzez Arglist środa, 6 kwietnia 2022, 14:21

schematy do pobrania https://cardiagn.com/
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Nie dzialajacy predkosciomierz

Postprzez MajkelSy poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 11:42

Dzień dobry,
Podpinam się do tematu, czy komuś udało się rozwiązać ten problem? mam taki sam, nowy impulsator i zero reakcji. Test wkretarka + impulsator nie pokazuje predkości, test zegarów wykazał, że ruszają się wskazówki prędkościomierza. Z tych schematów nie idzie wywnioskować jak przebiega instalacja od impulsatora? Albo ja nie umiem tego odczytać :? Bardzo proszę o pomoc.
MajkelSy
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 11:15


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości