Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Postprzez BartekR niedziela, 14 lutego 2021, 21:43

Dzień dobry
Mam Reanult Kango 2003 r 1,6 16 V. Od momentu kupna samochodu nie działa przycisk do otwierania elektrycznego przedniej szyby od strony kierowcy. W Reanult dowiedziałem się o nr katalogowy przełącznika (8200199223) i dostałem informację, że nie ma zamienników. Znalazłem w lokalnych sklepach i na Internecie. Kupiłem dwa różne przyciski. Nie dało to żadnych efektów. Magią jest to, że jak wepnę przycisk do kostki w połowie – to szyba sama idzie na dół, a jak odepnę to automatycznie sama idzie do góry. Całą kostkę wepnę nic się nie dzieje. Nie można było w połowie zostawić otworzonej szyby… Już brakuje mi pomysłów co może być przyczyną tej usterki. Jakieś kable ? może przekaźnik ? Proszę o informację czy ktoś się spotkał z taką przypadłością.
BartekR
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 13 lutego 2021, 12:16

Re: Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Postprzez Wielebny poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:58

Może kostka wpięta do połowy nie łapie na wszystkie piny i dlatego działa?

Z tym zamiennikiem to prawda. Ja też musiałem kupić w ASO, bo zamiennik zgodny z numerem nie działał.
Wielebny
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2016, 12:18

Re: Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Postprzez BartekR piątek, 19 lutego 2021, 15:19

zapomniałem dodać, że jak się przyciska, słychać jak przekaźnik stuka.
BartekR
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 13 lutego 2021, 12:16

Re: Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Postprzez Mascot poniedziałek, 22 lutego 2021, 19:56

Jedź na złomowisko i zdejmij z jakiejś Meganki I lub Clio. Przycisk kosztuje 5-10 zł. Do kierowcy był zdaje się na 6-pinów. Dwa rodzaje - zwykły przycisk jest krótki, automat - długi.
Podmienisz, zobaczysz czy to na pewno wina przycisku czy czegoś innego. Może być walnięta wiązka kabli w drzwiach. U mnie czasem przez uszkodzone kable w drzwiach, nie działa centralny zamek u kierowcy i trzeba zamykać z kluczyka ;)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Kangoo przycisk do szyby elektrycznej od strony kierowcy

Postprzez Rumcajs środa, 21 lipca 2021, 08:28

Cześć!
Ja również mam problem z oknem więc pozwolę się podłączyć!
Niedawno zamontowałem nowy mechanizm tylnej szyby ponieważ przytrzasnęły się przewody. Zmieniłem też regulator na nowy.
Mój problem teraz wygląda następująco. Żeby otworzyć okno/zsunąć je w dół muszę nadusić przycisk GÓRA. Żeby okno zamknąć trzeba wcisnąć DÓŁ. Rozumiecie, odwrotnie. Tylko, że sprawdzałem wszystko dwa razy i na moje jest podłączone prawidłowo!
Avatar użytkownika
Rumcajs
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 21 lipca 2021, 08:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości