Problem z nawiewem

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Problem z nawiewem

Postprzez Wolfram niedziela, 13 sierpnia 2023, 09:17

Witam szanownych forumowiczów. Od niedawna wszedłem w posiadanie kangurka z 2002 r., wersja z klimą. Mam problem z nawiewem tzn. Część od strony kierowcy działa (chociaż bez szału), część od pasażera praktycznie nie działa tzn. jest bardzo, ale to bardzo lekki ciąg, praktycznie niewyczuwalny. Klima też nie działa, ale nie wiem czy jest nienabita czy jest zepsuta. W związku z tym proszę o pomoc, nim oddam do mechanika chcę spróbować wyeliminować problem samemu: co może być przyczyną, jak się do tego zabrać (nie znam tego modelu więc prośba o wskazówki gdzie odkręcić, odpiąć itd.). Z góry dziękuję za pomoc.
Wolfram
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 13 sierpnia 2023, 09:09

Re: Problem z nawiewem

Postprzez Mascot wtorek, 15 sierpnia 2023, 18:52

Najszybciej i najprościej - filtr kabinowy ;)
Umiejscowiony jest w podszybiu, od strony pasażera. Maska do góry, ściągasz trójkąt podszybia, odpinasz klapkę na podszybiu, ściągasz uszczelkę wzdłuż podszybia. Plastikowe podszybie odchylasz na tyle na ile się da. Filtr zamontowany jest przy wentylatorze. Jak odciągniesz podszybie, musisz zdjąć plastikową rynnę odsłaniającą wentylator - powinna być mocowana na dwie śrubki. Jak ja zdejmiesz, będziesz widział wąska klapkę na kolejne dwie śrubki ( albo TORX albo klucz 5 czy 6, zależności czy ktoś coś już zmieniał). Zdejmujesz i masz piękny dostęp do filtra. Sam filtr to naście złotych, i pewnie to jest przyczyną słabego nawiewu.

Drugi wariant - zdycha sam wentylator. Też możliwe, a proces wymiany (demontaż) podobny jak demontaż filtra.

Zacznij od filtra. Szybka robota, a zaoszczędzisz kasę, na oddaniu do mechanika.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości