Tester diagnostyczny OBD. Jaki kupić?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Tester diagnostyczny OBD. Jaki kupić?

Postprzez kptHook piątek, 2 lutego 2024, 13:28

Witam. Mam Kangoo'rka z 2004 1,5dci. Lubię to auto chyba bardziej, niż na to zasługuje. Przez długi czas miałem z nim problemy z uruchamianiem na ciepło. Pojechałem do sklepu i stałem nie mogąc go odpalić. Po wymianie różnych czujników skończyło się na wymianie pompy paliwa i przez jakiś czas to działało. Potem pojawił się problem elektryczny. Pozostawiony na światłach akumulator się wyczerpał i auto złapało błąd, który uniemożliwił rozruch aż do wizyty mechanika z komputerem i do kasacji tego błędu. Rzecz w tym, że taki błąd złapałem również bez zaniku zasilania. Dodam tutaj, że zwykła wymiana akumulatora nie powoduje tego. Sprawa wygląda tak, że strach jest takim autem gdzieś się wybrać, bo nie wiadomo, czy wróci się do domu. Tutaj jest moje pytanie o tester diagnostyczny pod OBD i możliwość samodzielnego kasowania takiego błędu w razie potrzeby. Na znanym portalu aukcyjnym są takie urządzenia w cenie od ok 60zł. Chciałbym zapytać forumowiczów, o jakąś poradę, o podanie jakiegoś konkretnego modelu, który obsłuży takiego starego dziadka. Może ktoś korzysta z takiego urządzenia i ma doświadczenie. Pozdro.
kptHook
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 17:28

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości