nadkola i chlapacze?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

nadkola i chlapacze?

Postprzez sw poniedziałek, 12 stycznia 2004, 13:04

Jak sądzicie: czy w kangurze potrzebne są nadkola i chlapacze?
Zastanawiam się nad kupnem takowych:
nadkola - bo przeszkadza mi obijanie się piachu i wody o gołą blachę
chlapacze - bo chce miec czystszą szybę tylną i boczne.

CZy zrealizuję swoje cele?
Ile mnie to będzie kosztować?
Gdzie to kupię w Krakowie?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez jon104 środa, 14 stycznia 2004, 14:33

Niewatpliwie pomysł jest godny zastanowienia. Co prawda nad nadkolami jeszcze nie myslałem bo musza być dedykowane, a co za tym idzie droższe i trudno dostepne, ale chlapacze zamierzam dopasować (oczywiście z tych uniwersalnych - widziałem za ok 20 - 30 zł.) z tym, że tylko za koła przednie bo zwłaszcza gdy na drodze leży błoto pośniegowe robia się na progach ogromne nawisy, A tak wogóle to boje się, że mi się progi wypiaskują do gołej blachy. :cry:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kangoo środa, 14 stycznia 2004, 22:51

Jedno i drugie jest niezbędne. Bez tego w lecie słychać piaskowanie od spodu. Straszny dźwięk. I nie chlapie się temu z tyłu w zęby. :lol:
Avatar użytkownika
kangoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 118
Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 23:00

Postprzez sw czwartek, 15 stycznia 2004, 10:45

Właśnie założyłem chlapacze na 4 błotniki. Okazało się, ze nadkola są w alize (takie tylko częściowe) i innych ponoć nie ma. Natomiast chlapacze kupilem za 23 zl para. Nawet niezle, tylko ze wisza strasznie wysoko - dobrze bo nie zachacze, zle bo i tak bede sporo chlapal. Moze pomysle dodaktowo o gumach, albo tak jak w tirach - całą płachtę założę ;)
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Rafal piątek, 16 stycznia 2004, 19:04

Ja chciałbym 3 słowa o chlapaczach. Szlag mnie trafia jak chol....jak dostaję po "pysku" ( przepraszam za określenia, ale strasznie mnie to wkurza) blotem, brudem, wodą, sniegiem, solą.... bo jakiś fafnuc nie założył chlapaczy bo twierdzi że jego sportowy bolid brzydko wygląda!!!!!!!!!!!!!!!
Jak byłem mały i jedziłem na przegląd z Tatą oplem rekordem to kiedyś powiedzieli nam żebyśmy zamontowali chlpacze po przepisy każą. A teraz co ???
Przecież tuż przed wyprzedzaniem widoczność jest sprawą b. ważną.
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez sw piątek, 16 stycznia 2004, 19:41

Rafal napisał(a):Ja chciałbym 3 słowa o chlapaczach. Szlag mnie trafia jak chol....jak dostaję po "pysku" ( przepraszam za określenia, ale strasznie mnie to wkurza) blotem, brudem, wodą, sniegiem, solą.... bo jakiś fafnuc nie założył chlapaczy bo twierdzi że jego sportowy bolid brzydko wygląda!!!!!!!!!!!!!!!
Jak byłem mały i jedziłem na przegląd z Tatą oplem rekordem to kiedyś powiedzieli nam żebyśmy zamontowali chlpacze po przepisy każą. A teraz co ???
Przecież tuż przed wyprzedzaniem widoczność jest sprawą b. ważną.


Wlasnie dlatego zakladam chlapacze. W Kangurze jest to szczegolnie wazne, bo tylna ośka jest bardzo wysunięta, a moja ciężarówka dodatkowo jest troche wyższa.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez jacQ środa, 18 lutego 2004, 16:18

Witam
ja założyłem chlapacze przy okazji wymiany klocków.
4 sztuki po 15pln za parę + montaż.

Dotychczas tylna szyba była cały czas zachlapana, więc polecam założenie dla swego i tych za nami spokoju.

pozdrawiam
jacQ
ex 1.2/D4F 730/Campus'07 oklejony srebrny
ex 1.9D/F8Q 632/RN'01 biel lodówki
Avatar użytkownika
jacQ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 294
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Kielce / Piaseczna Górka

Postprzez arek środa, 18 lutego 2004, 22:18

:D Witajcie,hlapacze już są(12zł para w praktiker),a z założeniem muszę poczekać. :idea: Od jazdy po naszych DROGACH wypiaskowało mi progi i muszę to zabespieczyć (bitex),po tym zobaczymy jak się będą spisywały hlapacze.Dam znać czy coś się zmieniło :?: z czystością.Pozdrowionka dla KANGOOrków!!! :P
Avatar użytkownika
arek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 14 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: olsztyn


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości