JAKIE MASZ OPONY?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Lucass środa, 18 sierpnia 2010, 15:47

Umiejętność to sprawność manualna, która pozwala Ci np użyć tzw kontry, czyli skręcić kierownicą w stronę, w którą zarzuca Ci tył. Albo hamować pulsacyjnie przy braku ABS-u, czy wejść driftem w zakręt.
Tego musisz się nauczyć ćwicząc. Samo nie przyjdzie.
A wyobraźnia to coś czego nabywasz niejako samoistnie. Nazywa się to inaczej doświadczenie życiowe. Pozwala Ci to unikać sytuacji, w których musisz użyć "umiejętności", czyli takich o jakich pisałem w poprzednim poście.
Wiedza teoretyczna ma się do tego nijak, bo za kierownicą w sytuacjach alarmowych (których wyobraźnia pozwala Ci zwykle unikać) działasz odruchowo, ale przepisy tak czy inaczej znać trzeba.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez michalxtreme środa, 18 sierpnia 2010, 22:21

metmac napisał(a):Jedno musicie mi wybaczyć , gdyż są sprawy o których nie mogę mówić, za racji tego że są to sprawy osobiste, oraz sprawy o których powiedzieć nie mogę z racji tego że nie chcem. Drogi Lucass'ie a czym są więc umiejętności ? To nie tylko wiedza jak się zachować. To również swiadomość tego faktu, że coś może się stać. I tak jak napisałeś, może i z wiekiem wyobraźnia się "powiększy". Rozumiem również to że dość "zmyślone" wydają się Wam historie. Nie mam nic do tego, nie od tego myślę forum jest. Masz rację z udostępnianiem pojazdu, aczkolwiek to jest akurat sprawa rodzinna, o której pisałem wyżej, nie mogę mówić. Nie staram się być mądrzejszy, wręcz na odwrót. ;-)


Szanowny kolego wiedza jak się zachować to jest doświadczenie.Umiejętności przychodzą z czasem i wraz z nabywanym doświadczeniem.A świadomość faktu iż coś może się stać to rozsądek i odpowiedzialność. Siadając za kółko bez uprawnień zarówno ty jak i twoi bliscy wykazujecie brak jakiejkolwiek wyobraźni i rozsądku. Zdajesz sobie sprawę z konsekwencji????I nie chodzi mi już o nawet te prawne. Jak będziesz się czuł gdy ktoś spowoduje wypadek którego ty bedziesz uczestnikiem.kierujący pojazdem bez uprawnień!!!Nawet jeśli ty go nie spowodujesz będziesz temu winien.Tak stanowi prawo.Jak będziesz się czuł gdy ktoś spowoduje.W twoim pojeździe zginie ci ktoś bliski a ty za to odpowiesz????Jak się bedziesz czuł gdy twój ojciec odpowie przed prawem za udostępnienie pojazdu osobie niemającej wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami???
A co do sprawy do czego jest to forum to wyrażę swoje zdanie.Napewno nie jest do tego by wpajać i wmawiać ludziom mającym pojęcie o kangurkach i życiu historii z archiwum X.Tak jak ci napisał admin zapisz się na kurs, skończ jeździć bez prawka i urwij się z tej choinki na której wisisz.Pozdrawiam i rozsądku życzę.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez metmac środa, 18 sierpnia 2010, 23:32

A widzisz. Jeżdże sam, dwwukrotnie zdarzyło się że jechałem z kimś. Nie koniecznie brak rozsadku czy wyobraźni. Tak właśnie zauważyłem że o kangoorkach pojęcie to jest, nie koniecznie jednak z tym życiem, bynajmniej co poniektórzy ... Chciałbym zauważyć że jest to temat opon, nie rozsądku i wyobraźni ...
metmac
 

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez michalxtreme czwartek, 19 sierpnia 2010, 08:55

Kolego metmac wybacz ale ta dyskusja na ten temat wydaje mi się bez celowa i do niczego nie doprowadzi.Zrozum tylko, że to nie jest zgodne z prawem i ciągnie za sobą przykre konsekwencje.Są one i dla ciebie i dla rodziny.Pozdrawiam cie i proszę odpuść trochę.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez metmac czwartek, 19 sierpnia 2010, 12:47

Tak jak mówisz, nie ma sensu dyskusja na ten temat. Tematem tego wątku są opony, więc zamiast robić typowy offtopic, dyskutujmy na dany temat. ;-)

Zgadzam się i każdy kolejny post OT będzie kasowany. Niemniej jednak łamanie prawa na naszym forum było, jest i będzie tępione
Nabijanie postów również (admin/mod)
metmac
 

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez MZ_MZ piątek, 27 sierpnia 2010, 10:13

Chicałem wrócić do wątku.

Czy jakieś nowości (myslę o oponkach) na ten sezon zimowy?
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez gre81 piątek, 27 sierpnia 2010, 10:46

Podbijam temat, zima za pasem a tu komplecik zimówek sie szykuje.,

Test zimówek 2010/2011 przez ADAC rozpoczyna sie dopiero 22 wrzesnia- poczekamy.
http://www.opony.com.pl/artykul/testy-o ... 11/?id=967
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Ludwin piątek, 27 sierpnia 2010, 22:31

Mam do Was pytanie co do rozmiaru opon zimowych bo musze zakupić komplet kapci, przeczytałem wszystkie posty w temacie, te istotne dla mojej sprawy i już się trochę zakręciłem, wiem tyle że zimowe muszą być węższe lub lepiej żeby tak było. W moim aucie letnie opony mam 175/65 R14, takie już były jak kupiłem auto, w instrukcji pojazdu jest napisane że powinny być 165/70 lub 165/75. Sam już nie wiem jaki rozmiar kupić, nie mam jakiś szczególnych wymagań co do wyglądu że będzie prześwit taki czy inny, nie mam też charakteru do sportowego trybu jazdy, zwłaszcza z moim silnikiem, chciałbym po prostu wiedzieć jakie mam zakupić żeby były odpowiednie do mojego skoczka.
Ludwin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 1 sierpnia 2009, 09:27

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez Masaccio sobota, 28 sierpnia 2010, 03:01

165/70/14 będą odpowiednie.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE MASZ OPONY?

Postprzez belcik81 wtorek, 3 maja 2016, 18:53

Witam temat dość stary ale mam pytanko w sprawie opon. Otóż czy do torbacza rocznik 99 1.4 da radę bez problemu włożyć na tył 185/65 R14 obecnie są 175/70 R14. Wracając z majówki oponka strzeliła i raczej będzie się na śmietnik nadawała (szkoda prawie nówka). A rano trzeba w trasę ruszyć i w piwnicy tylko te 185 leżą. Obawiam się czy nie będą obcierały o blachę bagażnika. Przy tych obecnych widać delikatne obtarcia lakieru(czasem muszą więc zahaczać).
belcik81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości